Skocz do zawartości

Mam pytanie jak zdobyć zieloną kartę


papet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie w tym roku wyjeżdżam na wize J1 i chcałbym zostać na stałe w stanach. Jak przedłużać swoją wize lub zmieniać ją na jakąś inną żeby wreszcie dostać zieloną kartę. Żeby mój pobyt był cały czas legalny albo żeby po paru latach dostać zieloną kartę? Jeśli ktoś się zna na tym to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby siedzieć legalnie - postaraj się w Stanach o wizę F1, ale na jej podstawie nie dostaniesz GC nawet nawet po 30 latach :) Możesz podczas pobytu poszukać pracodawcy który zgodzi się Ciebie sponsorować. Możesz kogoś poznać (naturalnie obywatelkę US) i wziąć ślub. Wreszcie - możesz zainwestować w USA, ale to wersja raczej tylko dla milionerów.

http://www.prawoimigracyjneusa.com/zielonakarta.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest z tym sponsorowaniem przez pracodawcę??? Program jest zatrzymany czy nadal działa??? Bo ja słyszałem, że to tylko prawniczy "myk" i doją kasę z naiwniaków, gdyż rząd USA wstrzymał ten rodzaj ubiegania się o GC dla tych co zaczynają to robić teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest z tym sponsorowaniem przez pracodawcę??? Program jest zatrzymany czy nadal działa??? Bo ja słyszałem, że to tylko prawniczy "myk" i doją kasę z naiwniaków, gdyż rząd USA wstrzymał ten rodzaj ubiegania się o GC dla tych co zaczynają to robić teraz.

A tego to ja nie wiem bo nie musiałam się nigdy starać. Wiem że jest jakiś limit. Jak to w praktyce wygląda - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...