Skocz do zawartości

Nieruchomości Portland - o co chodzi i jak to wygląda?


Jacek87

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

 

Czy ktoś może orientuje się jak wyglądają kwestie nieruchomości? Nie jestem pewien niektórych kwestii. Mianowicie:

 

Na zillow jest trochę różnych mieszkań/domów w całkiem przystępnych cenach, weźmy ot taki jeden pierwszy z brzegu dla przykładu: https://www.zillow.com/homedetails/1104-SW-Columbia-St-UNIT-401-Portland-OR-97201/68354084_zpid/

 

Cena tej nieruchomości to 274,900$  załóżmy, że chciałbym ją kupić za gotówkę. Ile wtedy będzie mnie utrzymanie tego mieszkania kosztowało miesięcznie? Jak się kliknie przy niej "monthly cost" to wychodzi 1,577$, na prawdę tak dużo mimo zakupu za gotówkę? O co dokładnie chodzi w pozycji "principal & interest"? To ona robi główny koszt. Próbowałem się w tym rozeznać i z tego co zrozumiałem, to jest to rata jaką się płaci aby spłacić kredyt mieszkaniowy, ale czy to ma zastosowanie nawet wtedy, gdy kupuję za gotówkę? Tak jakby każde mieszkanie miało swój jakiś kredyt do spłacenia? Jak to dokładnie wygląda?

 

Pozdrawiam!

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jacek87 napisał:

Ile wtedy będzie mnie utrzymanie tego mieszkania kosztowało miesięcznie?

jako wlasciciel nie wiem jak bedziesz rozliczany. Prawie zawsze woda i smieci sa wliczane w "rent". Wlasciciel pewnie bedzie placil podatek katastralny + jakis ryczalt za wode i smieci + prad + internet, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiniesz tę pozycję w menu i wpiszesz że wpłacisz 100% to ta pozycja ci się zeruje. To jest koszt kredytu mieszkaniowego i estimated monthly cost spada do $691 - ale nie obejmuje "utilities" czyli prądu, wody, gazu, śmieci itp. $691 będzie kosztami typu podatek, opłata dla wspólnoty mieszkańców (HOA) i ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...