Jump to content

Czy na Florydzie jest ciepło zimą?

Zuza007
 Share

Recommended Posts

Z tym przechodzeniem z Kanady do USA nie jest tak kolorowo, słuchałem Polaka ( obywatele Kanady ) który po powrocie z Polski do Kanady ( zaszczepiony itd ) w Kanadzie nie ma kwarantanny, ale do USA nadal nie może wiechać przez 2 tygodnie - obowiązuje go "Schengen Ban" :)

Źródło - Rafał Zazaniuk kierowca zawodowy w Kanadzie. Opowiadał o tym na swoim kanale na YT

23 minutes ago, Sebol83 said:

Z tym przechodzeniem z Kanady do USA nie jest tak kolorowo, słuchałem Polaka ( obywatele Kanady ) który po powrocie z Polski do Kanady ( zaszczepiony itd ) w Kanadzie nie ma kwarantanny, ale do USA nadal nie może wiechać przez 2 tygodnie - obowiązuje go "Schengen Ban" :)

Źródło - Rafał Zazaniuk kierowca zawodowy w Kanadzie. Opowiadał o tym na swoim kanale na YT

Wjechać nie mozna chyba wcale, natomiast wlecieć - jak najbardziej. Tzn oczywiście po spędzeniu dwóch tygodni, jeżeli do Kanady przyleciało się z Polski (Schengen). Mnie chodzi o spędzeniu właśnie tych dwóch tygodni w Kanadzie (mam tam mamę, mój partner może przylecieć na Święta), a nie samej w jakimś innym kraju (np Turcji, jak poprzednio).

55 minutes ago, Sebol83 said:

Przepraszam, że zadam może niezbyt grzeczne pytanie. A czego on sie spodziewał? Ze jak przyleci z Polski do Kanady to następnego dnia pojedzie do Stanów? To chyba ten pan ma jakieś problemy z logicznym myśleniem (i z czytaniem ze zrozumieniem).

On 9/13/2021 at 2:52 PM, KrysiaK said:

W polowie stycznia w nocy temperatura moze spasc nawet do 59 stopni. W dzien jest cieplo ale zdarzaja sie rowniez dni chlodne. Temperatura wody w zatoce spada do okolo 72 stopni. "Snowbirds" (w wiekszosci sa to Kanadyjczycy) wyleguja sie na plazach i kapia w zatoce. Humid jest bardzo maly.

2 hours ago, Sebol83 said:

Zuza007 - nie mialo to zabrzemiec jak by on mial jakiś z tym problem, jedynie stwierdził fakt - a ja go przytoczyłem.  To wszystko

Ale nie chce odchodzić za bardzo od tematu, wiec... kończe wywód

Napisałeś, tak jakby był problem z wjazdem z Kanady do USA. Nie ma takiego problemu. Problem tego pana polegał na tym, ze wcześniej był w kraju objętym proklamacją prezydencką, a nie jest ani obywatelem ani rezydentem (ani jednym z jeszcze kilku wyjątków) USA.  Czyli nic nowego. Nowe jest to, ze od kilkunastu dni można bez większego problemu do Kanady wjechać - wcześniej byla i kwarantanna (w tym obowiązkowe kilka dni w hotelu za grubą kasę) i konieczność uzyskania zezwolenia (można się było powołać np na chcieć odwiedzenia kogoś z bliskiej rodziny, lub partnera).

• Upvote 1