Skocz do zawartości

Wiza imigracyjna dla dziecka obywatela USA - dość pilne.


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem urodzona w USA, ale mieszkam od od ukończenia 7 roku życia w Polsce. W Polsce urodziłam dwójkę dzieci. Chcę na stałe wyjechać z dziećmi do USA. W konsulacie w Krakowie dowiedziałam się, że żeby złożyć podanie o wizę imigracyjną dla dzieci (jeden syn ma 16, drugi 6 lat) muszę mieć tzw. domicile w Stanach, czyli mieszkać tam na stałe. Urzędniczka w konsulacie jakoś nie potrafiła sensownie powiedzieć mi w jaki sposób mogę to przeprowadzić. Na pewno wyjadę w najbliższym czasie do USA i znajdę szybko bądź jaką pracę (mam brata który mieszka na stałe w Chicago i który będzie sponsorem dodatkowym dla moich dzieci). Jakie dokumenty będę musiała przedstawić by udowodnić że mieszkam na stałe w USA? Czy wystarczy zaświadczenie o zatrudnieniu na stałe? Ubezpieczenie? Założone konto w banku? Listy z adresem amerykańskim pod którym będę mieszkała?

I w końcu najważniejsze: petycję będę składała w Polsce, w konsulacie w Krakowie (podobno trwa to krócej niż załatwianie w INS w USA). Ile czasu zajmie cała procedura? Przecież nie mogę na długo zostawić dzieci, na kołku mam je powiesić? :( Moja mama nie jest już najmłodsza i nie mogę jej na długo obarczać taką odpowiedzialnością. Chciałabym żeby dzieciaki już od września 2006 poszły do szkoły w USA.

Bardzo proszę o pomoc kogoś kto był w podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinnas skladac zadnego podania o wize imigracyjna dla dzieci, a o obywatelstwo dla dzieci ! Tylko spiesz sie, bo musza byc przed 18 rokiem zycia. Lec do USA, poprawcuj, zrob rozliczenie podatkowe, konto bankowe, rachunki, karty kredytowe i odrazu skladaj wniosek o obywatelstwo dla nich.

Zobacz http://uscis.gov/graphics/services/natz/CCA_Update.htm

i to:

3) What documentation can I get of my child's citizenship?

If your child permanently resides in the U.S, you can obtain evidence of your child’s citizenship by applying for a Certificate of Citizenship. You will need to file form N-600 (Application for Certificate of Citizenship) and submit it to the local USCIS District Office or Sub-Office that holds jurisdiction over your permanent residence. You can also apply for a U.S. passport from the Department of State.

If your child permanently resides abroad, your child does not qualify for automatic citizenship under the CCA. However, you can apply for citizenship for your child by filing form N-600K (Application for Citizenship and Issuance of Certificate Under Section 322). You can submit this form to any USCIS District Office or Sub-Office in the United States.

Najlepiej to zglos sie do prawnika imigracyjnego w USA jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinnas skladac zadnego podania o wize imigracyjna dla dzieci, a o obywatelstwo dla dzieci !

Niestety, nie jest to tak proste jak by się zdawało. Musiałabym po 14 roku życia spędzić conajmniej 2 lata w USA, a tak nie było. Taką informację udzielono mi w konsulacie. Sprawdziłam, jest to prawda, można o tym poczytać tu http://uscis.gov/graphics/services/natz/re...ding_abroad.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a jednak, jest w tym linku http://uscis.gov/graphics/services/natz/re...ding_abroad.htm ciekawy zapis:

The U.S. citizen parent has been physically present in the United States for at least five years, at least two of which were after the age of 14 or the U.S. citizen parent has a citizen parent who has been physically present in the United States for at least five years, at least two of which were after the age of 14;

Mój ojciec był obywatelem USA (naturalizowanym) i spędził w USA jako obywatel o wiele więcej niż 5 lat, wszystko po 14 roku życia... chyba faktycznie trzeba się będzie skontaktować z prawnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, dopiero teraz zobaczyłam że to tyczy dzieci adoptowanych, a moje są biologiczne... a już się cieszyłam :(

Ale za to pogrzebałam i doszukałam się czegoś takiego: http://uscis.gov/lpBin/lpext.dll/inserts/s....htm#slb-act309

gdzie napisano:

© Notwithstanding the provision of subsection (a) of this section, a person born, after December 23, 1952, outside the United States and out of wedlock shall be held to have acquired at birth the nationality status of his mother, if the mother had the nationality of the United States at the time of such person's birth, and if the mother had previously been physically present in the United States or one of its outlying possessions for a continuous period of one year.

Mój starszy syn jest nieślubny, więc sprawę mam z głowy, jest już obywatelem USA. Gorzej z młodszym, będziemy się martwić :(

Wciąż nikt nie może mi pomóc w kwestii odpowiednich dokumentów dowodzących mojego stałego zamieszkania w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, dopiero teraz zobaczyłam że to tyczy dzieci adoptowanych, a moje są biologiczne... a już się cieszyłam :(

Ale za to pogrzebałam i doszukałam się czegoś takiego: http://uscis.gov/lpBin/lpext.dll/inserts/s....htm#slb-act309

gdzie napisano:

© Notwithstanding the provision of subsection (a) of this section, a person born, after December 23, 1952, outside the United States and out of wedlock shall be held to have acquired at birth the nationality status of his mother, if the mother had the nationality of the United States at the time of such person's birth, and if the mother had previously been physically present in the United States or one of its outlying possessions for a continuous period of one year.

