Skocz do zawartości

Zakaz wjazdu do USA przez 5 lat


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

W 2019 roku cofnięto mnie z lotniska w USA do Polski. Leciałam do USA trzeci raz na wizie turystycznej, nie wpuszczono mnie i dostałam zakaz na 5 lat(nigdy nie przesiedziałam wizy). Mój narzeczony mieszka w USA i posiada green card, ( w tym roku będzie podchodził do egzaminu na obywatela) mamy zamiar pobrać  się w Polsce, ponieważ do USA ja nie wjadę. 

Moje pytania

1. Czy po ślubie będę mogła lecieć do USA?

2. Czy slub coś może przyspieszyć?

3. Z racji zakazu 5 letniego czy jest szansa na wyjazd i czy mogą  mnie znów cofnąć  z lotniska?

4. Co dalej po ślubie, gdzie i jakie dokumenty składać?

Bardzo się tego boję, bo przeżyłam  to bardzo traumatycznie i nie chciałabym znów  tego doświadczyć. 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slub sam z siebie nic nie daje. Wiec nie - po slubie nie bedziesz mogla leciec - bez odpowiedniej wizy imigracyjnej, na turystycznej bedac malzonka rezydenta / obywatela szanse na zawrocenie masz ironicznie wieksze.

Slub daje mozliwosc sponsorowania CIebie przez jego - natomiast dopoki ten 5 letni ban obowiazuje, bedziesz potrzebowala waiver - caly proces zajmie poltora roku do dwoch lat na oko.

4. Jest tysiac watkow o sponsorowaniu malzonka. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slub nie anuluje twojego bana. Do USA nie wlecisz dopoko ban sie nie skonczy. Tak na okolo rok przed uplywem bana maz moze zlozyc na ciebie petycje o wize malzenska. Do czasu uplywu bana powinna zostac akurat zaakceptowana. 

Ps. Mamy na forum miejsce do pisania o wizach malzenskich. Twoja sytuacja to raczej nie jest aktualne wydarzenie w US. :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Slub nie anuluje twojego bana. Do USA nie wlecisz dopoko ban sie nie skonczy. Tak na okolo rok przed uplywem bana maz moze zlozyc na ciebie petycje o wize malzenska. Do czasu uplywu bana powinna zostac akurat zaakceptowana. 

Ps. Mamy na forum miejsce do pisania o wizach malzenskich. Twoja sytuacja to raczej nie jest aktualne wydarzenie w US. :p 

Dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście to nie to miejsce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Ann555 said:

Kzielu, dziękuję za odpowiedź.

Czyli 5 lat musi minąć.

Nie do konca - 5 lat musi minac w momencie jak pojdziesz na interview do ambasady jezeli bedziesz starac sie o wize malzenska - to zajmie co najmniej rok jezeli wyslecie dokumenty dzisiaj - wiec jezeli w momencie interview 5 letni ban bedzie obowiazywal, to dostaniesz odmowe i bedziesz musiala wystapic o waiver. Jezeli tak sie czasowo ulozy ze interview w ambasadzie bedzie po 5 letnim banie to wize dostaniesz, zaoszczedzisz na waiverze. Ten minimum rok oczekiwania na wize jest taki sam dla wszystkich, bez wzgledu na ban lub jego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

Nie do konca - 5 lat musi minac w momencie jak pojdziesz na interview do ambasady jezeli bedziesz starac sie o wize malzenska - to zajmie co najmniej rok jezeli wyslecie dokumenty dzisiaj - wiec jezeli w momencie interview 5 letni ban bedzie obowiazywal, to dostaniesz odmowe i bedziesz musiala wystapic o waiver. Jezeli tak sie czasowo ulozy ze interview w ambasadzie bedzie po 5 letnim banie to wize dostaniesz, zaoszczedzisz na waiverze. Ten minimum rok oczekiwania na wize jest taki sam dla wszystkich, bez wzgledu na ban lub jego brak.

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej narzeczony może złożyć petycję na Ciebie dopiero jak będzie obywatelem. Ma interview w tym roku a jeszcze musi poczekać potem na termin przysięgi. Czyli może się okazać, że najwcześniej złoży petycję w 2023. Petycja na małżonka jest rozpatrywana szybciej (6/9/12 miesięcy ??). Po niej dopiero udajesz się do ambasady po wizę i wtedy dopiero musisz nie mieć bana. Czyli tak czy taak pewnie do ambasady zaproszą Ciebie najwcześniej pod koniec 2023 albo w 2024, kiedy ban wg Ciebie się skończy.

Bardziej martwiłbym się jakie konkretnie paragrafy wpisał tobie oficer CBP na kartce, gdy Ciebie nie wpuścił do USA. I co to było? Expedite removal? czy voluntary withdraw? Tych paragrafów mogł być więcej niż jeden i 5 lat bana mogło być związane tylko z jednym z nich.

W każdym razie o ile miałabyś bana w momencie podejścia pod wizę małżeńską to dostaniesz odmowę i dopiero wtedy możesz składać wniosek o zwolnienie z bana (waiver) - to kosztuje extra czas i ekstra kasę, więc o ile 5cio letni ban jest jedynym to warto przeciągnąć procedurę do 2024 aby bez bana podejść na rozmowę w ambasadzie.

Jeśli wizę dostaniesz to na granicy Ciebie wpuszczą już na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...