Skocz do zawartości

Jaką opcje wybrać ??? doradzcie proszę:)))


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wyjechać do US razem z moją rodzinką (żoną i synkiem).

Mam dwie możliwości otrzymania zaproszenia:

1) Czekam na zaproszenie od kumpla z NY ,które jest już w drodze.Pierwszy raz się staram o wize, mam 31 lat, prowadze własna działalność gospodarczą, ale w okresie zimowym moja firma nie przynosi zadnych dochodów -bo to jest branża budowlana i raczej dobrym okresem jest lato.Dlatego chciałby na jakis czas pojechac do us.Kumpel wysyła zaproszenie tylko dla mnie.

2)Drugą możliwością jest zaproszenia przez mojego teścia,który jest tam już od 20 lat i od niedawna dostał stały pobyt.W tym wypadku zaproszenie dotyczyłoby naszej całej trójki. Kontakt mojej żony z ojcem przez ostatnie lata był sporadyczny i teraz jest szansa zobaczenia się po latach.

A teraz moje pytanie:Jeżeli sam bym starał się o wize na zaproszenie kumpla to czy póżniej moja żona i syn chcąc jechać do ojca mogą mieć problemy z uzyskaniem promesy?Czy odrazu poczekać na zaproszenie teścia dla nas wszystkich i iść do konsulatu razem? (Aha teść jest w mineapolis).Prosze doradzcie mi teraz jakie jest najlepsze rozwiazanie abyśmy razem dostali wize :) Dziekuje i pozdrawiam wszystkich robert :) [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabascow problemem nie jest zaproszenie ale to ze jak przekonasz Konsula ze jedziesz tam w celach turystycznych i do Tescia,napisales ze teraz nie zarabiasz a nie wiem jak dlugo masz firme i jakie masz dochody bo moze wystarcza aby Konsula przekonac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem że to jest naważniejsze żeby przekonać konsula o wyjezdzie w celach turystycznych, ale jak ja bym dostał wize i bym pojechał sam do kumpla to czy puzniej moja żona przekona konsula , że chce jechać do ojca i ze on ją zaprasza i on sponsoruje całą podróż. No iczy się nie doczepi do niej ze ja juz tam jestem. Dlatego pytam czy nie lepiej bedzie iść razem na zaproszenie teścia (jej ojca)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mysle, ze bedzie trudno wyjechac na wize turystyczna calej rodznie. NIzaleznie od tego czy zaproszenie bedzie od kumpla czy tescia. Nawet jesli pojdziesz po wize pierwszy Twoja zona pozniej bedzie musiala wpisac ze jestes w USA. POza tym po wize dla dziecka do 16 lat musza sie stawic oboje rodzice.

Najprostszym, choc nie najtanszym rozwiazaniem bylby program rzadowy typu Personal Career Training w ramach ktorego wyjezdzasz na max. 18 m-cy legalnie do pracy, a na podstawie Twojego pozwolenia na prace uzyskujesz pozwolenie na wyjazd i wize dla dziecka i zony. Wszystko legalnie i bez sciemy. Znam mlode malzenstwo, ktore w zeszlym roku w ten sposob wyjchalo z dzieckiem 15, roku.

Jesli intersuja Cie szczegoly to napisz.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...