Skocz do zawartości

Jakich (lokalnych) prepaidów używacie do tel kom. w US ??


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w termacie.

Czasem prepaid jest musem - zwłaszcza jeśli pracodawca chce mieć z Tobą stały kontak... stąd to pytanko...

Ewentualnie prosiłbym także o jakieś info na temat w miarę tanich kart do budek telefonicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałbyś dostęp do telefonu stacjonarnego to lokalne rozmowy powinny być za darmo, pisze powinny bo nie jestem pewien czy tak jest w całych stanach i jaki mają zasięg takie rozmowy lokalne, niech jakaś mądra głowa się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Ja pamietam tylko kilka:

www.cingular.com

www.t-mobile.com

www.verizon.com

Szczegoly o kazdym planie znajdziesz na ww. stronach - nie chce niczego szczegolowo opisywac, bo w przeciagu roku czasu moglo sie wiele zmienic, a nie wiem czym dokladnie jestes zainteresowany.

Uzywalem tmobile - prepaid jak prepaid, wolalbym jednak abonament :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty prepaid dzialaja w polskich telefonach. W ubieglym roku kupilam taka karte wraz z telefonem (Nokia + karta T-mobile) w Wal-Mart za niecale 40$ (mozna drozej, zalezy od telefonu) i przelozylam do aparatu z Polski. Za te 40$ mialam telef (ktory jednak w PL nie dziala) i karte naladowana na 30 czy 50$ (dokladnie nie pamietam, ale wystarczyla na dlugo). Mozesz tez kupic sama karte u operatora, ale wychodzi to znacznie drozej (T-mobile kosztowala ok.60$, a jeszcze trzeba bylo ja doladowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty prepaid dzialaja w polskich telefonach. W ubieglym roku kupilam taka karte wraz z telefonem (Nokia + karta T-mobile) w Wal-Mart za niecale 40$ (mozna drozej, zalezy od telefonu) i przelozylam do aparatu z Polski. Za te 40$ mialam telef (ktory jednak w PL nie dziala) i karte naladowana na 30 czy 50$ (dokladnie nie pamietam, ale wystarczyla na dlugo). Mozesz tez kupic sama karte u operatora, ale wychodzi to znacznie drozej (T-mobile kosztowala ok.60$, a jeszcze trzeba bylo ja doladowac).

Sieci GSM w USA dzialaja w czestotliwosciach 850 i 1900 Mhz, w Polsce w 900 i 1800 Mhz. Telefon przeznaczony tylko na rynek europejski (jedno lub dwusystemowy) dzialac bedzie tylko w Europie, analogicznie telefon przeznaczony tylko na rynek amerykanski bedzie dzialal tylko w USA.

Sa telefony trzyzakresowe i czterozakresowe, ktorych mozna uzywac i w Europie, i w USA. Karte sim prepaida mozesz wlozyc do takiego wlasnie telefonu. Wazne, zeby nie mial simlocka - bo inaczej nie ruszy.

Jezeli telefon bedzie trzyzakresowy - bedziesz lapal czesc dostepnego zasiegu sieci, jesli czterozakresowy - bedziesz lapal caly zasieg sieci.

W T-Mobile zaplacilem 50$ za aktywacje, w tym bylo 25$ do wygadania, gratis telefon (Nokia 6010). Oczywiscie jak w kazdym chyba prepaidzie rozmowy przychodzace platne (stawka jak za minute polaczenia wychodzacego), chyba nic sie nie zmienilo i nadal brakuje tam sekundowego naliczania - ogolnie warunki duzo gorsze niz w Polsce (jesli o prepaidy chodzi - a to najprostsze rozwiazanie).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w zeszlym roku poszlam sie dowiedziec czegos na temat tel. na karte to koles na poczatek zapytal mi sie skad jestem. jak powiedzialam ze z polski to pojawil sie maly, wstydliwy usmieszek na jego twarzy i powiedzial " na wstepie musze ci powiedziec ze w stosunku do europy my jestesmy tutaj troche zacofani jesli chodzi o telefony na karte " ;):P:)

no jednak jesli chodzi o komorki na karte to u nas w PL jest to bardziej korzystne, ale coz bez komorki to ciezko juz zyc :oops:

pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mm pytanie do was a szczególnie do Wojtka bo zna sie chłopak na rzeczy.Więc mam Nokie 6310i, ona jest trzyzakresowa,900,1800 i 1900,tak znalazlem w opisie telefonu.I czy jeśli kupie jakąś karte startową w Stanach to czy ta karta bedzie śmigac w moim tel czy nie?Ile taka karta startówka kosztuje i czy to sie wogóle opłaca.Dzięks za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mm pytanie do was a szczególnie do Wojtka bo zna sie chłopak na rzeczy.Więc mam Nokie 6310i, ona jest trzyzakresowa,900,1800 i 1900,tak znalazlem w opisie telefonu.I czy jeśli kupie jakąś karte startową w Stanach to czy ta karta bedzie śmigac w moim tel czy nie?Ile taka karta startówka kosztuje i czy to sie wogóle opłaca.Dzięks za odp

T-mobile działa w częstotliwości GSM 1900, więc starter tej sieci będzie pasował do Twojego telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz simlocka w swojej Nokii, nie bedzie problemu z wlozeniem karty GSM z USA, jezeli jednak masz simlocka - sciagniesz go latwo korzystajac z programow na tej stronie http://www.unlockme.co.uk/downloads.html .

Sciagajac simlocka mozesz stracic gwarancje (chociaz na 6310 juz prawie na pewno miec jej nie bedziesz) :)

Czy warto brac telefon z Polski i w USA kupic tylko starter?

Ja rok temu mialem telefon 3-zakresowy z Polski, ale nie oplacilo sie go uzywac - starter T-Mobile bez telefonu kosztowal dokladnie tyle samo, co razem z Nokia 6010 (po prostu byla gratis), wiec nie bylo nad czym sie zastanawiac. Starter (z telefonem czy bez) kosztowal wtedy 50$.

Koszt najtanszych telefonow tam nie jest wysoki, ale wiele zalezy od Twoich potrzeb.

Musisz zastanowic sie do czego bedziesz go uzywal - dla mnie telefon byl wlasciwie niezbedny.

Samochodem w ostatnie wakacje przejechalem ok. 3-4 tys. mil i przekonalem sie, ze telefon bywa konieczny, supervisorzy czesto kontaktowali sie ze mna, wiec uzycie telefonu trzyzakresowego odpadalo - bo w wielu miejscach nie mialbym zasiegu.

Jezeli masz uzywac telefonu w jednym miejscu, wiesz ze bedzie tam zasieg (bo sprawdziles np. uzywajac 6310 i karty z Polski - lapaly dana siec w ramach roamingu), mozesz zostac przy trzyzakresowym telefonie, ale jesli zalezy Ci na zasiegu, na telefon w USA nie wydasz wiele i wydaje mi sie, ze warto kupic komorke amerykanska.

Zawsze mozesz uzywac dwoch telefonow - jeden z karta z Polski (np. do odbierania smsow z Polski, zwykle wychodzi to 3 razy taniej dla znajomych i rodziny tutaj), a drugi z karta z USA (uzywany na codzien i do wysylania smsow do Polski). Biorac telefon z Polski unikniesz ciaglego przekladania karty sim, gdy trzeba bedzie sprawdzic wiadomosci na polskiej karcie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...