Skocz do zawartości

Loty wewnątrz USA wymagane dokumenty na lotnisku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pytanie odnośnie lotów wewnątrz granic USA przy braku wizy w paszporcie.

Aktualnie ubiegam się o przedłużenie wizy H-4 (wiza H1B pod która jestem podpięta została już przyznana). Otrzymałam I-797C, byłam w USCIC na pobraniu odcisków i aktualnie czekam na dalsze "wieści" w USCIS. Wiza wbita w paszporcie (H-4) jest już nie aktualna  od kilku miesięcy. Proces jej przedłużenia ciągnie się od czerwca zeszłego roku.   

Jakie są wymagane dokumenty na lotnisku w moim przypadku?

Czy przy braku ważnej wizy w paszporcie mogę legalnie poruszać się samolotem na terenie USA? 

Próbowałam dodzwonić się do USCIC ale automatyczna infolinia nie daje rady z moim pytaniem i nie chce połączyć mnie z żywa osobą-może to jest jej główne zadanie, nie dopuszczać nikogo do telefony z agentem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Marcinnn said:

Czy przy braku ważnej wizy w paszporcie mogę legalnie poruszać się samolotem na terenie USA? 

 

Dokumenty wymagane na lotnisku sa takie same jak w przypadku kazdego innego mieszkanca - czyli government issued photo ID.

Nie posiadanie waznej wizy nie oznacza braku statusu - w Twoim przypadku NOA z USCIS jest dokumentem swiadczacym o statusie - natomiast w ogromnej wiekszosci przypadkow jest on calkowicie zbedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z TSA nie bedzie w paszporcie sprawdzal czy masz jakas wize. Wielokrotnie latalem z niewazna wiza nawet zanim zlozylem aplikacje na GC. TSA zawsze sprawdzala tylko tozsamosc w polskim paszporcie.

Co innego gdy trafisz na lotnisku na amerykanska straz graniczna co jest malo prawdopodobne ale mozliwe. Kolege, ktory mieszkal tu ponad dwadziescia lat nielegalnie wyczesali w ten sposob, wlasnie na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy - wszystko prawda - tylko ze OP nie jest nielegalnie. Ma legalny status, tylko skonczyla sie wiza. Nieodrzucony wniosek o przedluzenie (a w przypadku H-4 generalnie nie ma specjalnie powodow do odrzucenia jak H-1B zostala zaakceptowana) jest swiadectwem legalnego statusu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moze bez wiekszych klopotow latac nielegalny to tym bardziej bezpieczny jest ten, ktory moze sie okazac jakimis papierami. Taka konkluzja.

TSA nie interesuje status pasazera tylko jego tozsamosc. Paszport jest jednym z uznawanych do tego celu dokumentow.

 

W listopadzie mialy wejsc jakies lepsze ID wydawane w DMV a zwykle prawa jazdy juz mialy byc nieuznawane przy wpuszczaniu do samolotow ale przez wirusa sprawa chyba ucichla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, andyopole said:

W listopadzie mialy wejsc jakies lepsze ID wydawane w DMV a zwykle prawa jazdy juz mialy byc nieuznawane przy wpuszczaniu do samolotow ale przez wirusa sprawa chyba ucichla.

Prawda - Real ID.  Ucichla zdaje sie tymczasowo (ja odnawialem prawo jazdy w zeszlym roku wiec dostalem Real ID - trzeba wiecej dokumentow przyniesc niz na zwykle). Ale jak sie ma paszport (jakikolwiek) to prawko niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzielu napisał:

Prawda - Real ID.  Ucichla zdaje sie tymczasowo (ja odnawialem prawo jazdy w zeszlym roku wiec dostalem Real ID - trzeba wiecej dokumentow przyniesc niz na zwykle). Ale jak sie ma paszport (jakikolwiek) to prawko niepotrzebne.

To jest jakieś ulepszone prawo jazdy czy dodatkowy plastic do portfela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...