Skocz do zawartości

Zniesienie obowiązku szczepienia przy wjeździe do USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak każdy wie ten obowiązek to łamanie praw człowieka z racji że przecież jeżeli ktoś się zaszczepił 2 lata temu to szczepionka już dawno przestała działać, o ile w ogóle kiedykolwiek działała i może wjechać, a ten co się w ogóle nie zaszczepił nie może.

 

Także pytanie czy USA zamierza znieść ten obowiązek w najbliższej przyszłości?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIkt z nas nie może autorytatywnie się zapewne wypowiedzieć.

Ten wymóg dotyczy jedynie turystów. Nie dotyczy obywateli ani rezydentów. Myśłę, że tak na serio nikt się tym nie zajmuje. Zniesienie tego wymogu chyba obecnie nie jest w agendzie rządu federalnego, ale może nagle się pojawić taka decyzja mimo, że żadnych przecieków nie ma obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, dawid16dk said:

Witam, jak każdy wie ten obowiązek to łamanie praw człowieka z racji że przecież jeżeli ktoś się zaszczepił 2 lata temu to szczepionka już dawno przestała działać, o ile w ogóle kiedykolwiek działała i może wjechać, a ten co się w ogóle nie zaszczepił nie może.

 

Także pytanie czy USA zamierza znieść ten obowiązek w najbliższej przyszłości?

Nikt nie bedacy obywatelem nie ma "prawa" wjazdu do US - to jest przywilej. Wiec taki argument jest dosc idiotyczny.

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, katlia said:

Dzieciak jestes.

Lol OP pewnie nie wie ze szczepionki to standard jak sie chce podrozowac do niektorych krajow. 

Prawo do podrozowania nie jest podstawowym prawem czlowieka. Kazde panstwo moze sobie ustanawiac rozne wymogi co do przekraczania granic i wiele panstw (poza USA) wymaga szczepienia (nie tylko na COVID). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

World Cup 2026 jest chyba mniej ekscytujace dla Amerykan niż chociażby tenisowe US Open. To odbywa się co roku. Jak miałbym "prorokować" to prędzej US Open i chęć jakichś lobbystów aby zagrał w nim Djokovic wpłynie na rząd aby zmienić politykę wjazdową. Olimpiada w 2028 może wymusi jakieś zmiany. Obecny wymóg aby dwie dawki  szczepionki niezależnie kiedy przyjęte (może i 2 lata temu) powodują że jesteś "wpuszczalny" staje się powoli całkowicie bezsensownym wymogiem bo osoba zaszczepiona 24 miesiące temu bez boostera nie ma praktycznie żadnej ochrony. Aczkolwiek nawet w tej sytuacji prędzej się spodziewam uaktualnienia wymogu, że musisz mieć booster nie starszy niż 9 miesięcy niż to że wymóg ten zostanie zniesiony, ale świat nie przestaje mnie zadziwiać

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, dawid16dk said:

Witam, jak każdy wie ten obowiązek to łamanie praw człowieka.

Także pytanie czy USA zamierza znieść ten obowiązek w najbliższej przyszłości?

Łamanie praw człowieka byłoby wtedy, gdyby wymóg szczepień dotyczył obywateli i rezydentów USA powracających do kraju, a nie turystów. Turysta wcale nie musi lecieć do USA, nie ma szczepienia, to zostaje w domu, żadne jego prawa łamane nie są.

Na dzień dzisiejszy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie, czy i kiedy obowiązek szczepienia na COVID dla turystów zostanie zniesiony przez USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, andyopole said:

Cos jednak musi byc bo dookola mnie wszyscy (coworkerzy tez) juz zdazyli zachorowac a mnie poki co Covid nie rusza.

Ja mialam 2 szczepionki i 3 boostery - maz tez - i oboje zachorowalismy niedawno. Ja tak powazniej. Ale chodzi o to ze nie musielismy nawet isc do lekarza, nie mowiac o szpitalu. I o to wlasciwie chodzi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kzielu zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...