Skocz do zawartości

Wypożyczenie samochodu w LAS VEGAS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

JA mam pytanko do osób które już były w LAS VEGAS.

Jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o wypożyczenie samochodu :?: .

Marzyłoby mi się zrobienie sobie małej wycieczki najlepiej parodniowej,

zaczynając w Las Vegas a kończąc w Los Angeles

1. Czy wymagana jest karta kredytowa, pewnie tak ale chyba nie wszędzie

2. W której firmie najlepiej wypożyczyć

3. W którym miejscu: na lotnisku a może gdzieś w innej części miasta(słyszałem że czasami są różne ceny)

Prosiłbym ewentualnie o inne wskazówki czy ciekawostki o których powinienem wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Ja wypozyczałam na lotnisku w firmie Avis, ale ta firma ma jeszcze wypozyczalnie w kilku innych miejscach w Las Vegas. Karta kredytowa byla niezbedna, i musielismy doplacac za wiek ( 25$ za dzien bo nie mielismy 25 lat)

Nie wiem jaka byla roznica w cenach bo wszystko wczesniej rezerwowalam na www.expedia.com

Z mojego doswiadczenia wiem ze najtansze sa male niepozorne wypozyczalnie (czesto nie potrzeba w nich karty kredytowej i brak doplat za wiek) My jednak nie mielismy innego wyjscia bo kolystalismy z calego "kompletu" (przelot , hotel + samochod, a w expedii maja tylko duze sieci wypozyczalni)

Poszperaj troszke a napewno cos tanszego znajdziesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak w vegas wyglada to podobnie jak w kazdym innym miescie

karty kredytowej nie potrzebujesz wystarczy debetowa oczywiscie visa lub mastercard, polska visa electron nie wchodzi w rachube.

najlatwiej wypozyczyc auto w firmie- dollar , akceptuja karte debetowa i jesli nie masz 25 lat placisz wyzsze ubezpieczenia.

raczej eni polecam wypozyczania auta na lotnisku gdyz zawsze jest to o kilka dolarow drozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak w vegas wyglada to podobnie jak w kazdym innym miescie

karty kredytowej nie potrzebujesz wystarczy debetowa oczywiscie visa lub mastercard, polska visa electron nie wchodzi w rachube.

najlatwiej wypozyczyc auto w firmie- dollar , akceptuja karte debetowa i jesli nie masz 25 lat placisz wyzsze ubezpieczenia.

raczej eni polecam wypozyczania auta na lotnisku gdyz zawsze jest to o kilka dolarow drozsze

W ktorym to jest miejscu? na jakiej ulicy ?

Już wiem. :)

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Wydaje mi się że wypożyczenie samochodu nie wygląda tak samo wszędzie, każdy stan czy nawet miasto ma swoje odrębne zasady. Jedni akceptują karty płatnicze i to że kierowca ma mniej niż 25 lat a w innych nie. I to jest zdanie wielu ludzi nie tylko moje. Stad zapytałem konkretnie o LAS VEGAS, ludzi którzy tam byli i wypożyczali albo przynajmniej słyszeli jak się to odbywa tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie masz racji bo to nie zalezy od miasta , tylko od wypozyczalni. I tez zalezy do jakiej osoby trafisz, wiec musisz dzwonic i dowiadywac sie indywidualnie. Ja w 2003 wypozyczalam samochod w firmie Enterprise ( bez karty kredytowej, i bez doplaty za wiek), a moj kolega ktory chcial wypozyczyc z tej samej firmy i w tym samym miejscu dwa dni pozniej trafil na inna obslugujaca go osobe i samochodu nie wypozyczyl (powod: brak karty kredytowej).

Wybierz sobie wypozyczalnie ktora najbardziej ci odpowiada ( a jest ich naprawde sporo) i napisz badz zadzwon do niej a wszystkiego sie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie zalezy to tylko i wylacznie od wypozyczalni. ja osobiscie wynajmowalem tylko w dollarze, mialem dosc duzy rozrzut :) wypozyczalem na florydzie na alasce i w nevadzie. nie mialem 25 lat i mialem tylko karte debetowa i w zadnym z tych miejsc nie mialem problemow z wypozyczeniem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ok skoro tak mówicie to znaczy że tak jest, zważywszy że wszystko oparte jest praktyką 8) . Ja mam jeszcze pytanko w takim razie do Agatki, w którym banku najlepiej założyć konto :?: , żeby otrzymać tą kartę kredytową. Wiem że Dollar akceptuje karty debetowe ale chciałbym się zabezpieczyć. Z reguły standardowo otrzymuje się kartę debetową więc chyba przy otwieraniu rachunku powinno się poprosić a karte kredytową. A może to wygląda inaczej. Proszę o zdanie specjalistów i praktyków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mialam polską. Co dziwne za caly wyjazd ( przeloty , hotel i samochod) zapłacilam przez internet karta depetowa wydana w stanach. Panie z expedii powiedzialy nam ze jezeli juz zaplacilismy nie powinno byc najmiejszego problemu przy odebraniu samochodu ale dla pewnosci radzila zadzwonic do Avisa, co tez zrobilismy. Pani z tej wypozyczalni powiedziala nam ze jej nie obchodzi ze za samochod mamy juz zaplacone, karte kredytowa i tak musimy miec bo ona bez takiej samochodu nam nie wyda (nie byla zbyt miła). Wiec jak najszybciej zadzwoniłam do rodzicow i zaczeło sie szybciutkie załatwianie karty, naszczescie karta doszła na czas i wszystko sie udało [wakacje też :) ],

Pozdrawiam

P.S Jack ma racie karty kredytowej nie dostaniesz w zadnym banku, bedac tam tak krotko. Konto otwórz w jakimkolwiek (najwazniejsze zeby konto bylo darmowe) Zazwyczaj banki daja karty debetowe ale tez sie o to zapytaj bo ja spotkalam sie z bankiem ktory studentom wydawal tylko karty bankomatowe. Nie moge ci powiedziec w ktorym powinienes otworzyc bo w kazdym stanie sa inne ( ja akurat miałam w Willmington Trust) i radze popytac jak juz bedziesz na miejscu.

A co do karty kredytowej to postaraj sie o nią jeszcze w Polsce nic nie zaszkodzi jak bedziesz ją miał przy sobie a moze pomóc. Najprostszy sposob, pszynajmniej ja tak zrobiłam, to dodatkowa karta do taty rachunku ale na moje imie i nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...