Skocz do zawartości

Studia - odnośnie kosztów itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Za rok w maju zdaję maturę. Chciałbym studiować w USA, mam już nawet pare uczelni na oku. Jednakże, jak można się domyślać, jest problem z kasą. Pochodzę raczej z "normalnej, polskiej" rodziny więc niestety nie ma mowy, żebym sam opłacał czesne (około $35,000, przy czym dochód mojej rodziny to powiedzmy $15,000). Czy w tak kiepskiej sytuacji, jeżeli chodzi o cash, mam w ogóle po co próbować? Uczęszczam do jednego z najlepszych liceów w Polsce, jestem ambitny, w miarę zdolny, język znam całkiem przyzwoicie. Mam szansę? Czy tam tylko kasa się liczy? ;)

Wiem wszystko o TOEFLach, SATach itd :)

Jakby ktoś chciał skonktaktować się ze mną osobiście to nr gg i e-mail podałem w profilu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok w maju zdaję maturę. Chciałbym studiować w USA, mam już nawet pare uczelni na oku. Jednakże, jak można się domyślać, jest problem z kasą. Pochodzę raczej z "normalnej, polskiej" rodziny więc niestety nie ma mowy, żebym sam opłacał czesne (około $35,000, przy czym dochód mojej rodziny to powiedzmy $15,000). Czy w tak kiepskiej sytuacji, jeżeli chodzi o cash, mam w ogóle po co próbować? Uczęszczam do jednego z najlepszych liceów w Polsce, jestem ambitny,  w miarę zdolny, język znam całkiem przyzwoicie. Mam szansę? Czy tam tylko kasa się liczy? ;)

Wiem wszystko o TOEFLach, SATach itd :)

Jakby ktoś chciał skonktaktować się ze mną osobiście to nr gg i e-mail podałem w profilu.

Pozdrawiam!

A myslisz, ze malo jest w USA i na swiecie zdolnych i ambistnych i bez kasy?

Jakto kasa sie tylko liczy? Kto ci broni isc na polska uczelnie? Placiles podatki w USA, ze ma ci sie nalezec? Masz sznase na szukanie sponsora, jak znajdziesz, to postudiujesz. Nie znajdziesz - nie studiujesz w USA. Moga rodzice tez sprzeda wszystko, wziac kredyty na twoje studia i zaplacisz za studia. Taka inwestycja w ciebie. A to do jakiego liceum chodzisz, to ich najmniej obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studenci miedzynarodowi placa 2x wiecej niz miejscowi (szczegolnie stanowi studenci). Np w moim collegu jest $74 za credit dla in-county resident (troszke wiecej dla in-state residents), ale dla miedzynarodowych jest ponad $140 za credit. A to nie jest Harvard czy Princeton, wiec ceny nie sa wygorowane. Plus utrzymanie, dosc drogie, jesli nie masz tam rodziny. Chyba tylko sponsor. Poszukaj w dziale o studiach, tam sporo bylo pisane na temat studiow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studenci miedzynarodowi placa 2x wiecej niz miejscowi (szczegolnie stanowi studenci). Np w moim collegu jest $74 za credit dla in-county resident (troszke wiecej dla in-state residents), ale dla miedzynarodowych jest ponad $140 za credit. A to nie jest Harvard czy Princeton, wiec ceny nie sa wygorowane. Plus utrzymanie, dosc drogie, jesli nie masz tam rodziny. Chyba tylko sponsor. Poszukaj w dziale o studiach, tam sporo bylo pisane na temat studiow.

co to za college?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-mail z Allegheny College (PA):

Dear Bartek:

Allegheny College has a long history of providing financial assistance to international students. Allegheny is reaffirming its commitment to affordable, global education by offering additional scholarship opportunities to qualified students.

Students who demonstrate high academic achievement, maintain involvement in extracurricular activities, and show leadership potential will be considered for Allegheny's expanded scholarship opportunities, including

HALF, THREE QUARTER, AND FULL TUITION awards.

All scholarships are guaranteed at the first year amount for the four years you are in residence at Allegheny College.

All applicants for financial assistance must complete and submit the International Student Financial Aid Form and the Certification of Finance Form. These can be downloaded from the Allegheny College website.

GO TO www.allegheny.edu AND COMPLETE THE APPLICATION ONLINE. NO APPLICATION FEE REQUIRED

By completing our application, you will automatically be considered for our International Scholarships ranging from $7,500 to Full Tuition.

KB: Jakie wymagania ma Twój college? Ile pkt z TOEFL'a ? Nie ma u Ciebie szans na dofinansowania z uczelni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na www.gccnj.edu

Nie wiem nic na temat dofinansowania, bo mnie sponsoruje maz ;) Nie musialam tez zdawac TOEFL, bo konczylam anglistyke i to mi uznali. Na stronie sa informacje na temat studentow miedzynarodowych. Nie sadze jednak, aby bylo dofinansowanie zagranicznych studentow, bo tego typu placowki sa nastawione na stworzenie szansy edukacyjnej dla lokalnej mlodziezy. Nawet amerykanscy studenci z innych stanow placiliby $148 za credit. Chyba wieksze szanse mialbys na jakims uniwersytecie, zwlaszcza w bardziej miedzynarodowym srodowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...