Skocz do zawartości

wiza na ostatnim roku studiów


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie ponownie,

wróci3am z amerykanskich woja?y i musze przyznaa, ze chyba z3apa3o mnie to, co wiekszośa , CHCE WRACAA....:D

Jest tylko malutki problem, jestem na ostatnim roku, pisze licencjacta i boje sie ?e moge nie otrzymaa wizy. Wiem, ?e moja szansą jest prze3o?enie obrony licencjata na jesien- ale pomimo wszystko boje sie, ?e szanse na wize sa marne. Chocia? z drugiej strony by3abym przecie? second time....

Czy ktoś móg3by mi na ten temat coś powiedziea, mo?e ktoś znalaz3 sie w podobnej sytuacji???

Z góry dzieki za wszelkie info....

Pozdrawiam ciep3o na jesienne ch3odne dni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witaj Bridgit :!:

W sytuacji takiej jak Twoja bylo w tym roku z pewnoscia mnostwo osob, wiec widac, ze mozna... Na dzis nie ma jeszcze zadnych regulacji i zakazu dla studentow V roku (zobaczymy ilu nie wrocilo, hehe...) i raczej o to bym sie na Twoim miejscu martwil bardziej... Bo jesli bedzie mozna, to czy problem stanowi dla Ciebie przelozenie obrony, skoro tak bardzo chcesz wracac :?: Jak na razie - co roku - sa wielkie emocje i niepewnosc, a potem (fakt - czasem dosc pozno) okazuje sie, ze i ostatni rok zostaje dopuszczony... :D

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, masz ca3kowią racje Dawidzie.....jeszcze nie pojecha3am tam ponownie, a ju? rozwa?am mo?liwośa - ewentualnego- pozostania tam....narazie to jeszcze ?ywe emocje po powrocie, zobacze co bedzie jak bardziej och3one:)

Co masz na mysli mówiąc o d3ugim czasie oczekiwania na ewentualną zgode wydania wizy? To 'dlugo', to jaki przedzia3 czasowy zazwyczaj??

Mam tez pytanie z serii naiwnych. Bo za3o?my na to prze3o?e obrone pracy na jesien, dalej za3ó?my, ?e dostane wize, to czy mog3abym nagle zmienic zdanie i obronic prace przed wyjazdem nie powiadamiając o tym ambasady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, masz ca3kowią racje Dawidzie.....jeszcze nie pojecha3am tam ponownie, a ju? rozwa?am mo?liwośa - ewentualnego- pozostania tam....narazie to jeszcze ?ywe emocje po powrocie, zobacze co bedzie jak bardziej och3one:)

Co masz na mysli mówiąc o d3ugim czasie oczekiwania na ewentualną zgode wydania wizy? To 'dlugo', to jaki przedzia3 czasowy zazwyczaj??

Mam tez pytanie z serii naiwnych. Bo za3o?my na to prze3o?e obrone pracy na jesien, dalej za3ó?my, ?e dostane wize, to czy mog3abym nagle zmienic zdanie i obronic prace przed wyjazdem nie powiadamiając o tym ambasady??

1. Nie sugerowalem, ze chcesz tam zostac, ale skoro sie przyznalas... :wink: Postaraj sie chociaz przebywac wciaz legalnie :evil:

2. Chodzilo mi o to, ze przynajmniej na poczatku zapisy dla studentow V roku sa niewiadoma, niektore biura w ogole na to nie pozwalaja :!: Pozniej sie okazywalo, ze jednak mozna, ale zobaczymy co w tym roku sie wydarzy i KIEDY...

3. Jasne, moglabys obronic prace przed wyjazdem i nie musialabys nikogo powiadamiac, ale: a) Fiendix pisal kiedys, iz Ambasada moze i potrafi sprawdzic na uczelni kto obronic sie nie powinien, a uczynil to, :D wlasnie dlatego (kombinacje + pozostania w Stanach) nigdy od poczatku nie wiadomo czy V rok wyjedzie...

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa i jednocześnie podbudowująca informacja:)

a moge zapytaa kiedy broni3eś swoją prace? przed czy po?

Z tym kombinowaniem to fakt......ale bardzo chcia3abym pojechaa, a jednocześnie nie chce odk3adaa swoich studió na pó1niej......ach.....myśle, myśle:)

acha i u mnie to licencjat, a nie magisterka- ale to chyba nie stanowi dla nich jakiejś wiekszej ró?nicy -zawsze to jakiś koniec studiów i niewa?ne ze zamierzasz kontynuowaa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa i jednocześnie podbudowująca informacja:)

a moge zapytaa kiedy broni3eś swoją prace? przed czy po?

Z tym kombinowaniem to fakt......ale bardzo chcia3abym pojechaa, a jednocześnie nie chce odk3adaa swoich studió na pó1niej......ach.....myśle, myśle:)

acha i u mnie to licencjat, a nie magisterka- ale to chyba nie stanowi dla nich jakiejś wiekszej ró?nicy -zawsze to jakiś koniec studiów i niewa?ne ze zamierzasz kontynuowaa..

Jesli sie bronisz po powrocie i masz na to zaswiadczenie nie bedzie problemu z wiza.... no chyba ze ambasada cos zmieni na przyszly rok. Z tego co wiem to ustalaja to na spotkaniach z agentami WT w polowie listopada...

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ju? wiadomo to SEVIS bedzie na pewno p3atny, a w przysz3ym roku mo?e bya nieweso3o bo wielu studentów w ogóle nie zarejestrowa3o sie w SEVISIE i sporo nie wróci3o (informacje nieoficjalne od panienek z biura). Trzymajmy kciuki, ?e jak zmienią, to tylko na lepsze... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ju? wiadomo to SEVIS bedzie na pewno p3atny, a w przysz3ym roku mo?e bya nieweso3o bo wielu studentów w ogóle nie zarejestrowa3o sie w SEVISIE i sporo nie wróci3o (informacje nieoficjalne od panienek z biura). Trzymajmy kciuki, ?e jak zmienią, to tylko na lepsze... :wink:

Sevis juz w tym roku jest platny. Kolezanka ktora skladala papiery o wize J1 2 tygodnie temu musiala zaplacic. Uwaga: 100 dolarow. Fajnie, co?

dagmarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...