Skocz do zawartości

Gdzie wypożyczyc samochód w Los Angeles???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie brzmi tak jak w temacie. Interesuje mnie gdzie najleiej można wypożyczyc auto w LA chodzi mi dokładnie zeby było dosyc tanio no i nie żeby wypożyczali studentom ponizej 25 roku zycia, bo słyszałem że z tym są problemy.

Bede wdzieczny za każda podpowiedz

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 dni to dosc droga impreza.Podejrzewam,ze bedziecie jechali w wiecej osob.

Na poczatek musisz wiedziec, ze zeby legalnie jechac wypozyczonym samochodem dana osoba musi byc wpisana w papiery.Cos jak u niektorych leasingodawcow.W razie zatrzymania przez policje nie ebdzie problemow (jesli oczywiscie u kierowcy jest prawko) ale w przypadku jakiegokolwiek wypadku czy stluczki (nawet z nie Twojej winy) bedzie mieli ogromne klopoty.O tym ze przepadnie depozyt za auto ( ok 300 $ w Dollar) nawet nie wspomne.Bedziecie prawdopodobnie musili pokryc koszty naprawy ( z reguly zlomowania) obu aut.Koszty leczenie ew. poszkodowanyc.Szkoda gadac sumy idace w tysiace $.Przypadek taki jest mi znany wiec stanowczo odradzam.USA to kraj prawnikow i nikt nie przepusci okazji zeby pozwac Cie o pare(nascie) tys $.Ale to juz temat na inny watek.Wez sobie te uwage do serca. :) Nie ma zartow.Radze brac pakiet full ubezpieczenia, nieduzo drozej a nawet jak sami z wlasnej glupoty uszkodzicie jakos auto to jak macie "full coverage" czy jakos tak to nie zaplacicie nawet centa.

Tu cyctat ze strony Alamo:

Collision Damage Waiver Full

   * It's really simple! If you decline CDW, you agree to pay Alamo for all damage to or loss of the rental car up to its total value, regardless of who is at fault. You also agree to pay any Alamo administrative and loss of use charges due to Alamo's inability to re-rent the car before it is repaired or replaced. Alamo can elect not to repair the car, in which case you pay us the retail value of the car before it was damaged, less any salvage amount we collect.

   * If you accept CDW, Alamo agrees to waive all of your responsibility for such loss or damage to the car. CDW is void only if any "Prohibited Uses and Violations" occur, as outlined in our rental agreement terms and conditions; if you leave the keys in the car and it is stolen, or if you do not promptly report an accident, damage or theft to Alamo.

Radze na taka trase "dopisac" przynajmniej jednego dodatkowego kierowce rowniez z full ubezpieczeniem.

Co do tego,ze nie masz 25 lat to sie nie przejmuj.Jest masa wypozyczalni, ktore wypozyczaja.Dolicza co prawda Tobie i kierowcy "underage fee" ~20$ na dobe.O ile w Nevadzie nie bylo problemow nigdy to o tyle w Californii spotkalem sie np. z tym ze kierowcy pozniej 25 roku zycia nie wypozyczali zadnych samochodow z klasy wyzszej niz intermediate.Nie moglo tez w samochodzie jechac wiecej niz np. 5 osob.Wiec np. minivana Ci nie wypozycza.Zaznaczam,ze co wypzyczalnia to warunki dla "mlodocianych" moga sie roznic, wiec do konca nie wiadomo.Unikaj tez nieznanych wypozyczalni.Nastawiaj sie na znane, sprawdzone sieci.

W malych prywatnych wypozyczalniach stawki sie przewaznie nizsze, ale tylko wyjsciowo.Przy odbiorze samochodu "mily pan" powie Ci np.,ze nie mieliscie "unlimited mileage" tylko np. 100 mil dziennie a za kazda nastepna jest 0.20$ .Powie tez,ze porysowaliscie zderzak itp (nie udowodnisz) i zabierze depozyt.Radze uwazac.Jesli macie sprawdzona wypozyczalnie "prywatna" to ok, jesli nie to unikac jak ognia!

To bedzie tez dosc droga impreza polecamsprawdzic www.driveaway.com - troche malo ofert ze wschodu, ale zawsze cos mozna dobrac no i autko za darmo.

Tak sobie patrze,ze w Dollar sredni samochod na 12 dni wychodzi 205 $.Ale na to bym nie liczyl.DOdaj do tego full ubezpieczenie, drugiego kierowce i dodatkowa oplate za bycie "mlodocianym" dla obu.

Powiem Ci, ze jak my bralismy Focusa lub Neona (klasa najgorsza -economy) to z 2 "mlodych" kierowcow i full ubezpieczeniem wychodzilo jakies 60$ / dzien.Nizej specjalnie nie dalo rady.60 $ x 12dni to 720$ w sumie.Za najmiejsze auto.Na 4 osoby wychodzi po 180$ na glowe +paliwo

Tutaj sa adresy wypozyczalni ktore polecam:

Alamo: http://www.alamo.com/ tu mozesz policzyc prawie dokladnie ile CIe wyniesie impreza :)

Dollar: http://www.dollar.com/

National: http://www.nationalcar.com/

Na stronach mozesz sprawdzic dostepnosc aut i ceny.

