Skocz do zawartości

Wyjazd młodej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Chcialbym wyjechac do Stanów najlepiej na stałe, mam 23 lata i skończyłem studia na kierunku IT, pracuje ponad dwa lata w firmie jako software developer. Jestem w stanie utrzymać się bez pracy przez około pół roku patrząc po cenach wynajmu i kosztów życia. 
 

Jaki będzie najlepszy sposób dla mnie na wyjazd? Czy jest w ogóle możliwy? Od tego roku chcę wysyłać zgłoszenia na loterie wizowa, ale powszechnie znane jest to ze mogę w ogóle nie zostać wylosowany przez kolejne 20 lat. Jak myślicie co powinienem zrobić w mojej sytuacji? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, dqq said:

skończyłem studia na kierunku IT, pracuje ponad dwa lata w firmie jako software developer. 

Mozesz zawsze poszukac pracy gdzie pracodawca moze sponsorowac na wize. To bedzie tymczasowa (przewaznie 3 lata) ale jezeli jestes dobry, to firma cie zatrzyma dluzej, albo zasponsoruje na GC. Wrzuc do Google visa sponsorship IT software developer jobs i zobacz co sie pojawi. Naprzyklad:
https://www.indeed.com/jobs?q=Foreign Visa Sponsorship Developer&vjk=5350c41ba3a7a4d6&mna=5&aceid&gclid=Cj0KCQjwyYKUBhDJARIsAMj9lkF-h3plOv3U2beU3HnfPxHu7UJs6j03oyMHbNsBVkhukPW9XJx3UVQaAglvEALw_wcB&advn=1759446623740088

 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersytety są bardzo dobrą opcją jeżeli chodzi o sponsorowanie, bo a) są to duże "firmy" i mają doświadczenie w sponsorowaniu b) nie są objęte capem H1b. Pracy dla programistów jest multum, w szczególności od czasu kiedy agencje rządowe dostrzegły potrzebę finansowania takich pozycji. Dobrym miejscem, żeby sobie zobaczyć oferty jest:

https://us-rse.org/jobs/

Cały koncept Research Software Engineer to jest dość nowy i przyszedł do USA z Wielkiej Brytanii. 

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

Uniwersytety są bardzo dobrą opcją jeżeli chodzi o sponsorowanie, bo a) są to duże "firmy" i mają doświadczenie w sponsorowaniu b) nie są objęte capem H1b.

A to bardzo ciekawe, nie wiedzialam. Fajnie byloby pomieszkac w niektorych z tych college towns, naprzyklad w Ann Arbor :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, katlia napisał:

Mozesz zawsze poszukac pracy gdzie pracodawca moze sponsorowac na wize. To bedzie tymczasowa (przewaznie 3 lata) ale jezeli jestes dobry, to firma cie zatrzyma dluzej, albo zasponsoruje na GC. Wrzuc do Google visa sponsorship IT software developer jobs i zobacz co sie pojawi. Naprzyklad:
https://www.indeed.com/jobs?q=Foreign Visa Sponsorship Developer&vjk=5350c41ba3a7a4d6&mna=5&aceid&gclid=Cj0KCQjwyYKUBhDJARIsAMj9lkF-h3plOv3U2beU3HnfPxHu7UJs6j03oyMHbNsBVkhukPW9XJx3UVQaAglvEALw_wcB&advn=1759446623740088

 

Dziękuje za odpowiedz, natomiast co po tych 3 latach? Gdy pracodawca uzna ze jestem dobry to później przedłuża wizę na kolejne 3? Po ilu można się starać o stały pobyt? 
 

Jeżeli dałoby mi się znaleźć firmę która będzie zainteresowana mną to jak to wyglada w takiej sytuacji z narzeczona? Czy również może ze mną jechać i podjąć realnie prace czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, dqq said:

Dziękuje za odpowiedz, natomiast co po tych 3 latach? Gdy pracodawca uzna ze jestem dobry to później przedłuża wizę na kolejne 3? Po ilu można się starać o stały pobyt? 
 

Jeżeli dałoby mi się znaleźć firmę która będzie zainteresowana mną to jak to wyglada w takiej sytuacji z narzeczona? Czy również może ze mną jechać i podjąć realnie prace czy nie bardzo?

Tak na H1B mozna siedziec 6 lat. Starac sie o green card mozna natychmiast (to jest wiza dual intent), ale trzeba miec jakies podstawy. Po to masz 6 lat, zeby sobie je wyrobic: albo przez pracodawce albo samemu.

Narzeczona nic nie moze. Zona moze ubiegac sie o H4, ale nie bedzie mogla pracowac.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Tak na H1B mozna siedziec 6 lat. Starac sie o green card mozna natychmiast (to jest wiza dual intent), ale trzeba miec jakies podstawy. Po to masz 6 lat, zeby sobie je wyrobic: albo przez pracodawce albo samemu.

Narzeczona nic nie moze. Zona moze ubiegac sie o H4, ale nie bedzie mogla pracowac.

Natomiast z loteria wizowa jak sprawa wyglada? Możemy w tym momencie pod koniec roku wysłać dwa wnioski? I gdy któreś z nas uda się dostać to wziąć slub cywilny i wyjechac oboje? 
 

Wiem ze na wniosku jest pole aby wypisać partnera ale gdy jesteśmy tylko zaręczeni to tez wypisujemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, dqq said:

Natomiast z loteria wizowa jak sprawa wyglada? Możemy w tym momencie pod koniec roku wysłać dwa wnioski? I gdy któreś z nas uda się dostać to wziąć slub cywilny i wyjechac oboje? 
 

Wiem ze na wniosku jest pole aby wypisać partnera ale gdy jesteśmy tylko zaręczeni to tez wypisujemy? 

Mozecie wyslac dwa wnioski. Tak, mozecie wziac slub dopiero po wylosowaniu. We wniosku nie ma pytania o narzeczenstwo, tylko o stan cywilny.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

Mozecie wyslac dwa wnioski. Tak, mozecie wziac slub dopiero po wylosowaniu. We wniosku nie ma pytania o narzeczenstwo, tylko o stan cywilny.

I nie będzie problemu aby razem wyjechac już po wylosowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...