Skocz do zawartości

Wiza K1 czy ślub w Polsce


lunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo goraco .

Mam prosbe czy Ktos moze mi poradzic co lepiej zrobic. Mam narzeczonego w usa i chcemy byc razem jak najszybciej. On ma obywatelstwo polski i amerykanskie. Nie wiem czy szybciej bylo by zlozyc wniosek o wize k1 czy tez lepiej wziazc slub w Polsce. Z tego co sie orientuje jesli wezmiemy slub w Polsce i on zlozy dla mnie papiery to moga wystapic problemy ze strony ambasady i caly proces moze trwac dlugo.

Prosze bardzo o rade i z gory dziekuje i pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego, co ja sie dowiedzialam od wielu osob na tym forum, latwiejsze i chyba mniej klopotliwe w twoim przypadku bylo by wziecie slubu z polsce i tu skaldanie podania o wize imigracyjna... duzo szybciej dostalabys zielona karte (podobno w wielu przypadkach ok 3 miesiace od zlozenia petycji przez twojego meza dostajesz wize i przy wjezdzie do usa wbijaja ci do paszportu zielona karte)

na k1 musialabys czekac w polsce przez dobrych kilka miesiecy a potem tam po slubie jeszcze nie wiadomo ile miesiecy na zielona karte...

wiec skoro twoj chlopak ma polskie obywatelstwo to chyba dla ciebie lepsza byla by opcja ze slubem tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Hallo!

Odswiezam temat. Czy wymog 6-miesiecznego pobytu obywatela polsko-amerykanskiego jest wymogiem stalym i scisle egzekwowalnym? Co, jesli obywatel jest w stalym kontakcie z krajem ojczystym - czeste wizyty, rodzina w Polsce, etc..? Czy takze musi przedstawic dowody na nieprzerwany polroczny pobyt w Polsce?

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...