Skocz do zawartości

Nielegalny pobyt - głupota czy szansa?


Callan

Rekomendowane odpowiedzi

Duża część naszych rodaków po przylocie do USA nie ma ochoty tam wracac tylko zostaje na czarno ... moja znajoma przylatując z powrotem do najjaśniejszej Rzeczyspospolitej prawie że zapłakała na lotnisku (dodam że nie ze szczęścia)

Ostatnio organizujac swą podróż do USA rozmawiałem z wieloma osobami i opowiadali mi o duzej rzezy (nie mylic z III :) ) została tam na czarno bo nie chcieli wracac do pracy za 800 zł

Jak myslicie mimo wszystkich aspektów tego wszystkiego .. CZY WARTO ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wiesz ja tez ostatnio prawie sie zaplakalam, jak mialam wyjezdzac a jednak wyjechalam. w tym roku wracam i wiem, ze znow bedzie ciezko wyjechac a moze nawet ciezej. pozostanie nielegalnie to kazdego indywidualna sprawa, zalezy od przywiazania do swoje kraju i rodziny, jak ta osoba do tego podchodzi. niektorzy nie sa, ze tak powiem stworzeni do zycia w stanach i nie daja rady. ale jesli ktos mysli o tym aby pozostac na stale to latwiej maja kobiety, bo zawsze moga wyjsc za maz i sprawe uregulowac, a chetnych tam nie brakuje. ze mna chcialo sie 4 kumpli hajtnac abym do polski nie wracala. oni luzno do sprawy malzenstwa podchodza, bo wychodza z zalozenia, ze zawsze mozna sie rozwiesc. wiec wiem ze trudno nie jest. ale czy taka droga chce sie tam pozostac? kazdy musi sobie sam odpowiedziec. no wiesz jesli tam zostaniesz i cie deportuja to bedzie trzeba w polsce zyc albo w europie. a jak nie zostaniesz to i tak bedzie trzeba w polsce zyc albo w europie, wiec az tak duzo sie nie traci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielegalnie zostać w USA, aby pracować do końca życia (albo połowę) "na budowie"?! Zostać w USA nielegalnie, żeby nie móc odwiedzić rodziny i przyjaciół w Polsce (oczywiście, chyba że z biletem w jedną stronę)?! Nie, to nie dla mnie na dłuższą metę, nawet jeśli mógłbym kupić sobie co dusza zamarzy...

Kasa to nie wszystko.

PS. Mój znajomy ze Stanów - ma dom, 3 samochody, pełną szafę ciuchów, elektroniczne gadżety... Ale sam zastanawiał się - fuck, po co ja to wszystko mam, skoro nie korzystam, bo cały dzień w robocie siedzę?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyjazdu nielegalnie. jesli nie ma sie absolutnie zadnyc perspektyw, to oczywiscie nie ma wyjscia. ale jesli skonczyles studia i mozesz tu zaczac zarabiac (polska, ue) to chyba lepiej jednak zostac.

monroe>>

a czy lepiej miec telewizor, komputer, kawalerke, jezdzic tramwajami i zastanawiac sie w pracy czemu nie mam domu, pelnej szafy ciuchow, samochodow i w pracy mysle tylko nad tym jak tu wiecej zarobic ?

imo kwestia indywidualna - niektorzy sie w pracy spelniaja, a gdy jeszcze im sie placi godnie to w ogole. mozna nie kupowac 3 samochodow, kupic mniejszy dom, kase zainwestowac a prace znalezc zawsze inna, moze mniej platna ale i mniej wyczerpujaca.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monroe>>

a czy lepiej miec telewizor, komputer, kawalerke, jezdzic tramwajami i zastanawiac sie w pracy czemu nie mam domu, pelnej szafy ciuchow, samochodow i w pracy mysle tylko nad tym jak tu wiecej zarobic ?

imo kwestia indywidualna - niektorzy sie w pracy spelniaja, a gdy jeszcze im sie placi godnie to w ogole. mozna nie kupowac 3 samochodow, kupic mniejszy dom, kase zainwestowac a prace znalezc zawsze inna, moze mniej platna ale i mniej wyczerpujaca.

Cóż, dobrze wiemy, że będąc w USA NIELEGALNIE, nie masz za dużo możliwości jeśli chodzi o zmianę branży w której pracujesz... ;) I to właśnie o to chodzi! Nie sądzę, aby wykształcony człowiek spełniał sie na budowie czy przy sprzątaniu... Bo przecież nielegalnego w biurze Amerykanie raczej nie zatrudnią, prawda?

Przykład, który podałem, dotyczył obrotnego Polaka mającego własną firmę w USA, jednakże będącego tam nielegalnie...

Wiesz, wolę chyba tramwaje... Bo wtedy mam więcej wyjść/możliwości. Jakich? Oczywiście poza Polską, wiele krajów Europy w których można pracowac legalnie i to niekoniecznie w sektorze budowlanym czy przy sprzątaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...