Skocz do zawartości

czy mam szansę na wyjazd do usa


polak2121

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji ciągłej emigracji zarobkowej po krajach ue z Polskich firm i co wiąże się z tym nerwów , oszustw  i wiecznego nie znania swojej przyszłosci na tydzien do przodu zaczynam rozważać pomysł wyjazdu do usa 

w stanach na wizie turystycznej byłem 3 razy , i za tym trzecim razem miałem deport odrazu po przylocie spowrotem do polski (  ojciec mnie władował na minę ale to długi temat ) było to okolo 10l temu

 

moje pytanie brzmi czy mogę w jakiś sposób legalnie osiedlić sie w usa ? 

mam siostrę obywatelke amerykanska  12 lat 

ojciec miał deport , mama wize przesiedziała i też wróciła do pl

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, polak2121 napisał:

ojciec miał deport , mama wize przesiedziała i też wróciła do pl

To jak widzę, taka wasza rodzinna tradycja, te deporty. :D

Marne szanse widzę. Zgodnie z nickiem chyba będziesz musiał trwałe pokochać Polskę a Twoja miłość do USA pozostanie raczej nieodwzajemniona. :(

Sorry, tobie pewnie nie do śmiechu. Jakieś szanse teoretycznie są a praktycznie - próbuj. Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie jest tak że w wieku 21 lat moja siostra z racji tego że jest amerykanka może mi pomodz w zielonej karcie ?

no mi deport załatwił tata bo przesiedział wizę a łaził po lotnisku jak przyleciałem , no i zgarneli nas dwóch i dwóch out do polski ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, polak2121 said:

a czy nie jest tak że w wieku 21 lat moja siostra z racji tego że jest amerykanka może mi pomodz w zielonej karcie ?

no mi deport załatwił tata bo przesiedział wizę a łaził po lotnisku jak przyleciałem , no i zgarneli nas dwóch i dwóch out do polski ...

 

Może - dopiero w wieku 21 lat może to petycje wysłać - ta która zajmuje 15 lat. Więc za jakieś 24 lata masz szansę wyemigrować w ten sposób.

A poza tym tak jak Roelka napisała - nie ma gorszego kraju pod względem praw pracowniczych (mówimy o tych w miarę cywlizowanych) niż US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA jest ogromny deficyt kierowców samochodów ciężarowych. Gdybys miał trochę praktyki zawodowej w tym kierunku, to bez problemu znalazł byś sponsora na GC. Pomyśl o tym. Inna opcja to Kanada. 
Młody jesteś, więc tu masz dużo większe szanse na pobyt niż w USA.

IEC – program pracy w Kanadzie dla osób do 36. roku życia jest otwarty już od połowy stycznia br. Wciąż można z niego skorzystać jeżeli się nie ma oferty pracy, albo jeżeli ma się pracodawcę. Z czasem jest możliwość sponsorowania na PR.

  • W bieżącym roku (2022) w Kanadzie otrzyma pobyt stały ponad 430 tysięcy osób
  • W roku 2023 – ponad 445 tysięcy
  • W roku 2024 – ponad 450 tysięcy.                                                                                                                

Są to rekordowe liczby, prawie dwa razy więcej niż co roku dotychczas. Ponad połowa będzie w programach ekonomicznych (czyli np. Express Entry czy Programy prowincyjne).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za przydatne info !

 

a zastanawiam się jak wygląda w stanach branża izolacji przemysłowych? pracuje w tym kilka lat ( wielkie obiekty , shell , rafinerie , spalarnie śmieci , ekektrownie ) montaż izolacji plus blachowanie 

ma ktoś może info czy w stachach jest deficyt ludzi na ten fach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, polak2121 said:

dzieki za przydatne info !

 

a zastanawiam się jak wygląda w stanach branża izolacji przemysłowych? pracuje w tym kilka lat ( wielkie obiekty , shell , rafinerie , spalarnie śmieci , ekektrownie ) montaż izolacji plus blachowanie 

ma ktoś może info czy w stachach jest deficyt ludzi na ten fach ?

Bez znaczenia czy jest czy nie ma - nikt nie ściągnie Cię do pracy w takiej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...