Jump to content

Recommended Posts

Proszę o pomoc. Ponieważ dziś wzięłam się za składanie wniosku ESTAUSA. Robiłam to pierwszy raz i natknelam się na formularz online prywatnej firmy estausaonline.com po wpisaniu wszystkich danych przyszło do opłaty no i dziwnie duża mi się wydała ponieważ w przeliczeniu na złotówki wyszło 356,56 zł. Potem ktoś mi uświadomił, że to zbyt duża suma. Czy padłam ofiarą oszustów podszywających się za firmę zajmująca się wnioskami estausa? Proszę o jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam

Tak jest to strona, ktora złoży za Ciebie wniosek ale zapłacisz 4 razy więcej. Ich strona wyglada dokladnie tak samo jak strona rzadowa. Wiem, bo ostatnio składaliśmy wniosek dla rodziny i tez sie na ta strone natknęli. Jesli juz wniosek zlozylas to nic nie zrobisz, ale ogólnie to płacisz za pośredniczą strone, ale wniosek składasz wlasciwie sama. Czyli ściągają kasę wlasciwie za nic. 

13 godzin temu, pelasia napisał:

Tak jest to strona, ktora złoży za Ciebie wniosek ale zapłacisz 4 razy więcej. Ich strona wyglada dokladnie tak samo jak strona rzadowa. Wiem, bo ostatnio składaliśmy wniosek dla rodziny i tez sie na ta strone natknęli. Jesli juz wniosek zlozylas to nic nie zrobisz, ale ogólnie to płacisz za pośredniczą strone, ale wniosek składasz wlasciwie sama. Czyli ściągają kasę wlasciwie za nic. 

Już ciul z tymi pieniędzmi tylko czy oni faktycznie to wyślą i doprowadza do końca.. Pytanie jeszcze jak to sprawdzić? teraz mam czekać i nic nie robić? 

Tak oni wysla, wejdz na strone rzadowa( link od roelki wyzej) i sprawdz status wniosku, zobaczysz, ze bedzie zlozony, prawdopodobnie juz approved czy nie, bo odpowiedz dostajesz w ciągu 30 minut, czasem krocej. 

Jesli nie bedzie zadnej informacji to mozesz postarac sie zlozyc wniosek ponownie ($14 tylko) i jesli ci pozwoli to znaczy nic nie zostalo wyslane przez posrednika, jesli aplikacja pod twoj paszport jest juz podpieta, to Ci wyskoczy, ze juz esta jest i nie można aplikować po druga na tym samym numerze paszportu. 

Day znać jak poszło! 

Edited by pelasia

4 godziny temu, pelasia napisał:

Tak oni wysla, wejdz na strone rzadowa( link od roelki wyzej) i sprawdz status wniosku, zobaczysz, ze bedzie zlozony, prawdopodobnie juz approved czy nie, bo odpowiedz dostajesz w ciągu 30 minut, czasem krocej. 

Jesli nie bedzie zadnej informacji to mozesz postarac sie zlozyc wniosek ponownie ($14 tylko) i jesli ci pozwoli to znaczy nic nie zostalo wyslane przez posrednika, jesli aplikacja pod twoj paszport jest juz podpieta, to Ci wyskoczy, ze juz esta jest i nie można aplikować po druga na tym samym numerze paszportu. 

Day znać jak poszło! 

Dostałam od nich maila który brzmi tak (jeszcze nie wchodziłam na stronę rządowa) :

Szanowna Katarzyno Efros,

Z przyjemnością informujemy, że Twoje elektroniczne zezwolenie na podróż (ESTA) zostało zatwierdzone.

Otwórz załącznik do tej wiadomości e-mail, aby wyświetlić swój cyfrowy dokument ESTA.  Zaleca się wydrukowanie kopii do celów archiwalnych i zabranie jej ze sobą na lotnisko.

Ta zgoda stanowi, że jesteś uprawniony do podróżowania do Stanów Zjednoczonych, ale nie gwarantuje, że możesz wjechać do Stanów Zjednoczonych

Po przybyciu do Stanów Zjednoczonych zostaniesz skontrolowany przez funkcjonariusza Służby Celnej i Ochrony Granic w porcie wjazdu, który może stwierdzić, że jesteś niedopuszczalny w ramach Programu Ruchu Bezwizowego lub z jakiegokolwiek powodu zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych.

Życzymy udanej podróży!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zezwolenia na podróż ESTA, napisz na adres help@usaestaonline.com

Dział Obsługi Klienta USAESTAONLINE

E-mail: help@usaestaonline.com

________________________________________________________________…

Jeszcze mam jedno pytanie. Ponieważ właśnie ściągnęłam to potwierdzenie które było na stronie rzadowej i niestety zawiera błędy. Np adres zamieszkania ma literówkę oraz imię ojca jest przekręcone . Co mam z tym zrobić jak to zmienić? Czy pisać w ogóle jeszcze do tej niby rzetelnej firmy która pobrała aż 300zl za  "staranne" sprawdzenie wszystkich szczegółów? Czy ktokolwiek na to będzie zwracał uwagę? 

Takie minimalne błędy można poprawić w aplikacji, jesli dobrze pamiętam, jest tam opcja uaktualnić dane( strona rzadowa). Jesli błąd jest w dacie urodzenia, numerze paszportu, imieniu i nazwisku, wtedy trzeba wniosek wypełnić ponownie.