Skocz do zawartości

Od kiedy jest ważna wiza J-1?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglądają terminy na wizie J-1?

Czy te 4 miesiące przez które mam prawo przebywać w USA jest "aktywowane" w chwili podbicia przez celnika na lotnisku, czy też na wizie są napisane konkretne daty - od kiedy i do kiedy jest ważna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Jak wyglądają terminy na wizie J-1?

Czy te 4 miesiące przez które mam prawo przebywać w USA jest "aktywowane" w chwili podbicia przez celnika na lotnisku, czy też na wizie są napisane konkretne daty - od kiedy i do kiedy jest ważna?

w zasadzie najwazniejsze sa daty podane na DSie. to od nich zalezy jak dlugo mozesz przebywac w stanach (i co najwazniejsze do nich wrocic, w momencie wyjazdu na wypad do meksyku czy kanady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ds-2019 pole nr 3, 4 miesiące na prace + 25(??) dni na podróżowanie

30 dni ale licza sie te dni przed DS jak i po DS jak jesteś w stanach. Czyli jeśli przylatujesz pieć dni wcześniej niz masz na DS to możesz zostać po DS 25 dni.

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daty ds'a sam ustalasz, najczęściej pokrywają się z okresem na jaki podpisujesz kontrakt, a przynajmniej jego początek, ale nie koniecznie musi tak być, dobrze też jest wykorzystac te 4 miesiące tzn. podać takie daty żeby wyszły w sumie 4 miesiące, po co ograniczać sobie możliwość pracy, no tak zapomniałem daty na ds'ie mówią kiedy możesz pracować, ale to chyba jest jasne

pozdrawiam darek

ps. dziekuje aggga za sprostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak wyglądają terminy na wizie J-1?

Czy te 4 miesiące przez które mam prawo przebywać w USA jest "aktywowane" w chwili podbicia przez celnika na lotnisku, czy też na wizie są napisane konkretne daty - od kiedy i do kiedy jest ważna?"

na DSce w rubryce nr 6 na granicy wbijaja ci pieczatke z data wjazdu i tam na tej pieczatce bedzie napisane untilli miejsce wolne. tam oficer wpisuje DS czyli zgodnie z datami podanymi na DS. no i juz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daty ds'a sam ustalasz, najczęściej pokrywają się z okresem na jaki podpisujesz kontrakt, a przynajmniej jego początek, ale nie koniecznie musi tak być, dobrze też jest wykorzystac te 4 miesiące tzn. podać takie daty żeby  wyszły w sumie 4 miesiące, po co ograniczać sobie możliwość pracy, no tak zapomniałem daty na ds'ie mówią kiedy możesz pracować, ale to chyba jest jasne

pozdrawiam darek

ps. dziekuje aggga za sprostowanie

w zadnym wypadku! daty na DSie ustala tylko i wylacznie sponsor. to jego dobra wola patrzec na daty jakie student ma na kontrakcie i dawac maksymalny okres. do tego jest jeszcze DoS, ktory zamiast ulatwiac znow wymysla i rozsyla pisma nakladajace na sponsorow obowiazek uwzgledniania oficjalnych terminow wakacji w poszczegolnych krajach.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak masz racje to sponsor wydaje ds'a, ale czy nie jest jednoznaczne, że jeżeli podaje- chce pracować od 25 maja do 23 września- to takie będa daty na moim ds'ie ?? niesłyszałem jeszcze żeby komuś zmienili te daty jakoś bardzo radykalnie, może o 1, 2 dni. poza tym w tamtym roku podawałem daty w jakich chciałbym pracować jakieś 2 miesiące przed tym zanim podpisałem kontrakt, a w tym roku nie mam jeszcze w ogóle kontraktu, więc kontrakt nie może w tym wypadku mieć najmniejszego wpływu, a ds'a mam wystawionego tak jak chciałem. ostatnia sprawa gdyby były uwzględniane terminy wakacji to prawdopodobnie w@t zaczynałby się w lipcu a jak wiemy niektóre osoby jadą już w drugiej połowie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...