Skocz do zawartości

Szansa na wizę turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po krotce opisze swoją historie. Wyjechałam do USA w 2015 na J1 visa jako aupair. Po dwóch latach zlozylam wniosek o zmianę wizy na wizę studencka. Zapisałam się do College. W 2018 roku dostałam odmowę wizy (niestety nie było to z mojej winy tylko szkoła nawaliła z papieram). Po odmowie nie odwoływałam się tylko woriclam jak najszybciej do Polski i tu aplikowałam o nowa wizę studencka. Pomimo obaw ze po odmowie moje szanse na wizę są marne, to po rozmowie z konsulem w Krakowie wiza studencka została mi przyznana. Miałam bardzo miłego konsula, który pytał się o cala moja sytuacje związana ze szkoła. Wizy nie dostałam od razu ponieważ było prowadzone administrative processing jednak po 5 dniach wiza została mi przyznana. Wróciłam do Stanów w sierpniu 2018 roku. Na granicy nie miałam żadnych problemów, typowe pytania czy jestem sama itp. Po ukończeniu szkoły rozpoczęłam prace na OPT i pracowałam przez rok. Wróciłam w tamtym roku w sierpniu. Opuściłam Stany kilka dnie przed upływem grace period takze nie mam żadnego nielegalnego overstay. Będą w. Stanach przez długi czas nawiązałam wiele przyjaźni. Co roku wybierałam się ze znajomymi na camping w czerwcu i w tym roku także chciałabym się tam wybrać. Złożyłam aplikacje o wizę truistyczna. w rozmowie z konsulem powiem ze wybieram się odwiedzić znajomych. Mam oszczędzone pieniądze także z finansowaniem podróży nie ma problemu. Jedyna moja obawa jest to ze konsul może mi powiedzieć ze nie mam strong ties z moim krajem. Nie pracuje, pracuje jako freelance fotograf i dorabiam sobie robiąc sesje. Myślę nad otworzeniem swojego studia fotograficznego. A więc moje pytanie to czy według Was mam jakieś szanse na dostanie wizy turystycznej ? Wiem, ze jest to pytanie na które trudno odpowiedzieć ponieważ wszystko jest w rękach konsula. Ale może ktoś miał podobna sytuacje i może się z nią podzielić. Będę wdzięczna za odpwiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Wystąpienie o wizę turystyczną to prośba o kłopoty. W oczach konsula znaczy to: planujesz być dłużej niż 90 dni lub planujesz zmienić status, W obu przypadkach więzi z krajem zostaną bardzo poważnie zbadane. W Twojej historii rozumiem, że od 2015 w zasadzie byłaś non stop w USA - czyli więzi z Polską masz bliskie zeru - skoro wyjechałaś na 8 lat możesz wyjechać i na całe życie. Co powoduje, że konsul widząc że rezygnujesz z ruchu taniego ruchu bezwizowego a wybierając droższy turystyczny ruch wizowy może dostrzeć motywację, że chcesz zostać w USA na dłużej i w innym celu niż to deklarujesz we wniosku wizowym - do tego nie trzeba być Sherlockiem. Zdziwię się jak tę wizę dostaniesz. Wg mnie masz małe szanse. Ale to nie ja decyduję ani nikt z forum. Uważam, że autoryzację ESTA dostaniesz teraz bez problemu. Jednak jeślibyś poszła po wizę turystyczną i dostała odmowę to autoryzacji ESTA przez najbliższe 10-15 lat nie dostaniesz.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie starałam się o ESTA ponieważ w przeszlsoci miałam odmowę wizy. Zmieniałam status w Stanach i szkoła mi złe wystawiła papiery i dostałam odmowę wizy studenckiej. Wróciłam wtedy do Polski i starałam się o wizę w konsulacie i wizę dostałam. 

Teraz starałam się o wizę turystyczna żeby odwiedzic znajomych w czasie wakacji. Rozmowę miałam w tamtym miesiącu i wizę dostałam. Rozmowa z konsulem przebiegła bez problemowo. Dostałam pytania jak podobało mi się w Stanach, jak przebiegły studia no i kilka o związek jaki mam z Polska. Na koniec usłyszałam ze wiza została przyznana. W Stanach nie zamierzam zostać - lecę na 3 miesiące i powrót. Bilety mam zarezerowane w dwie strony 

Edytowane przez Aga_2402
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aga_2402 napisał:

Bilety mam zarezerowane w dwie strony 

Kiedys tez mialem bilet tam i nazad. Planowalem trzy tygodnie. W NEwark pytaja mnie kiedy wracam, odpowiadam ze bilet powrotny mam na 5 stycznia a oni na to ze nie pytaja na kiedy mam bilet tylko kiedy wracam.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, andyopole said:

Kiedys tez mialem bilet tam i nazad. Planowalem trzy tygodnie. W NEwark pytaja mnie kiedy wracam, odpowiadam ze bilet powrotny mam na 5 stycznia a oni na to ze nie pytaja na kiedy mam bilet tylko kiedy wracam.

Rozumiem, ze zawsze chcą się upewnić ze ludzie wjeżdżający do Stanów z nich powrócą, zwłaszcza na wizie turystycznej. Przechodziłam przez kontrole dwa razy (raz na wizie J1 i raz na wizie F1) za każdym razem nie miałam dużo pytań i trwało to dosłownie nie cala minutę. Nastawiam się, ze tym razem może to trwać dłużej i będzie więcej pytań ponieważ wjeżdżam na wizie turystycznej. Ze Stanów wróciłam w lipcu w tamtym roku i planuje poleciec w czerwcu tego roku. Jestem w szkole take pod koniec sierpnia muszę wrócić. Mam oszczędności żeby utrzymać się w Stanach przez te 3 miesiące. Mam nadzieje ze obejdzie się bez większych problemow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...