Skocz do zawartości

Dostanę czy nie dostanę? Ankieta! ;)


Czy użytkownik "monroe" dostanie w tym roku wizę turystyczną do Stanów Zjednoczonych?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Nie, niestety nie dostaniesz...
      6
    • Tak, dostaniesz!
      7
    • Nie mam zielonego poj?cia!
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zapisałem się na to forum 2 lata temu, jak widać, przed moim pierwszym i jak narazie jedynym wyjazdem do USA. Zostałem tam na 3 miesiące (promesa na rok, wiza turystyczna, na lotnisku w Chicago wbito mi 6 miesięcy, więc wykorzystałem tylko połowę czasu) u mojego brata, który od 2,5 r. wraz z żoną legalnie mieszka i pracuje na terenie USA (wygrane zielone karty, stali rezydenci).

W tym tygodniu idę do konsulatu w Krakowie starać się o kolejną wize turystyczną. Chciałbym wyjechać na wakację, ok. 3-6 miesięcy, z tymże - czy ktoś wierzy czy nie - z pewnością do Polski wrócę. Problem w tym, iż 2 lata temu byłem na III roku studiów, w tym jestem już na V... Nie mam i mieć nie będę dokumentów zaświadczających o przełożeniu obrony emgieera, bowiem moja Pani promotor nie zgodziła się na podpisanie takiego dokumentu. Jedyne co przedstawię to indeks i zaproszenie od brata...

Jak myślicie, dostanę wizę, czy nie? Z jednej strony w Stanach już byłem i wróciłem, mam tam legalnie brata (nikt z rodziny oczywiście nielegalnie tam nie przebywa i nie przebywał), nie popełniłem żadnego wykroczenia na terytorium Stanów Zjednoczonych... Jednakże z drugiej utrzymują mnie rodzice, brak jakichkolwiek aktywów w Polsce, V rok studiów (swoją drogą na UJ)...

To taki temat "pół żartem - pół serio", bo oczywiście wiem, że to trochę loteria i nikt z fusów nie wywróży (chyba że jedną z osób, która zagłosuje, będzie pracownik konsularny przeprowadzający w Krakowie rozmowy z osobami starającymi sie o wizę, heh)...

I jeszcze jedno - czy coś radzicie? Na co się przygotować (obstawiam, że na pytanie: co robił Pan w Stanach?), czego unikać (oprócz kwaśnej miny i mało konkretnych odpowiedzi na pytania), hm?

Pozdrawiam!

PS. Aha, pytanie do DS-157. Jeszcze 2 lata temu wszystkie wnioski wypełniało się ręcznie. Teraz DS-156 jest elektronicznie a DS-157 niby można wydrukowac w Acrobacie czyste ale mozna też wydrukować już wypełnione! Czy wypełnić i wtedy wydrukować? Wiele osób ma problemy w związku ze źle wypełnionymi D157 w konsulacie (co tam można źle wypełnić? chyba że chodzi właśnie o wydrukowane egzemplarze?!)...

PS2. Ja zagłosowałem, że wizy nie dostanę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiarę we mnie... :)

Przepraszam z góry za 2 posty pod rząd, ale czy ktoś mógłby odpowiedzieć mi choćby na ostatnie pytanie:

Jeszcze 2 lata temu wszystkie wnioski wypełniało się ręcznie. Teraz DS-156 jest elektronicznie a DS-157 niby można wydrukowac w Acrobacie czyste ale mozna też wydrukować już wypełnione! Czy wypełnić i wtedy wydrukować? Wiele osób ma problemy w związku ze źle wypełnionymi D157 w konsulacie (co tam można źle wypełnić? chyba że chodzi właśnie o wydrukowane egzemplarze?!)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie choć to wbrew regułom... Proszę o odpowiedź:

CZY DS-157 WYPEŁNIA SIĘ RĘCZNIE CZY ELEKTRONICZNIE??

- informuję, iż jest możliwość wypełnienia tego formularza również elektronicznie - otwierając go ze strony wizowej, można w Acrobacie wypełniać i ZAZNACZAĆ odpowiednie rubryki! Wygląda tak jakby było to zamierzenie celowe.

Ktoś mi odpowie? Proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wizę dostałem. Na 10 lat!!! :):):)

Nie wiem, czemu z uporem maniaka dają mi biznesowo-turystyczną B1/B2, skoro moja dziewczyna dostała B2 (swoją drogą ona dostała na 3 lata - dziwny termin, prawda? :P ).

Mam jeszcze trochę głupie pytanie: w konsulacie na paszport nakleili naklejkę z numerem. Można ją odlepić (sądzę, że tak ale wolę sie upewnić :)) ?

Pozdrawiam serdecznie i wszystkim życzę takiego szczęścia jak ja! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...