Skocz do zawartości

od czego zależy rozmiar walizki


awkm

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

właśnie stoje przed problemem jaką walizke kupić do usa. wybieram sie w ramach w&T na wakacje. przewoźnik Lufthansa (wawa>frankfurt>ny). od czego zależy wielkość walizki i co uwzględnić (objętośc, szerokość)?

wypatrzyłem fajne na allegro, bossi w rozmiarach:

1)wysokość 83cm x szerokość 42/48cm x "głębokość" 30cm - z możliwością pogłębienia do 38cm

2) wysokość 72cm x szerokość 38/44cm x "głębokość" 28cm - z możliwością pogłębienia do 36cm

no i nie wiem,

pomóżcie ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ok 2 tyg temu mialem taki sam problem...

bierz tą ,,średnią;; walizke max 72cm wysokosci

sam taką zamówiłem z allegro.... jest ogromna, jeszcze po rozszerzeniu to juz w ogole świat i ludzie....

ta 82 cm.. jest za duża to jest moim zdaniem waliza rodzinna....

po prostu bedziesz smiesznie wyglądac z taka ogromną waliza :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo!

Ja latalam z Lufthansa 3 razy i mialam najwieksza walize jaka moze byc i nie bylo problemu. Wazne zeby nie wazyla za duzo- o ile pamietam i nic sie nie zmienilo to mozna miec dwa bagaze po 32 kilo i podreczny. Ja bym brala wieksza bo co innego jak sie leci do US, jest prawie pusta ale potem w szale tlustych paychekow i zakupow nagle sie okazuje, ze brakuje miejsca, zwlaszcza jesli jestes kobietka, nie zauwazylam kto Ty jestes :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOOOBBBBRA, jak bedzie musiala KONIECZNIE kupic milon ciuchów to rownie dobrze sobie tam dokupisz drugą walizke. fajniejszą, tańszą...

poza tym jak masz jedna duza walize to latwo przekroczyc dopuszczalna wage.... jak masz dwie to luz... poza tym nie slyszalem o 32 kg....

kazdy bagaz moze miec po 24kg albo 22kg ..dowiedz sie konkretniej. duzo postów... i jeden podręczny 5kg

wiec za duzym walizkom mówmy stanowczo NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze moglam miec w Lufthansie dwie walizki po 32 kilo ( jesli chodzi o loty do US nie wiem jak w Europie) i bagaz podreczny 5 kilo. Pewnie ze sobie tu moze kupic druga- mniejsza albo druga wielka, tylko, ze roznicy w cenie albo jakosci nie ma w porownaniu z Polandem no chyba ze Samsonite ale watpie zeby taka ktos kupowal bo sa drogie nieprzyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The normal Free Baggage Allowance is:

First and business class passengers

2 pieces of free checked baggage upto a maximum weight of 70 lbs (32 Kg) each, where the total of the three dimensions does not exceed 157cm (62 inches) for each bag.

sprawdzilam dla pewnosci i jak widac wyzej nic sie nie zmienilo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The normal Free Baggage Allowance is:

First and business class passengers  

2 pieces of free checked baggage upto a maximum weight of 70 lbs (32 Kg) each, where the total of the three dimensions does not exceed 157cm (62 inches) for each bag.

sprawdzilam dla pewnosci i jak widac wyzej nic sie nie zmienilo :lol:

business class passengers ?? !! no właśnie a tu raczej mowa o economy class więc kolega skandal ma racje sam sprawdzałem przed chwila na luthansie w alitalii jest tak samo

sprawdźcie sami jesli ktoś ma wątpliwości http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/...&nodeid=1338308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mnie sie business pomylilo z economy, sorry ale nadal obstaje przy swoim bo tak zawsze mialam w info do mojego bilety(ktory byl oczywiscie w klasie economy) i dwa razy przy powrocie do Polandu mialam dwie walizy po 32 kilo i mi nikt nie powiedzial, ze jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...