Mój starszy syn jest nieślubny, więc sprawę mam z głowy, jest już obywatelem USA. Gorzej z młodszym, będziemy się martwić :(

Wciąż nikt nie może mi pomóc w kwestii odpowiednich dokumentów dowodzących mojego stałego zamieszkania w USA?

Dowodem twojego stalego zamieszkania w USA sa rozliczenia podatkowe, slipy z pracy, wyciagi bankowe, rachunki, umowa wynajmu mieszkania, ubezpiecznie, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A co z wizą K-4? Czy mogę się o nią starać dla mojego sześcioletniego syna? Zależy mi na czasie, na myśl że mój maly będzie kwitł w Polsce całe miesiące podczas gdy będę w USA robi mi się niedobrze :D

Jesli nie skladasz petycji o wize K-3 to dziecko nie moze dostac wizy K-4. To primo. Secundo zas jest to, ze K-4 jest dla dzieci osob wjezdzajacych na wizie K-3 (czyli dziecko nie jest twoim biologicznym dzieckiem tylko dzieckiem np. meza z poprzedniego malzenstwa), a twoje dziecko jest dzieckiem twoim czyli obywatela USA.

Brak domicylu w USA jest bezposrednia przyczyna odmow wizy imigracyjnej (dla przypadkow takich jak twoj). Sam fakt posiadania brata w USA moze nie wystarczyc. Konto w banku nie jest domicylem.Nie jest domicylem list ktory przyszedl na adres w USA. Podatki/lease mieszkania badz domu/samochodu/ubezpieczenie placone juz od dluzszego czasu.

Jesli dzieci nie wejda do kategorii IR wtedy czas oczekiwania na petycje jest taki sam w USA jak i w Polsce.

Procedura jest zalezna od kategorii pod ktora wejdzie dziecko. Z dzieckiem nieslubnym moze przejsc aby dostal po tobie dokumenty, ale z drugim synem moze byc roznie. Nie znam calej sprawy wiec nie moge Ci powiedziec co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak domicylu w USA jest bezposrednia przyczyna odmow wizy imigracyjnej (dla przypadkow takich jak twoj). Sam fakt posiadania brata w USA moze nie wystarczyc. Konto w banku nie jest domicylem.Nie jest domicylem list ktory przyszedl na adres w USA. Podatki/lease mieszkania badz domu/samochodu/ubezpieczenie placone juz od dluzszego czasu.

Ale podobno wystarczy sama CHĘĆ wykazania że chcę się na stałe przeprowadzić do USA. Przeczytałam takie oto cuś na stronie http://usembassy.state.gov/manila/wwwh3207.html

Q: How can the petitioner establish a domicile?

If the petitioner travels to the United States and sets up a prin[beeep]l residence, where he or she intends to reside, he or she may then qualify to petition an immigrant. Establishing a prin[beeep]l residence would entail obtaining an address (a house, apartment, etc.) and taking up physical residence. There is no minimum time to establish residence, but a credible demonstration of an actual residence in the United States is required. If the officer is convinced that the petitioner has in fact taken up residence in the U.S., the applicant will then be able to receive his/her immigrant visa. A convincing combination of several of the following types of action might be considered as an indication of U.S. domicile:

* Establishing an address in the United States

* Setting up a bank account and transferring funds to the U.S.

* Making investments

* Seeking employment

* Applying for a Social Security number

* Voting in local, state or federal elections

Mam zamiar od razu po tym jak starszy syn dostanie amerykański paszport wyjechać z nim do Stanów, zapisać go do szkoły, wynająć mieszkanie i postarać się o pracę. Starszy syn dostanie amerykański paszport bo jest nieślubny, ja urodzona w USA i dodatkowo dla nieślubnych dzieci jest tylko wymagane by amerykański rodzic spędził przynajmniej rok w USA, niekoniecznie po 14-tym roku życia - mam na to dowody w postaci świadectwa uczęszczania do kindergarten i pierwszej klasy elementary school. Nie muszę być stałym mieszkańcem USA by wystąpić o paszport dla starszego syna. Przeczytałam to w Immigration and Nationality Act http://uscis.gov/graphics/lawsregs/ina.htm

© Notwithstanding the provision of subsection (a) of this section, a person born, after December 23, 1952, outside the United States and out of wedlock shall be held to have acquired at birth the nationality status of his mother, if the mother had the nationality of the United States at the time of such person's birth, and if the mother had previously been physically present in the United States or one of its outlying possessions for a continuous period of one year.

Jutro zadzwonię do konsulatu raz jeszcze i dowiem się o szczególy tyczące wizy dla młodszego syna. Niestety, urzędnicy w konsulacie mówią raz tak, a raz siak, odnoszę wrażenie że wiedzą że dzwoni, ale nie wiedzą w którym kościele :D Parodia polega na tym że teoretycznie młodszemu synowi też nalezy się automatycznie paszport, bo spędziłam w Stanach nawet więcej niż 7 lat, w tym kilka po 14-tym roku życie (jeździłam do ojca) ale nie mam jak tego udowodnić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...