Skocz do zawartości

Emakopol-Mohegan Sun-wyjazd w lutym,marcu...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Widze, ze Chomik pozamykal juz pare tematow zwiazanych z wyjazdem do MS. Moze to i dobrze, po co powielac cos, co mozna zawrzec tutaj. Niektore stwierdzenia przyprawiaja mnie o zdziwienie. Ciekaw jestem skad kolega tomson wie i jest taki pewny, ze dostanie barbacka, a jego dziewczyna prace w restauracji?? A moze juz mieliscie job faira?? Chyba maa byc dopiero za pare dni?? W grudniu przyjechalo tylko dwoch barbackow i obydwaj sa "on call". To jedna z lepszych pozycji i hurtowo jej nie rozdawaja. Zycze powodzenia w staraniu sie o te pozycje, ale radzilbym ostudzenie glowy, szanse sa niewielkie. Jak na razie ruch jest tylko przy okazji meczow Super Bowl, do sezonu i tlumow w kasynie jeszcze daleko. Ciekaw jestem czy Emakopol kasuje was tak samo, jak tych z grudnia?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Jak na razie ruch jest tylko przy okazji meczow Super Bowl, do sezonu i tlumow w kasynie jeszcze daleko.  

Potwierdzam... Jeszcze dziwnym trafem w piatki nie jest tak zle, no i w czwartki w Harrah's, bo Altitude jest oblegany, ale w pozostale dni to musze sie mocno starac, zeby nie zasnac w Cage'u. :roll: Poza tym ucinaja niektorym osobom godziny, potrafia nawet pol godziny przed koncem. :shock:

Ciekaw jestem czy Emakopol kasuje was tak samo, jak tych z grudnia??

Oj, mnie tez to ciekawi. Wiem tez, ze Emakopol ma oferty na H2B do Reno od kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!!

Chomik - powiedz mi tylko, jak u was wyglada sprawa podatkow?? U nas to jakies straszne sumy wychodza!! Jeden dzien w tygodniu pracujemy na smae podatki!! W sumie placimy az cztery i jak na razie nic nie da sie z tym zrobic. U nas na cagu tez odsylaja, choc przewaznie ida ci, ktorzy chca, Polacy nigdy nie chca, wiec sie nie czepiaja. Ja siedze w banku, wiec mnie to jak na razie nie grozi. Jesli nie chcesz zdradzac jakichs Tahoewych, podatkowych informacji, pisz na priv.

A z bzrbackami to jest tak, ze prace maja, powoli zaczynaja im przydzielac stale restauracje, ale sa na jalmuznie barmanow. Sa dni, ze tylko im pozazdroscic, ale sa tez takie, ze niezle narzekaja. Poza ty placa podatki od napiwkow. Tu chyba nie ma takiej pracy, z ktorej bylbys zadowolony w 100 %, ale to jest wkalkulowane w ryzyko tego wyjazdu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas najwiecej placimy na FICA (tego wychodzi niemal jeden dzien pracy/dwa tygodnie, a jest nie do odzyskania), potem federalnego (ponoc mozna sie starac o jego zwrot), a najmniej stanowego. Ten ostatni jest do ominiecia, jesli podasz adres w Nevadzie - bo tam nie obowiazuje, a w Kalifornii juz tak. :? A jakie Wy placicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chomik - my placimy wszystko, najwiecej federala i FICA, nawet medical,ale to zalezy od statusu cywilnego. Do glowy nam nie przyszlo, ze mozna placic az tyle, to drubo ponad 20 % calej wyplaty!! Szukamy rozwiazania, czy nnie mozna by bylo jakos z tego zrezygnowac, ale jak na razie nic. Moze ty masz jakies pomysly?? Pozdrawiam MS!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie! :shock: ...wiec wychodzi na to, ze od stawki godzinowej nalezy odjac podatki czy tak?

Najsmieszniejsze ze w biurze powiedzieli ze stawka ktora podaja to stawka juz bez wszelkich podatkow-wiec jaka jest prawda?

Moze ktos wie jak jest naprawde? W koncu to bardzo istotne jesli mamy tam egzystowac przez dluzszy czas.

Pozdrawiam i DZIEKI ZA ODPOWIEDZ!

zabka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biurach, a zwlaszcza w Emakopolu, mowia wiele bzdur. Stawka w Cage'u w kasynie Harrah's Lake Tahoe to 9.75 USD/godzine, teraz (bardzo szybko zreszta, starzy pracownicy sie niemal zbuntowali, tak jakbysmy to my prosili o te podwyzke) wzrosla do 10.5 USD. Podatkow zabieraja okolo 18%, czyli sporo, nie wiem dokladnie ile i ktore da sie odzyskac, na pewno nie nieszczesne FICA, a to duzo pieniedzy. Tak jak zatem widac: H2B to nie kokosy, jesli nie jestes dealerem, food lub cocktail serverem. I warto o tym wiedziec przed wyjazdem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak :) , ale nierozumiem czy moja stawka godzinowa to stawka brutto czy netto:(..czyli czy to co jest podane przez emakopol to stawka na reke czy tez z podatkami? Czy te 18 % musze odliczyc od uposazenia miesiecznego? Na spotkaniu powiedzieli ze musimy przepracowac 40 H. tygodniowo, tak wlasnie pracujecie? Oczywiscie rozumiem ze to zalezy od stanowiska, ale chyba taki jest wlasnie przepis-40 h. tygodniowo?

Pracujac np. w room servis ile uda sie zarobic tak mniej wiecej, po odliczeniu podatkow?

Dzieki za odpowiedz!

pozdrawiam

Zabka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...