Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum. Ostatnio rozważamy z żoną wyjazd za granicę. USA zawsze było moim marzeniem, ale wiem że jest tam bardzo trudno dostać się. Ja posiadam wizę B1/B2 i byłem na 3 tygodniowym szkoleniu z pracy w Colorado. Do USA chcielibyśmy wyjechać na rok-dwa i podjąć się jakiejkolwiek pracy więc wiem że taka wiza nic mi nie da. I tu moje pytanie czy jest jakaś możliwość zdobycia wizy na której legalnie moglibyśmy się podjąć pracy przez ten czas. Dodam,ze czytałem o wizie pracowniczej L1, gdzie na zasadzie zaproszenia z zakładu filii W USA możnaby się starać o taką wizę, jedna jak zacząłem się w to zagłębiać to jest to bardzo trudne, czasochłonne i kosztowne. Druga opcja to, mam rodzine(nie jakąś bliską) w Nowym Jorku gdzie bez problemu mogłaby nam wysłać jakieś zaproszenie itd.(ale te wizy już chyba nie funkcjonują). 

Proszę o podpowiedź czy w jakiś sposób z powyższych opcji jest możliwość uzyskania wizy do legalnego podjęcia pracy.? A może macie jakieś inne propozycje, na pewno o wiele głębiej w tym temacie niż ja(jestem totalnym laikiem na ten moment). 

Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi, pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie od rodziny nic nie daje. 

Jak Kwalifikujesz sie na wize pracownicza to mozesz poszukac pracodawcy do sponsorowania. Albo probowac transfer do oddzialu firmy w USA. 

Poza tym, loteria wizowa. 

A swoja droga - wszystkie drogi emigracji sa drogie i czasochlonne. ;) Nie ma nic na szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, ziabol said:

Witam, jestem nowy na tym forum. Ostatnio rozważamy z żoną wyjazd za granicę. USA zawsze było moim marzeniem, ale wiem że jest tam bardzo trudno dostać się. Ja posiadam wizę B1/B2 i byłem na 3 tygodniowym szkoleniu z pracy w Colorado. Do USA chcielibyśmy wyjechać na rok-dwa i podjąć się jakiejkolwiek pracy więc wiem że taka wiza nic mi nie da. I tu moje pytanie czy jest jakaś możliwość zdobycia wizy na której legalnie moglibyśmy się podjąć pracy przez ten czas. Dodam,ze czytałem o wizie pracowniczej L1, gdzie na zasadzie zaproszenia z zakładu filii W USA możnaby się starać o taką wizę, jedna jak zacząłem się w to zagłębiać to jest to bardzo trudne, czasochłonne i kosztowne. Druga opcja to, mam rodzine(nie jakąś bliską) w Nowym Jorku gdzie bez problemu mogłaby nam wysłać jakieś zaproszenie itd.(ale te wizy już chyba nie funkcjonują). 

Proszę o podpowiedź czy w jakiś sposób z powyższych opcji jest możliwość uzyskania wizy do legalnego podjęcia pracy.? A może macie jakieś inne propozycje, na pewno o wiele głębiej w tym temacie niż ja(jestem totalnym laikiem na ten moment). 

Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi, pozdrawiam! 

Wiza L1 działa w przypadku, gdy firma w której obecnie pracujesz ma swoje oddziały w USA, albo twoja firma w Polsce to oddział Amerykańskiej firmy. To w przypadku sponsorowania pracowniczego generalnie najprostsza forma relokacji do USA. Warunki:
- firma musi wyrazić wolę Twojej relokacji
- firma musi pokryć koszty wyrobienia wizy i załatwienia papierów

Z praktyki mogę powiedzieć, że jeśli Twoja firma tego jeszcze nie robiła w stosunku do innych pracowników to szanse Twoje bardzo maleją - najprościej jest jak firma ma zaaprobowaną tzw "blanket petition" - wówczas po przygotowaniu przez prawników Twoich papierów proces ten praktycznie jest trywialny (nie mówię, że tani) - można się zamknąć spokojnie w kilku tygodniach. Koszt, który ponosi firma zależy głównie od kosztu prawników - nie jest niski. Wiza L1 jest w sumie prosta do uzyskania, o ile:
- firma wyraża wolę
- firma czyniła to w przeszłości
- jest zaaprobowana "blanket petition"

Wiza L1 pozwoli ci pracować przez jakiś czas (w skrajnych przypadkach do 7 lat) po czym musisz wrócić do Polski. W czasie pobytu na L1 firma ma prawo wyrobić Tobie zieloną kartę sponsorowaną przez pracodawcę.

Na wizie L1 nie możesz podjąć "jakiekolwiek pracy" - musisz pracować u pracodawcy, który dokonał transferu. Małżonka może podjąć pracę "jakąkolwiek". Możesz jechać z dziećmi do lat 21 (stanu wolnego), ale one nie mają prawa podjąć pracy

Zaproszenie od rodziny nic nie wnosi w sprawach legalnego podjęcia pracy.

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

mam Matke w USA od 32 lat ma obywatelstwo. Moge starac sie na łaczenie rodzin?

 

edit: drugi, utworzony przez Ciebie wątek zawierajacy identyczne pytanie - zamknąłem! 

mod: andyopole.

Edytowane przez andyopole
Proszę nie tworzyć identycznych wątków, powstaje niepotrzebny bałagan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, GASIOR997 said:

mam Matke w USA od 32 lat ma obywatelstwo. Moge starac sie na łaczenie rodzin?

 

edit: drugi, utworzony przez Ciebie wątek zawierajacy identyczne pytanie - zamknąłem! 

mod: andyopole.

Ty nie mozesz, ale twoja matka jak najbardziej moze wystapic o wize dla ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...