Jump to content

DEPORTACJA


Recommended Posts

Hej, 

w zeszłym tygodniu wlatywałam do USA (już po raz trzeci) na wizie B1/B2 wraz z dwójka moich dzieci. 

Na lotnisku zostaliśmy zatrzymani oraz aresztowani. Zarzucano mi że lecę do USA aby zapisać dzieci do szkoły. Na nic zdało się moje tłumaczenie że w Polsce mam swój biznes od 19lat,własne mieszkania a dzieci są na nauczaniu domowym. Finalnie zostaliśmy deportowani. Interesuje mnie gdzie mogę sprawdzić jakie dokładnie konsekwencje zastosowano wobec nas, ponieważ w zeznaniu, którego kopii zarządałam jest napisane "will be physically canceled and revoked in acordance with 22 CFR 41.122 (e)(3). You will be required to obtain and present a valid and unexpired US visa for future entries to the US." natomiast w paszporcie mamy wbite " application for admission withdrawn".

Sprawdziłam I94 i nie ma tam żadnej informacji. Chce się odwołać od tej decyzji ale nie wiem jakie konkretnie kary wobec nas zastosowano. 

Czy wiecie gdzie szukać takich informacji albo czy ktoś był w podobnej sytuacji ?

z góry dziękuję za wszelkie informacje 

Link to comment
Share on other sites

Wedlug mnie stracisz tylko czas odwolujac sie od tej decyzji. Oficer na granicy zdecydowal ze chcesz wykorzystac wize w sposob niezgodny i tyle. Setki tysiace osob dostaje takie decyzje. 

Nie zostalas deportowana tylko zawrocona na granicy i twoja wiza zostala anulowana. To spora roznica.  Podpisywalas jakies papiery dotyczace dobrowolnego "withdraw the application for admission" ? 

The alien is notified pursuant to INA 235 by an immigration officer at a port of entry that the alien appears to be inadmissible to the United States, and the alien requests and is granted permission to withdraw the application for admission;

Link to comment
Share on other sites

Nie zostałaś deportowana. Podpisałaś rezygnacje z ubiegania się o przekroczenie granicy USA. Oficer unieważnił Twoja wizę. Powodem zapewne była historia podróży. Byłaś w USA za często i na za długo - pewnie za każdym razem po około 6 miesięcy. Albo masz złożona petycje o wizę imigracyjna i uznano ze przyjechałaś w intencji zostania już na stałe. 
Mozesz w zasadzie od razu ubiegać się o nowa wizę. Aczkolwiek wątpię abyś przez najbliższe lata wizę turystyczna otrzymała. Także raczej byłaby to strata czasu i pieniędzy. Z ruch bezwizowego praktycznie jesteś dożywotnio wykluczona. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nie podpisywałam dokumentu o dobrowolne cofniecie mnie. Co do pobytu w USA była 10dni w kwietniu 2019, później 1 miesiąc   na przełomie październik - listopad i 10 dni w kwietniu 2020 w zupełnie innej czesci USA. Dziekuje za komentarze, trochę rozjaśnia mi to moja sytuacje 

Link to comment
Share on other sites

Paragraf, który przytoczyłaś mówi, że oficer CBP kasuje wizę jeśli w wyniku dobrowolnej rezygnacji z próby wjazdu na teren USA przez posiadacza wizy. To samo oznacza wpis w paszporcie - że dobrowolnie zrezygnowałaś z wjazdu na teren USA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...