Jak cos to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowcaco do ryzyka, ale jesli chodzi o ceny to najnizsze sa w budget - www.budget.com . dodatkowo jest promocja na wypozyczanie mniejszych (max cos wielkosci Stratusa) samochodow na lotniskach californii. dodatkowo maja najnizsza oplate dla "mlodocianych" - z tego co pamietam 15$/dzien, gdzie indziej jest powyzej 25$/dzien. poza tym jesli udowodnisz ze jestes dobrym kierowca (masz w zanadrzu jakis konkurs lub byles kiedys Valetem) to bez problemu tej oplaty nie uwzgledniaja. W zeszlym roku chcielismy wypozyczyc auto sredniej wielkosci, a ze nie bylo to dostalismy chryslera 300c :) Jak najbardziej polecam ta wypozyczalnie, nie robia najmniejszych problemow oraz mozna nawet teraz dokladnie sprawdzic ile wyjdzie kazdy samochod na dany termin wypozyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dokładnie wszytko przeliczyłem. Samochód potrzebny mi jest na 9 dni od 5 paź do 14 paź. Podróżowac mam zamiar tylko z dziewczyną czyli 2 osóbki:). Gdy wszedłem na strone www.budget.com i wpisałem daty w jakich chcem wypozyczyc auto wyskoczyło mi ze zapłace $204 dollary za economy car, na dwojke lepszy jest nam nie potrzebny tak mi sie wydaje??? Mamy zamiar pojezdzic troche po Californi i do Las vegas skoczyc. Jak możecie to napiszczie o co chodzi dokładnie z tym ubezpieczeniem gdzie to sie trzeba ubezpieczyc zeby w razie jakiegos wypadku nic mnie nie obchodziło????? No i jak mi tu wyskoczyło $204 dollary to ile jeszcze bedzie trzeba doliczyc jakis ukrytych kosztów???

Dzięki wielkie!!!!

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro już tak liczycie koszty to ile w USA kosztuje paliwo? I ile taki samochód klasy economy pali na 100 km (mil???) Może bardziej opłaca się wypożyczyć samochód w lepszej klasie który będzie palił np 30% mniej paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dokładnie wszytko przeliczyłem. Samochód potrzebny mi jest na 9 dni od 5 paź do 14 paź. Podróżowac mam zamiar tylko z dziewczyną czyli 2 osóbki:). Gdy wszedłem na strone www.budget.com i wpisałem daty w jakich chcem wypozyczyc auto wyskoczyło mi ze zapłace $204 dollary za economy car, na dwojke lepszy jest nam nie potrzebny tak mi sie wydaje??? Mamy zamiar pojezdzic troche po Californi i do Las vegas skoczyc. Jak możecie to napiszczie o co chodzi dokładnie z tym ubezpieczeniem gdzie to sie trzeba ubezpieczyc zeby w razie jakiegos wypadku nic mnie nie obchodziło????? No i jak mi tu wyskoczyło $204 dollary to ile jeszcze bedzie trzeba doliczyc jakis ukrytych kosztów???

Dzięki wielkie!!!!

POZDRAWIAM

Economy na dwojke spokojnie Wam wystarczy, chyba (ze jak to kobiety :)) Twoja dziewczyna wezmie spoooro bagazu ;>

Ilosc miejsca z tylu jest wbrew pozora dosc wazna, bo mozna w razie koniecznosci przespac sie w samochodzie.O ubezpieczenie zapytaja Ci sie sami.Nic nie musz gdzie indziej samemu zalatwiac.Poprostu u nich podpisujesz umowe.

Te 350$ to cos malo.Na pewno cos jeszcze dolicza.Imho jak juz pisalem ok 60-70 $ dziennie.Przy wiekszej ilosci dni robia znizke, ale np. weekendy sa drozsze.

Jak bym tak z 450-500$ obstawial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro już tak liczycie koszty to ile w USA kosztuje paliwo? I ile taki samochód klasy economy pali na 100 km (mil???) Może bardziej opłaca się wypożyczyć samochód w lepszej klasie który będzie palił np 30% mniej paliwa?

Paliwo kosztuje roznie.Od 2,7 $ / galon do nawet 4$ za galon (jedyna stacja w promieniu 100 km ) Galon ma 3,785 litra.

Czyli wychodzi liczac srednio po 3,3 $ za galon

0, 89$ / litr Focus (economy 2,3 litra pojemnosci) palil jakies 10 litrow na 100 km (przy oszczednym traktowaniu gazu) Czli wychodzilo jakies 9 $/100 km

Wedlug Dollara samochod klasy premium przejezdza jakies 25 mil na galonie.Czyli wychodzi jakies 9,5 litra na 100 km w co za bardzo bym nie wierzyl przy np. 4 .0 benzyna i jescze automat. ;>

O ile dobrze pamietam Dodga Caravana tankowalismy do pelna za jakies 50 $ i wystarczalo to do przejechania ~700 mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...