Skocz do zawartości

Jaki Podatek jakie Cło ???


mkkf

Rekomendowane odpowiedzi

Chce przywiesc z USA troszke elektroniki a dokładnie Laptopa moze jakąs kamerke, aparat tylko nie wiem czy sie opłaca ????.

Ale mam jeszcze jeden problem bo chce sobie z USA sprowadzić deske wiązania i buty do snowboardu i nie wiem jak to zostanie potrakatowane ????.

Czy jest na to jakis podatek cło czy coś w tym stylu ????.

I jak jest z bagazami na lotnisku do ilu mozna miec podręczny a do ilu kg inne bagaze i czy dotrze to do mnie całe czy moze byc połamane (chodzi o deske )????

Dzieki za wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, w sprawie bagaży podobno można wziąść 2 torby po 35 kg każda + bagaż podręczny (zasłyszane od osoby która mieszka w stanach, więc nie klnijcie na mnie jeżeli nie jest to prawdą ;)

A deskę raczej ciężko złamać :) Przecież ludzie latają na ferie itp i gdzieś muszą te deski/ narty przewozić. Tylko, że raczej nie przekonasz celnika że to używana deska którą przywiozłeś na początku wakacji z Polski co równa się zapłaceniu cła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ja jak bede wracał z stanów to bedzie juz około 1 listopada i włąsnie nie wiem bo równie dobrze moge z tamtąd wracać z deski

A jak jest z bagazami jak oni sie tym zajmują rzucają te bageze czy w miare starannie , bo jak kupie nowa deske to nie chciał bym jej dostać zniszczonej czy cos w tym stylu

dzieki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IATA, zrzeszenie lini lotniczych, zmienilo jakis czas temu ogolne warunki przewozow odnosnie bagazy, i teraz limity wynosza 2*23kg w klasach ekonomicnych. Trendem bedzie dostosowywanie sie do tej regulacji, poniewaz zmniejsza to koszty transportu.

Jezeli ktos kupil bilet wczesniej to zmiany go nie obowiazuja, zreszta z waga bagazu to zawsze zalezy od szczescia i osoby ktora wydaje karte pokladowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="

Jezeli ktos kupil bilet wczesniej to zmiany go nie obowiazuja' date=' zreszta z waga bagazu to zawsze zalezy od szczescia i osoby ktora wydaje karte pokladowa:)[/quote]

jak kupowałam bilet to kazali mi dowiadywać sie przed samym wylotem ile moge zabrac ponieważ waga bagażu jest wazna w ten dzień kiedy wylatujesz a nie kiedy zmienili, więc jesli kupiłaś po starych zasadach a oni je zmienią to musisz się do tego dostosować. Takie przynajmniej info uzyskiwałam w kilku biórach w Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zmiany wprowadzili w ubiegle wakacje, wprowadzili limit 28kg w KLM, ale jak wracalem w pazdierniku do PL, to sie kontaktowalismy z KLMem i ci powiedzieli nam ze dla nas limit wynosi jeszcze 32kg, bo kupilismy bilet przed zmianami.

Nie ulega watpliowsci ze teraz i tak juz wiekszosc lini ma 23kg:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...