Skocz do zawartości

Czy można "nadużyć" wizy B1?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam wizę B1/B2 i do USA będę podróżował często w celach służbowych (prowadze mala firme konsultingową, rozwijamy działalność w US i buduję tutaj network). 

E2 nie ma za bardzo sensu chyba (nie jestem w stanie znacząco zainwestować w US w tym momencie), ale 6 miesięcy w roku na B1 wystarczy, żeby probować rozwinąć tu działalność. 

Moje pytanie - czy muszę się martwić, że spędzając 6 miesięcy w każdym roku w USA przez najbliższe 2-3 lata będzie 'podejrzane'? Czy mogę mieć problemy z przyszłymi wjazdami etc? Czy 6 msc to 6 msc i nikogo nie interesuje tak naprawdę jak mocno to wykorzystuje?

Ewentualnie - czy znacie jakieś inne, 'zdrowsze' sposoby na dłuższy pobyt w USA?

Dzieki!

Edytowane przez ololol
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, ololol said:

Hej

Mam wizę B1/B2 i do USA będę podróżował często w celach służbowych (prowadze mala firme konsultingową, rozwijamy działalność w US i buduję tutaj network). 

E2 nie ma za bardzo sensu chyba (nie jestem w stanie znacząco zainwestować w US w tym momencie), ale 6 miesięcy w roku na B1 wystarczy, żeby probować rozwinąć tu działalność. 

Moje pytanie - czy muszę się martwić, że spędzając 6 miesięcy w każdym roku w USA przez najbliższe 2-3 lata będzie 'podejrzane'? Czy mogę mieć problemy z przyszłymi wjazdami etc? Czy 6 msc to 6 msc i nikogo nie interesuje tak naprawdę jak mocno to wykorzystuje?

Ewentualnie - czy znacie jakieś inne, 'zdrowsze' sposoby na dłuższy pobyt w USA?

Dzieki!

Zakladasz ze dostaniesz pozwolenie wjazdu na 6 miesiecy. Na granicy mozesz np. Dostac pozwolenie na 2 miesiace. Albo na 2 tygodnie. To tez wez pod uwage. Jak bedziesz sie utrzymywac w UsA? Gdzie mieszkac? O to wszystko beda cie pytac. 

Wedlug mnie przebywanie 6 miesięcy w USA przez kolejne kilka lat podchodzi pod naduzywanie. Serio potrzeba az tyle czasu na rozwijanie biznesu? Networking mozna robic online. 

 

Edytowane przez Roelka v.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Wedlug mnie przebywanie 6 miesięcy w USA przez kolejne kilka lat podchodzi pod naduzywanie. Serio potrzeba az tyle czasu na rozwijanie biznesu? Networking mozna robic online.

To w jaki sposob prowadze biznes jest moją kwestią, a nie urzednika na granicy? W moim wypadku osobisty pobyt w Stanach jest o wiele efektywniejszy i pozwala na faktyczne sprawdzenie czy US ma dla nas sens. 

Na wszystkie pytania o utrzymanie, mieszkanie mam dobre i proste odpowiedzi, to nie jest problemem.

Masz racje natomiast o długości wjazdu - o tym nie pomyślałem. Dzieki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, ololol said:

Moje pytanie - czy muszę się martwić, że spędzając 6 miesięcy w każdym roku w USA przez najbliższe 2-3 lata będzie 'podejrzane'? Czy mogę mieć problemy z przyszłymi wjazdami etc? Czy 6 msc to 6 msc i nikogo nie interesuje tak naprawdę jak mocno to wykorzystuje?

Myślę, że jak przedstawisz urzędnikowi plan wjazdu na B1 na 6 miesięcy to możesz się spotkać z intensywnym przepytaniem. Ci co wjeżdżają na B1 zwykle wjeżdżają na tydzien, maksymalnie 2-3. Wszyscy oni mają wbitą pieczątkę na 6 miesięcy - chyba głównie z lenistwa urzędnika, który pieczątkę 6-cio miesięczną ma zawsze przygotowaną na podorędziu.

Myślę, że Twój plan się wysypie na drugim przyjeździe. Umiem sobie wyobrazić, że za pierwszym razem powiesz, że przyjeżdżasz na 3 tygodnie, dostaniesz pieczątkę na 6 miesięcy, zmienisz bilet samolotowy i zostaniesz 6 miesięcy. Jeśli zaplanujesz kolejny wyjazd na kolejny rok to ten już się raczej może nie udać. Szansa skasowania wizy i powrotu tym samym samolotem do Europy co przyjechałeś jest duża (o ile nie bardzo duża). Po takiej akcji masz duże szanse nie oglądąć USA turystycznie czy biznesowo (B1 / B2 / ESTA) przez następne kilka / kilkanaście lat.

Moim skromnym zdaniem to co planujesz przekracza zasady wizy B1. Kwestią urzędnika na granicy jest sprawdzenie czy warunki wizy, którą ma ci wbić na granicy są dla Ciebie odpowiednie. Jeśli powiesz mu szczegółowo, że planujesz 6 miesięcy szukać "networku" i rozwijać działalność w USA (tak jak nam to tu napisałeś) to odeśle Ciebie od razu do Polski mówiąc, że wiza którą posiadasz jest nieodpowiednia i masz się ubiegać o inną wizę w Polsce i możesz wracać. (oczywiście ta, którą masz zostanie skasowana). Jak będzie Ci życzliwy to da Ci do podpisu dokument "withraw application"

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizie B1 mozna przebywac lacznie 6 miesiecy w roku (chyba sie nie myle?) Wiec kilka krotkich pobytow napewno bedzie lepiej "wygladalo" niz jeden polroczny. 

Tak na chlopski rozum, kto z prowadacych jakikolwiek biznes moze sobie pozwolic na poroczny pobyt poza firma. No chyba ze w gre wchodzi "scafo" albo "szitraki".  :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...