Jump to content

Brak pomocy - co zrobić


Recommended Posts

Mam takie pytanie. Osoba mieszkająca w Polsce pobierająca emeryture z USA dostała wsparcie z powodu COVID a druga taka sama osoba nie dostała. Są to osoby już starsze które rozliczają się z tej emerytury w Polsce , co w takie sytuacji robić aby jeszcze takie wsparcie otrzyamać . Czytam coś o rozliczeniach rocznych w urzedzie skarbowym amerykanskim ale raczej to tych osób nie dotyczy wiec wie ktos w jaki inny sposób mozna sie starac ?

Link to post
Share on other sites

To moze byc troche skomplikowane i wymagac znajomosci angielskiego plus wypelniania papierow IRS - czyli papierow dotyczacych podatkow. Pierwszy krok to sprawdzenie czy sie rozliczylo z podatkow w 2020, i jezeli nie, wypelnienia odpowiednich formularzy. Mozna zaczac tu:

https://www.irs.gov/coronavirus/get-my-payment

Jest sporo ogolnych informacji w necie na ten temat:

https://www.irs.gov/coronavirus/economic-impact-payments
https://www.nytimes.com/article/where-is-my-stimulus-payment.html
 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info własnie nie wiem o co chodzi z tym rozliczeniem bo te osoby nigdy sie nie rozliczały w IRS tylko tu w polsce wiec napewno tam nie było nic składane a pomimo tego jedna z tych osób dostała taką pomoc. Faktycznie biegła z angielskiego nie jestem troche czytałam i cały czas mi wychodzi że ma sie rozliczyc tylko troche to dziwne i tez nie wiem od czego zacząć... ale dziękuje chyba faktycznie nie bedzie to takie proste.... 

Link to post
Share on other sites

5 hours ago, majorka123 said:

Dzięki za info własnie nie wiem o co chodzi z tym rozliczeniem bo te osoby nigdy sie nie rozliczały w IRS tylko tu w polsce wiec napewno tam nie było nic składane a pomimo tego jedna z tych osób dostała taką pomoc.

 

Czy ta osoba dostaje jakiekolwiek pieniądze z Social Security?

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, majorka123 said:

 Faktycznie biegła z angielskiego nie jestem troche czytałam i cały czas mi wychodzi że ma sie rozliczyc 

"You must file a 2020 tax return to claim the credit even if you usually don’t file."  Tak, trzeba bedzie rozliczyc sie.
Tu jest wiecej na ten temat:
https://www.irs.gov/newsroom/recovery-rebate-credit
https://www.irs.gov/filing/e-file-options

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W dniu 12.02.2021 o 15:08, Jackie napisał:

 

Czy ta osoba dostaje jakiekolwiek pieniądze z Social Security?

Tak, dostaje. sytuacja jest taka że moja mama i ciotka dostają emerytury z social security po swoich mężach. Moja mama dostała takie wsparcie a ciotka nie. Obydwie rozliczają się z tych emerytur w Polsce a nie w USA bo mieszkają w Polsce. Nawet nie wiem jak i w jaki sposób miałaby sie rozliczyć tam. Najgorze że Ambasada w tej sprawie też nie chce nic pomóc odpisali mi że tym  zajmuje się IRS . Z moich informacji zaczerpniętych na tej stronie wynika że ma się tam rozliczyć ale nawet nie wiem jak tym bardziej że nigdy sie nie rozliczała w USA 

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.02.2021 o 15:08, Jackie napisał:

 

Czy ta osoba dostaje jakiekolwiek pieniądze z Social Security?

Tak, dostaje. sytuacja jest taka że moja mama i ciotka dostają emerytury z social security po swoich mężach. Moja mama dostała takie wsparcie a ciotka nie. Obydwie rozliczają się z tych emerytur w Polsce a nie w USA bo mieszkają w Polsce. Nawet nie wiem jak i w jaki sposób miałaby sie rozliczyć tam. Najgorsze że Ambasada w tej sprawie też nie chce nic pomóc odpisali mi że tym  zajmuje się IRS . Z moich informacji zaczerpniętych na tej stronie wynika że ma się tam rozliczyć ale nawet nie wiem jak tym bardziej że nigdy sie nie rozliczała w USA 

Link to post
Share on other sites

22 godziny temu, majorka123 napisał:

Ale ta osoba nigdy się tam nie rozliczała , tylko w Polsce więc  w jaki sposób miałaby się rozliczyć, ? Czy są jakieś instytucje które służą pomocą w takich sytuacjach ? 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...