Skocz do zawartości

Odzyskanie podatku zapłaconego w Anglii będąc w Polsce...


monroe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W minione wakacje pracowałem ponad miesiąc w Anglii w Coventry. Praca była poprzez agencję, legalna - za każdy tydzień otrzymywałem payslipy, z których wynikało, iż odprowadzam podatek oraz ubezpieczenie. Po powrocie do Polski agencja przeslała mi B45, z którego wynika, iż zapłaciłem ok. 160 funtów podatku.

Teraz przydatne informacje:

- nie mam wszystkich payslipów, bowiem przychodziły one pocztą, a miałem płacone z tygodniowym opóźnieniem, natomiast pracowałem do końca mojego pobytu w Anglii. Brakuje mi dwóch ostatnich (pierwszy za pracę w ostatnim tygodniu, drugi za zapłacony niewykorzystany urlop);

- pod koniec mojego pobytu dostałem stały numer NIN, jednakże zostałem zatrudniony na tymczasowy NIN i nie zostało to zmienione;

- w Home Office nie bylem zarejestrowany;

- posiadam B45, jak już wspomniałem.

Pytania:

1. Czy mam szansę odzyskać podatek?

2. Czy jeśli mam szansę, to czy zwrócą mi całą sumę zapłaconego podatku? (zarobiłem razem niecałe 1200 funtów)

3. Czy istnieje możliwość załatwienia tego z Inland Revenue listownie - pocztą. Jeśli tak, w jaki sposób i ile się czeka?

Znajduję się teraz w Polsce i w ciągu najbliższego roku do Anglii się nie wybieram. Wiem, że ponoć zwrot podatku czeka na mnie 5 lat, ale nie ukrywam, że te pieniądze przydałyby mi się jeszcze teraz ;) Wiem, że istnieje możliwość przesłania czeku przez angielską skarbówkę do Polski, bo skorzystał z tego mój znajomy, który aktualnie czeka na jego realizację w Banku Śląskim (co ponoć trwa ok. 6-8 tyg.). Jednakże on załatwiał wszelkie formalności w Anglii...

Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie informacje! :)

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...