Skocz do zawartości

Jak otworzyć własny interes w USA


pilidzin_piligo

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak to zrobić? Wiem że jakbym miał 1mln$ to dostane wize biznesową, no ale coż nie mam tyle :) Ale może jest jakaś inna możliwość. Czy jak będę legalnie w Stanach np. wiza J Czy F może h1b to jest możliwość zmiany statusu wizy na inną żeby można było rozkręcić swój biznes?? Jeżeli macie jakie kolwiek informacje na ten temat to prosze piszcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznes to miozesz rozkrecic nawet bedac nielegalnie.Zakladasz konto biznesowe i dajesz.Zalezy tylko o jakim biznesie mowisz.Ale nielegalny pobyt raczej nie przeszkadza w zalozeniu biznesu chyba ze bedzie to biznes zajmujacy sie lewymi interesami to moga sie przyczepic.O wizie biznesowej zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to zrobić? Wiem że jakbym miał 1mln$ to dostane wize biznesową, no ale coż nie mam tyle :) Ale może jest jakaś inna możliwość. Czy jak będę legalnie w Stanach np. wiza J Czy F może h1b to jest możliwość zmiany statusu wizy na inną żeby można było rozkręcić swój biznes?? Jeżeli macie jakie kolwiek informacje na ten temat to prosze piszcie. Pozdrawiam

W US mozesz zalozyc biznes o roznej formie prawnej (od d/b/a przez LLC do Corporation C) bez wzgledu na status. Wiza nic tutaj nie ma do rzeczy.

Poniewaz te formy roznia sie miedzy soba, najlepiej opisz do jakiego celu potrzebna Ci firma, bede mogl precyzyjniej doradzic.

Natomiast sama rejestracja firmy nie upowaznia Cie do zamiany wizy. Spytaj zreszta w dziale Emigracja, gdzy nie jestem specjalista imigracyjnym, ale znam ten przypadek z wlasnego doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury...

Nie sprawdzilem i nie wiem czy mozna zalozyc firme na jakiejkolwiek wizie, byc moze mozna... ale..

dopoki nie masz GC ani odpowiedniej wizy nie mozesz zarobic ani grosza w tej firmie, poniewaz nie masz pozwolenia na prace, wiec bedziesz wlascicielem martwej firmy - jedyna opcja jest korporacja i wyplacanie sobie dywident z przychodow, wtedy nie pracujesz ale masz prawo do pobierania pieniedzy z interesow w usa, pracuja na ciebie inni, ty nie jestes wlascicielem firmy ani jej szefem, jestes udzialowcem korporacji mozesz byc 100%, odsylam do googla jest mnostwo artykulow na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury...

Nie sprawdzilem i nie wiem czy mozna zalozyc firme na jakiejkolwiek wizie, byc moze mozna... ale..

A ja sprawdzilem i dlatego pisze. A jak czegos nie wiem to nie pisze ze to bzdury. Pewnie rowniez dlatego ze rzadko pomagam Polakom ktorzy sa znani z takiego "dziekuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzilem czy mozna na jakiejkolwiek wizie zalozyc firme, zastanawia mnie czy przy aplikacji o tax number w IRS nie trzba przedstawic numeru GC lub id jesli jest citizen, to akurat IRS moze latwo sprawdzic poprzez date wydania SSN... stad moje watpliwosci ale zalozmy ze mozna zalozyc firme...

nigdy nie mozna w tej firmie zarobic ani grosza... zabrania tego prawo imigracyjne, jedyna opcja jest korporacja, zadna forma ZATRUDNIENIA nawet jako "szef" nie wchodzi w rachube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc widzę że trzeba będzie kombinować na miejscu. Poszperam w googlach i na www może coś znajdę konkretnego. Dam znać jak dotre do wiarygodnych informacji. A jeżeli chodzi o profil działalności to chodzi mi o usługi "legalne" . Może jakaś knajpa, serwis sprzątający, gift shop, na początek coś małego zresztą rozejrze się na miejscu na co jest popyt i na czym można zarobić. Czy to prawda żeby otworzyć działalność gospodarczą trzeba jednorazowo wpłacić 3000$ dolarów na otworzenie działalności a później już tylko podatek i ubezpieczenie? (Czy znowu zasada co stan to obyczaj?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...