Skocz do zawartości

J-1 i wizyta u konsula a karalność. Pilne! :(


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. W papierach zakreslilem ze nie bylem nigdy oskarzony o przestepstwo gdyz jak sie przewaznie zdarza zakreslenie tam "TAK" przewaznie oznacza ze nie dadza Ci wizy ;] W moim przypadku bylem karany przez sad - 400 zlotych grzywny za udzial w bojce. Wie ktos moze czy takie rzeczy konsul weryfikuje? bo niedlugo czeka mnie wizyta w konsulacie w Krakowie .....

Za odpowiedzi z gory dzieki :) .

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo juz to :)

Kiedy byles karany?

Byc moze juz mozesz mowic o sobie ze nie byles karany ;)

/Bodajze 2 lata po zakonczeniu kary, czyli wplacie kasy/

W Krakowie na pewno nic ci nie zrobia, jak sklamales, gorzej bedzie na granicy z IO, poszukaj w szukajce

EDIT:

nie 2 lata a 6 miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz dokumenty związane z tym zdarzeniem do konsula, nie jest wcale pewne, że zwróci na to uwagę (przy okienku stoi się jakąś minutę, może dwie), ale powinieneś przygotować sobie na wszelki wypadek jakieś usprawiedliwienie, zapewnienie, że to nie twoja wina albo coś w tym stylu...

bądź dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla leniwych pisze:

Wyrok w którym wymierzona została kara pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania jest wyrokiem skazującym i podlega rejestracji w Krajowym Rejestrze Karnym. Skazanie ulegnie zatarciu zgodnie z art. 76  § 1 kk z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.  Jeżeli wobec skazanego orzeczono grzywnę lub środek karny, zatarcie skazania nie może nastąpić przed ich wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem ich wykonania. Jeżeli zatem wypełnił Pan obowiązki nałożone na okres próby i upłynął okres 6 m-cy od zakończenia wyznaczonego okresu próby (liczonego od uprawomocnienia się wyroku) skazanie uległo zatarciu i powstała fikcja prawna- wg. której nie jest Pan już uważany za osobę karaną.

http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.p...ozycja&id=27173

Jezeli podlegasz pod ten art.76 $ 1 kk /czyli sad zaksiegowal wplate ponad pol roku temu/ to spoko mozesz napisac NIE

Z drugiej strony nie zawsze ponoc akta czyszcza /balagan straszny/ i warto napisac pismo, albo po prostu zloz wniosek o niekaralnosci - jak dostaniesz to juz ok jestes 8)

Jezeli sie nie kwalifikujesz:

Konsul zweryfikowac to moze dopiero po "sciagnieciu odciskow" i wyjsc to moze na lotnisku w stanach, przy odprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie pisal ze nie dostaniesz promesy :)

W Krakowie na pewno nic ci nie zrobia, jak sklamales,

O ile sie orientuje /moge sie mylic/ to w Polsce trzeba wystapic o orzeczenie o niekaralnosci odnosnie danej osoby /lub w pewnych okolicznosciach grupy osob/

Ty dzwoniac do ambasady podales jedynie imie, nazwisko i nr. paszportu, wiec generalnie dane malo istotne /paszport mogles wyrobic 2 dni wczesniej/

Potem na sprawdzenie maja 10 min /sadzac po ilosci osob ubiegajacych sie i uwazam ze na tym etapie ambasada nie ma prawa grzebac ci w aktach.

Natomiast jezeli jest /a jest na 10%/ umowa miedzy Polska a USA odnosnie wgladu w akta dla grupy osob, ktore maja promese wizowa i chca wjechac na terytorium usa to moze byc problem /stad pisalem o lotnisku/.

Napisalem to 10% i moim zdaniem odnosiloby sie to tylko do osob, ktorych kara nie byla odroczona warunkowo /ktore siedzialy/ tak wiec nie ma co panikowac a na pewno bedzie dobrze :)

Napisz /po wlocie do USA/ jak bylo na lotnisku to sprawa /po czesci/ sie wyjasni

POST MOJ JEST DOMYSLEM NIE WIEM CZY TAK JEST

/nie sugerowac sie nim/

Jezeli ktos dotrze do aktow prawnych to niech napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem duzo duzo gorsza rzecz, zakreslilem ze jestem karany, mam jeszcze 4 lata zawiasów(wiem ze nie ma sie czym chwalić:-( ) , przygotowalem wszystkie dokumenty tlumaczenia itd. a gosc nawet nie zerknal przy rozmowie ze bylem karany i od reki dostalem wize... Ale co sie nanerwowalem to sie nanerwowalem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...