Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe rzeczy tu piszecie...

w ostatnie wakacje chciałem kupic laptopa(dell)oczywiście jako uczciwy i niedoświadczony w internetowych zakupach zaznaczyłem opcje że będe wywoził laptopa za granice USA i mieli mi przysłać jakieś specjalne dokumenty z tego co zrozumiałem mówiące że mam legalnie kupionego kompa, po miesiącu czekania przysłali jednak maila mówiącego "iż nie możliwe jest zrealizowanie transakcji zakupu", zamówiłem więc jeszcze raz nie zaznaczając tej opcji- przyszedł po 7 dniach

co do sklepów to oczywiście wspomniany przez Ciebie Bestbuy, Compusa ale chyba najniższe ceny i duży wybór jest w Circuitcity, można też trafić fajną promocje, ale i tak ceny są bardzo wysokie w porównaniu do zakupów internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mozna tez na www.pricegrabber.com wpisac nazwe/parametry laptopa-wyswietla sie sklepy internetowe, ktore oferuja taki sprzet i od razu porownanie cenowe ofert+ocena sklepu przez uzytkownikow. Ja w taki wlasnie sposob, w malo znanych ale tanich sklepach, kupilam m.in. aparat, kamere, mp3 playera i karte do aparatu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat my jedziemy duza grupa osob, wiec kazdy moze przewiezc po 1 laptopie. Oczywiscie pudelek po laptopach nie biore ze soba :)

Czy w Ameryce sa jakies specjalne sklepy z tanimi laptopami? Czy tez po prostu trzeba isc do popularnego BestBuya?

A do Polski z niemieckiego lotniska jade juz samochodem, wiec nie bedzie problemu na polskiej granicy :)

porownaj sobie ceny z pricegrabber.com z cenami z skapiec.pl i allegro.pl , nie opłaca się kupić laptopa w usa to nie to co kiedyś gdzie można było 2x wiecej dostać za laptopa w polsce, ludzie którzy nie byli w usa "żyją" marzeniem darmochy w usa, wiele rzeczy faktycznie jest tanie ale bez przesady. Inna sprawa bestbuy ma najwysze ceny z "elektronicznych hipermarketów" poszukaj przez pricegrabbber.com lub przez google.com tam jest opcja "froggle" tez wyszukuje ofert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ty troszke nie przesadzasz z tą opłacalnością zakupów, wiadomo w Polsce jest ostatnio bum na laptoki i ceny poszły bardzo w dół, ale dla przykładu(przepraszam za szypte chwalipięctwa) podam że mój jest wciąż wart 4500PLN czyli ciągle jestem 1500 do przodu a byłem ponad 3000PLN więc chyba jednak mi się opłaciło, drugi przykład troche z innej dziedziny kumpel kupił karte graficzną w przeliczeniu kosztowała 700PLN, w wakacje w Polsce była warta 2500zł a teraz zeszła do 1500zł

oczywiście macie racje pricegrabber rządzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perfumy - bez problemu z wieksza iloscia (chociaz pewnie bez przesady :))

laptop, aparat - tak jak ktos wczesniej napisal 1 szt., bez pudelka, itd, przy wiekszej ilosci na 99% moze byc problem. przedmioty te musza "funkcjonowac" jako uzywane, wlasne - prywatne, bo od sprzetu uzywanego sie cla generalnie nie placi.

sam mialem srednio-niemile zdarzenie - musialem otwierac walizke i pokazywac zawartosc celnikom. mialem 1 laptopa, 1 aparat w bagazu podrecznym oraz 2 wzmacniacze samochodowe w bagazu glownym. chcieli je zobaczyc, wiec pokazalem, na pytanie czy sa nowe, odpowiedzialem oczywiscie, ze uzywane (brak pudelek) i ... co ciekawe dali mi spokoj :). jak sie pozniej dopytalem, to z 2 wzmacniaczami (uzywanymi) nie ma wiekszego problemu, oni po prostu mysleli, ze oprocz 1 laptopa w bagazu podrecznym, mam jeszcze 2 laptopy w bagazu glowym i wtedy to bylby problem ( = na handel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perfumy - bez problemu z wieksza iloscia (chociaz pewnie bez przesady :))

laptop, aparat - tak jak ktos wczesniej napisal 1 szt., bez pudelka, itd, przy wiekszej ilosci na 99% moze byc problem. przedmioty te musza "funkcjonowac" jako uzywane, wlasne - prywatne, bo od sprzetu uzywanego sie cla generalnie nie placi.

sam mialem srednio-niemile zdarzenie - musialem otwierac walizke i pokazywac zawartosc celnikom. mialem 1 laptopa, 1 aparat w bagazu podrecznym oraz 2 wzmacniacze samochodowe w bagazu glownym. chcieli je zobaczyc, wiec pokazalem, na pytanie czy sa nowe, odpowiedzialem oczywiscie, ze uzywane (brak pudelek) i ... co ciekawe dali mi spokoj :). jak sie pozniej dopytalem, to z 2 wzmacniaczami (uzywanymi) nie ma wiekszego problemu, oni po prostu mysleli, ze oprocz 1 laptopa w bagazu podrecznym, mam jeszcze 2 laptopy w bagazu glowym i wtedy to bylby problem ( = na handel).

Moze byc nowy laptop i w pudelku, a dlaczego pudelko mialoby byc podstawa podatku? Przeciez musisz zabezpieczyc swoje mienie i pudelko jest do tego! Nie moga clic 1 sztuki laptopa nigdzie. Moja siostra jest na studiach na kierunku celnika i potwierdzila mi, ze nie moge. Nie wiedziala jak z perfumami z pamieci, ale powiedziala, ze jest jakies ograniczenie. Ma mi przeslac podstawe prawno do ilu mozna bez cla przewozic produktow. Jest taka lista co mozna i ile za darmo, a co sie placi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...