Skocz do zawartości

Dziwne porady dot. wypełniania formularzy (BTC)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Wiem, że istnieje już mnóstwo wątków dotyczących wypełniania formularzy wizowych ale mam problem:

Jade na WAT z biurem BTC i jestem właśnie na etapie wypełniania formularzy wizowych. Podeszłam do tego bez stresu, bo w końcu to mój drugi już raz. Ale przeczytałam instrukcje dot. wypełniania tych formularzy zredagowane przez BTC i ...łagodnie mówiąc- trochę sie zdziwiłam. Oto punkty budzące moje wątpliwości:

1. W prawym górnym rogu DS 156 jest rubryka opatrzona jasnym komentarzem "nie wypełniać tej rubryki". Tymczsem w BTC każą ją częściowo wypełnić!!!! tj wpisać rodzaj wizy - J1, zakreślić w kółeczko słowo MULT a na dole wpisać tajemniczy numer P304320. Wypełniać?? Nie wypełniać?? Trochę to dziwne...

2.Moja druga wątpliwość dotyczyła tego, że kobiety nie wypełniają DS 157 ale już znalazłam na forum info, że faktycznie tak jest. Czy coś się od ubiegłego roku zmieniło, bo ja wtedy wypełniałam ten druk? Zaskoczyło mnie to bo przecież na tym formularzu nie ma żadnych informacji jakkolwiek sprzężonych z płcią

3. Czy w histori zatrudnienia wpisywać tylko miejsca pracy w Polsce (tak mi kazali w ubiegłym roku w YTP) czy też mojego pracodawcę ze Stanów z ubiegłego roku (wersja BTC)?

Niestety pracownicy BTC (przynajmniej ci, z którymi ja się zetknęłam, zwłaszcza z biura w moim mieście) często nie potrafia udzielic odpowiedzi na moje pytania, informacja na ich stronie w internecie wydaje mi sie podejrzana (zwłaszcza to wypełnianie rubryki "nie wypełniać"), a biuro zastrzega sobie, że nie bedzie sprawdzać poprawności wypełnienia naszych wniosków!!

Dlatego zwracam się do was z moimi wątpliwościami

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wypełniałem z BTC i tez lece 2 raz.rubryke"nie wypełniac"-wypełniłem(skoro tak pisza to widocznie tak ma być,widocznie dogadali sie z ambasada/konsulatem,a Ci powiedzieli ze ułatwi i przyspieszy im to prace).A w miejscu historii zatrudnienia wpisałem pracodawce z USA z zeszłego roku.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

1. W prawym górnym rogu DS 156 jest rubryka opatrzona jasnym komentarzem "nie wypełniać tej rubryki". Tymczsem w BTC każą ją częściowo wypełnić!!!! tj wpisać rodzaj wizy - J1, zakreślić w kółeczko słowo MULT a na dole wpisać tajemniczy numer P304320. Wypełniać?? Nie wypełniać?? Trochę to dziwne...

a to lenie w tym biurze! :)

to powinnien wypelnic pracownik biura przed oddaniem twoich papierow do ambasady; ambasada to zawsze sprawdza - jak cosik sie nie zgadza - to jest problem. ale spoko, to ze chca zebys ty to wypelnila, to po prostu ich lenistwo - bo tak oni musieli by to zrobic. i tak beda musieli tam dopisac date trwania programu.

J1 to typ wizy; mult to wiza z wielokrotnym wjazdem, a P30... to numer programu twojego sponsora. dont_panik

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DS- 156 rubryki 6 i 7 dotyczą pisowni polskich znaków? jest napisane aby pisać "jak w paszporcie" ? ;) Wiem ze już ktoś pisał o DS-157, aby tam w rubryce 3 pisać z polskimi znakami,a jak tutaj ?:)

Nie, piszesz to BEZ POLSKICH ZNAKÓW. Jak w paszporcie znaczy ile imion/nazwisk masz w nim wpisane (np. Jan Krzysztof Kowalski albo Izabela Jaruga-Nowacka) ;) Całe DS-156 wypełniasz bez polskich znaków.

- mówi Ci facet, który nie miał ani jednej małej poprawki starając się o wizę. Ale jak każdy uczyłem się na błędach innych :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej!!

ja też jadę z BTC do USA i od kilku dni nie mogę uzyskać informacji na interesujące mnie pytania co do DS156....może Wy mi pomożecie?!

1. czy mogę wypełnić ręcznie, czy muszę na komputerze i dopiero wtedy drukować??

2. co z kodem kreskowym?? na stronie ambasady USA znalazłam informację, że na tym dokumencie powinien na dole widnieć kod kreskowy, i rzeczywiście na ściągniętym przeze mnie ze strony BTC jest pole, którego nie mam wypełniać z napisem"kod kreskowy". ale skąd się ten kod kreskowy weżnie??

3. co z pkt. 8-9. na stronie ambasady jest informacja "nie wypełniać", w instrukcjach BTC "wypełniać wszystko"; co więcej w DS156, który ściągnęłam ze strefy uczestnika jest napisane "jeśli nie dotyczy zostawić puste"....:) bądź tu człowieku mądry.....

to chyba na tyle na razie.....PROSZĘ o pomoc.....i do zobaczenia w Poznaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, już zauważyłam że totalna dezinformacja to niestety znak firmowy BTC...

Co do Twoich pytań- na stronie ambasady jest na pisane, że DS156 powinien być w formie elektronicznej, wypełniany na tych właśnie stronach, ale z tego co wiem wszystkie biura dają uczestnikom formularze papierowe, które wypełnia się jak najbardziej ręcznie, drukowanymi literami. Też nie wiem dokładnie na czym cała sprawa polega, ale ponieważ o wyjazd na WAT nie można się ubiegać indywidualnie tylko przez biuro to widocznie biura mają to z ambasada dogadane.

Kod kreskowy jest indywidualny dla każdej osoby ubiegającej się o wizę i dlatego nie może być na formu;larzu który ściągają wszyscy. Pewnie przykleją go w ambasadzie, o to się akurat nie martwię.

Lepiej wypełniać wszystkie rubryki pisząc "brak" lub "nie dotyczy". To na pewno nie zaszkodzi, a jeśli nie będziesz miała wypełnione moga Ci kazać w ambasadzie uzupełniać.

Ja po licznych wahaniach i rozterkach zdecydowałam sie wypełniać druki zgodnie z zaleceniam BTC- może nie są super kompetentni, ale chyba by nie dopuścili żeby wszyscy ich uczestnicy dostali odmowę wizy!...tj. przynajmniej mam taką nadzieje...

Do zobaczenia w Poznaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja po licznych wahaniach i rozterkach zdecydowałam sie wypełniać druki zgodnie z zaleceniam BTC- może nie są super kompetentni, ale chyba by nie dopuścili żeby wszyscy ich uczestnicy dostali odmowę wizy!...tj. przynajmniej mam taką nadzieje...

niestety tak to już jest z oddziałami(nie tylko btc) polecam dzwonienie do centrali w Warszawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...