Skocz do zawartości

Mój Dziadek Urodził Się W-usa,czy Przysługuje Mi Obywatelstwo Usa?


marcin252

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
witam, mam pytanko, czy jeżeli mój dziadek urodził się w stanach to czy mam prawo dziedziczenia obywatelstwa amerykańskiego?

NIE,

twoj dziadek moze zaczac sponsorowac na Zielona Karte swojego syna (czyli twojego ojca) a dopiero pozniej twoj ojciec Ciebie.

Podobny przypadek, cytat ze strony: http://www.prawoimigracyjneusa.com/sponsorowanie.htm

4.Moja babcia urodzila sie w USA. Czy moge dostac po niej obywatelstwo amerykanskie?  

Nie. Tylko dziecko babci moze miec jakies przywileje z tego tytulu, ze jego rodzic urodzil sie w USA. Pan moze byc np. sponsorowany przez babcie na zasadzie, z jest Pan wlaczony do petycji z rodzicami jesli nie skonczyl Pan 21 lat (czyli bylaby tu sytuacja gdzie babcia - obywatel USA -sponsoruje swoje zamezne dziecko z rodzina - czyli Pana mame, Pana tate oraz Pana. To jest jedna z mozliwych sytuacji. Ale niekoniecznie tak musi byc, bo kazda sytuacja jest inna i trzeba by znac wiecej szczegolow aby doglebniej rozwazyc Pana sytuacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli mój dziadek urodził się w stanach to czy mam prawo dziedziczenia obywatelstwa amerykańskiego?

Tak, jeśli podlegasz pod Child Citizenship Act. W innym wypadku nie ma możliwości.

Ze strony http://travel.state.gov/family/adoption/in...info_457.html#9

What Are the Other Provisions of the Child Citizenship Act?

Another section of the Child Citizenship Act provides that children (biological or adopted) of American citizens who are born and reside abroad, and who do not become American citizens at birth can apply to the Bureau of Citizenship and Immigration Services in the Department of Homeland Security (BCIS) for a certificate of citizenship if the following conditions are met.

- At least one parent of the child is an American citizen by birth or naturalization.

- The American citizen parent has been physically present in the United States for a total of at least five years, at least two of which are after the age of 14. If the child''s American citizen parent cannot meet the physical presence requirement, it is enough if one of the child''s American citizen grandparents can meet it.

- The child is under the age of eighteen.

- The child lives abroad in the legal and physical custody of the American citizen parent and has been lawfully admitted into the United States as a nonimmigrant.

Children who acquire citizenship under this new provision do not acquire citizenship automatically. They must apply to the Bureau of Citizenship and Immigration Services in the Department of Homeland Security (BCIS) and go through the naturalization process.

Musielibyście ustalić czy Twój rodzic od strony dziadka ma obywatelstwo (dziedziczone po dziadku), jeśli ma a Ty spełniasz wszystkie inne wymagania to możesz starać się o nadanie obywatelstwa. Tu masz tabelkę wg. której możesz ustalić czy rodzic ma obywatelstwo:

http://www.grasmick.com/citizen.htm#CITIZE...IP%20FROM[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie, troszke to inaczej jest niz piszesz. Racja jest na stronie prawa imigracyjnego. Wnuk nie podlega pod Child Citizenship Act. Pod to podlega dziecko obywatela. Wnuk nie moze dostac obywatelstwa po dziedku. Wnuk moze dostac obywatelstwo taka droga:

a) ojciec dostanie obywatelstwo po dziadku - czyli tym samym jesli ojciec bedzie spelnial okreslone warunki to bedzie obywatelem - zakladamy, ze tak sie stanie i wtedy:

:) ojciec (juz obywatel amerykanski) moze sponsorowac swoja zone jesli bedzie mial domicyl w USA oraz moze sponsorowac dziecko. Jest tez mozliwe ze dziecko dostanie automatycznie obywatelstwo po ojcu jesli bedzie mialo odpowiednio niski wiek. Nie dostanie natomiast takie dziecko certyfikatu, bo - i tu uwaga pojawia sie problem: dziecko musialoby byc lawfully admitted for permanent residence do USA inaczej nie moze zlozyc N-600 gdzie wlasnie wymogiem jest posiadanie tego 'permanent residence' . Dziecko dostanie jednak paszport amerykanski.

