Jump to content

Życie w Massachusetts

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 26
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Osobiście nic o MA (z wyjątkiem Bostonu) nie wiem ale na pewno znajdziesz pomoc tutaj: https://www.city-data.com/forum/massachusetts/

Corka mieszkala w Bostonie 5 lat, czesto do niej jezdzilam. Bardzo drogie miasto (a w Massachusetts wysokie podatki - nazywaja go Taxachusetts), aczkolwiek tez ciekawe i historycznie wazne. W wielu mi

Moj znajomy na nich mowi assachussets  sam tez mieszka w MA

On 2/8/2021 at 12:03 PM, Xarthisius said:

Tak z ciekawosci: jest jakies miejsce w USA gdzie nie jezdza fatalnie? :) Dwa razy w ciagu miesiaca mialem sytuacje gdzie malo nie rozwalilem auta, bo ktos wymusil pierwszenstwo. Odwrotna, ale rownie irytujaca, sytuacje kiedy mi jakas Pani intensywnie na skrzyzowaniu machala zebym jechal, pomimo braku mojego pierwszenstwa tez mialem. Jazda pod prad na rondzie, zeby skrecic w lewo to juz mnie nawet nie wzrusza i jestem zawsze mentalnie przygotowany, ze pojazd zblizajacy sie do ronda mi taki numer wykreci...

Ciekawe co piszesz bo ja uważam ze w usa (no przynajmniej w CA) ludzie jezdza lepiej i bezpieczniej niż w PL gdzie każdy kombinował jak wyprzedzić na trzeciego itp... owszem, są swoiste smaczki jak jechanie godzinę z włączonym kierunkowskazem tudzież zjeżdżanie ze swojego pasa na drugi bo się gapia w telefon no ale generalnie czuje się tu na drodze dużo bezpieczniej niż w Wawie. 

4 godziny temu, MeganMarkle napisał:

no ale generalnie czuje się tu na drodze dużo bezpieczniej niż w Wawie. 

Chyba nawet w Azji jest bezpieczniej...

Mnie tu wkurza ich jazda po rondach, ktorych na szczescie jest niewiele. 

Oraz uzywanie kierunkowskazu nie jako powiadomienie o zamiarze skrecania lecz jako potwierdzenie tego manewru.   :)

17 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Ciekawe co piszesz bo ja uważam ze w usa (no przynajmniej w CA) ludzie jezdza lepiej i bezpieczniej niż w PL gdzie każdy kombinował jak wyprzedzić na trzeciego itp... owszem, są swoiste smaczki jak jechanie godzinę z włączonym kierunkowskazem tudzież zjeżdżanie ze swojego pasa na drugi bo się gapia w telefon no ale generalnie czuje się tu na drodze dużo bezpieczniej niż w Wawie. 

ja się akurat zgodzę z Megan. Ale może to kwestia tego, że mieszkałam całe życie we Wrocławiu, tam jeszcze jako taka dało radę jeździć. Jazdę po Warszawie do tej pory wspominam traumatycznie (świeżo upieczony adept, miałam wtedy prawko od pół roku :Di unikam, jeśli się da ;) 

Nik się nie ściga, nikt nie wariuje, nie obserwuję też naszego nagminnego, polskiego "siedzenia na ogonie"

12 godzin temu, andyopole napisał:

Chyba nawet w Azji jest bezpieczniej...

Mnie tu wkurza ich jazda po rondach, ktorych na szczescie jest niewiele. 

Oraz uzywanie kierunkowskazu nie jako powiadomienie o zamiarze skrecania lecz jako potwierdzenie tego manewru.   :)

Powiedzmy, że kierunkowskazy, siedzenie na telefonie podczas jazdy i fakt picia mimo że się później będzie prowadzić (ale u mnie w domu zawsze była zasada 0%, czasem tata pół piwa wypił) to moje jedyne zarzuty względem kierowców z USA.

Chociaż %%% i telefony spotka się wszędzie i to raczej kwestia niedodpowiedzialności niż typowe zachowanie w USA.