Skocz do zawartości

Status turystyczny a otwarcie działalności gospodarczej


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przebywam w Ameryce na wizie J-1 i myślę nad zmianą statusu na status turystyczny. Znalazłam pracę, gdzie pracodawca chce, abym założyła działalność gospodarczą w USA i pracowała na form 10 99. Czy ktoś wie jak się za to zabrać? Czy warto? Jakieś rady, wskazówki ? 

Z góry dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Dar said:

Hej, przebywam w Ameryce na wizie J-1 i myślę nad zmianą statusu na status turystyczny. Znalazłam pracę, gdzie pracodawca chce, abym założyła działalność gospodarczą w USA i pracowała na form 10 99. Czy ktoś wie jak się za to zabrać? Czy warto? Jakieś rady, wskazówki ? 

Z góry dziękuję :) 

Wiza turystyczna nie zezwala na prace. Do pracy potrzebny jest SNN i pozwolenie. 

Ale prosze bardzo koniecznie daj znac USCIS ze chcesz pracowac na wizie B2. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie chyba tego nie zrobisz. Pracodawca też się chce sprytnie wymigać od potencjalnych problemów jakby ICE zawitało. Zapewnie chce uniknąć odpowiedzialności za niezweryfikowane I-9.

To że pozwolą Ci założyć działalność i odprowadzać podatki (rozumiem, że SSN możesz mieć ze względu na J1 wizę) nie oznacza że będzie to legalne. przepisy podatkowe i imigracyjne są odrębne w sensie że IRS nie obchodzi czy jesteś legalnie a jedynie czy odprowadzasz daniny.

Z tej perspektywy zmiana statusu na turystyczny jest bez sensu - szkoda pieniędzy - tak czy siak będziesz łamał(a) prawo.

Po wejściu na tę drogę (praca bez uprawnień imigracyjnych) jedyną formą zalegalizowania pobytu chyba jest już tylko ślub z obywatelem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...