Problem jaki moze wystapic: jak udowdnic, ze sw. Pamieci Dziadek byl fizycznie w USA przez okreslny czas. Dziadek przysiegi nie zlozy, bo nie zyje.

Tak wiec reasumujac: wnuk bezposrednio nie dostanie po dziadku obywatelstwa, musi miec je najpierw ojciec (jesli mu sie oczywiscie nalezy) a potem dalsza droga.

Anyway - good luck and have a happy life :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie, troszke to inaczej jest niz piszesz. Racja jest na stronie prawa imigracyjnego. Wnuk nie podlega pod Child Citizenship Act. Pod to podlega dziecko obywatela.  Wnuk nie moze dostac obywatelstwa po dziedku. Wnuk moze dostac obywatelstwo taka droga:  

a) ojciec dostanie obywatelstwo po dziadku - czyli tym samym jesli ojciec bedzie spelnial okreslone warunki to bedzie obywatelem - zakladamy, ze tak sie stanie i wtedy:

:) ojciec (juz obywatel amerykanski) moze sponsorowac swoja zone jesli bedzie mial domicyl w USA oraz moze sponsorowac dziecko. Jest tez mozliwe ze dziecko dostanie automatycznie obywatelstwo po ojcu jesli bedzie mialo odpowiednio niski wiek. Nie dostanie natomiast takie dziecko certyfikatu, bo - i tu uwaga pojawia sie problem: dziecko musialoby byc lawfully admitted for permanent residence do USA inaczej nie moze zlozyc N-600 gdzie wlasnie wymogiem jest posiadanie tego 'permanent residence' . Dziecko dostanie jednak paszport amerykanski.

Problem jaki moze wystapic: jak udowdnic, ze sw. Pamieci Dziadek byl fizycznie w USA przez okreslny czas. Dziadek przysiegi nie zlozy, bo nie zyje.

Tak wiec reasumujac: wnuk bezposrednio nie dostanie po dziadku obywatelstwa, musi miec je najpierw ojciec (jesli mu sie oczywiscie nalezy) a potem dalsza droga.  

Anyway - good luck and have a happy life :)

A jaka jest roznica miedzy tym, ze sie posiada paszport amerykanski, a nie posiada sie tego certyfikatu? Czy paszport amerykanski nie starczy? Do czego ten certyfikat jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie, troszke to inaczej jest niz piszesz. Racja jest na stronie prawa imigracyjnego. Wnuk nie podlega pod Child Citizenship Act. Pod to podlega dziecko obywatela.  Wnuk nie moze dostac obywatelstwa po dziedku.

Karina, wiem :) Dlatego napisałam żeby się upewnili czy przypadkiem dziadek nie przekazał obywatelstwa na dziecko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest roznica miedzy tym, ze sie posiada paszport amerykanski, a nie posiada sie tego certyfikatu? Czy paszport amerykanski nie starczy? Do czego ten certyfikat jest potrzebny?

Właściwie to chyba nikt tego nie wie :) Była kiedyś na ten temat dyskusja na misc.immigration.usa Ktoś mówił, że bywają kłopoty z odnowieniem paszportu po ukończeniu 16-go roku życia jeśli się nie ma certyfikatu. Było jeszcze parę innych pomysłów, ale suma sumarum nic konkretnego nie powiedziano. Ja w każdym razie, gdybym była w takiej sytuacji, postarałabym się o certyfikat. Im więcej dowodów na obywatelstwo tym lepiej. Obywatel urodzony w USA nie ma z tym problemu, bo zawsze może pokazać metrykę urodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie, troszke to inaczej jest niz piszesz. Racja jest na stronie prawa imigracyjnego. Wnuk nie podlega pod Child Citizenship Act. Pod to podlega dziecko obywatela.  Wnuk nie moze dostac obywatelstwa po dziedku.

Karina, wiem :) Dlatego napisałam żeby się upewnili czy przypadkiem dziadek nie przekazał obywatelstwa na dziecko :)

Oczywiscie, ze przekazal. Dodatkowo jeszcze stocks, bonds, saving accounts, real estate in NYC & land in AZ (z przeznaczeniem na budowe hotelu/motelu dla osob podrozujacych nocnym tranzytem z Meksyku na Wschodnie Wybrzeze USA) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...