Skocz do zawartości

historia kredytowa


air

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki kolego, jutro wale do banku aplikowac o jakas karciete. Rozumiem ze dobrze miec karty, nawet z nich nie korzystajac a jakies-tam punkty beda sie naliczac?

Tak. Karty kredytowe bardzo nabijaja punkty i bardzo tez je zabieraja, jak przekroczy sie limit karty, nie bedziemy ich splacac na czas lub wcale. Ale efekt jest bardzo dobry, bo zadnym kredytem jak karta kredytowa nie wyrobisz sobie dobrego kredytu. Jesli myslisz nad scorem > 700 (good credit) to bez kart kredytowych zapomnij. Brak karty kredytowej na raporcie = nikt ci nie chce zaufac, nie warto z toba rozmawiac.

Na poczatku aplikuj o karte kredytowa w banku, gdzie posiadasz konto, wtedy latwiej dostac pierwsza karte kredytowa. Nie wnioskoj o jakis wybujany limit, a taki na jaki zgodza sie. Jesli wogole nie beda chcieli dac karty kredytowej, to odrazu zaaplikuj o karte zabezpieczona depozytem. Prawie kazdy bank wydaje takie banki. Bank zablokuje te kwote jako CD (certificate of deposit), wezmie jakas oplate roczna za karte i wyda karte kredytowa z limitem, jakim zablokujesz na CD. Zazwyczaj 300$ - wzwyż. Wystarczy 300$ i kupowac kartą do 299$, splacac w grace period i czesto ladnie kozystac z karty. Po pewnym czasie mozna gdzies zaaplikowac po karte niezabezpieczona lub z wydawca tej karty zabezpieczonej, aby dokonali konwersji na karte niezabzpieczona, uwolnili depozyt z CD i dali wiekszy limit.

Jak Ci gdzies odmowia karty, to na sile nie poroboj w innych miejscach. Najlepiej najpierw skocz do swojego banku, a potem na stacje benzynowa lub do sklepow z ciuchami GAP/macys i tam aplikuj o karte. Zazwyczaj decyzja jest odrazu w sklepie. Te karty mozna najlatwiej dostac, daja nawet dla osob bez historii kredytowej, ale zwykle limit max 200$, ale to i tak dobrze, bo zwykle po 6 miesiacach zwiekszaja limit do 1000$ automatycznie i score ostro w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
korzystam wlasnie z truecredit, skasowali mnie na jakies 30$ i pokazuja ze mam 653 pkt w transunion (kredyt samochodowy). kart kredytowych jeszcze nie mam

653 to slaby kredyt. starcza do otrzymania telefonu komorkowego, kredytu samochodowego, bo tu bardzo liberalnie podchodza dealerzy, bo chca tylko opchanc samochod, ktory zabiora w razie braku splat, ale ciezko jest uzyskac karte kredytowa z dobrym limitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, gc mam od prawie 7 lat ale zawsze bralem wszystko za gotowke, bo przylatywalem tylko na wakacje, wiec moja historia buduje sie dopiero od pazdziernika 2005 kiedy to kupilem auto. kk poki co zadnej nie mam, ale i tak jestem happy ze pare dni temu udalo mi sie dostac family plan w t-mobile bo jeszcze na poczatku roku lapalem sie tylko na indywidualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, gc mam od prawie 7 lat ale zawsze bralem wszystko za gotowke, bo przylatywalem tylko na wakacje, wiec moja historia buduje sie dopiero od pazdziernika 2005 kiedy to kupilem auto. kk poki co zadnej nie mam, ale i tak jestem happy ze pare dni temu udalo mi sie dostac family plan w t-mobile bo jeszcze na poczatku roku lapalem sie tylko na indywidualny

ciesz sie, ze nie musiales placic depozytu, aby uzyskac komorke :)

a kredyt na samochod to chyba nikomu nie odmowia, bo osobom z zla lub brakiem historii tez daja, ale oni placa wieksze oprocentowanie i wiekszy down paymant (ty pewnie musiales wiecej zaplacic, niz osoba z dobrym credytem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie sobie zaniżałeś score za cene darmowego rekordu hehehe

.

Może i tak, ale tylko w trzech pierwszych latach :PPP

Później moje karty robiły się coraz bardziej złote.......

Po kupnie domu zamieniły się w PLATYNOWE :o

Pamiętam śmieszną historie ze sklepu z Kompiuuuterami.

W ramach oferty 0% (na rok)przy zakupie powyżej $1000.oo i otworzeniu konta kredytowego........Dałem się naciągnąć i wypisałem application.

(byłem akurat w ubraniu roboczym wyglądając jak najzwyklejszy robol)

Rozmawiałem z Panienką........ Po chwili Panienka stwierdziła, że jest OK i mogę dostać kredyt do $ 5.000.oo :!:

Za mną w kolejce stał młody "inteligencik" w garniturku i krawacie. Gdy usłyszał , że ja dostałem taką sumę, to był przekonany, że on też dostanie.

Panienka powiedziała do mnie , że mogę iść i spokojnie wybrać towar jaki sobie życzę, a ona w międzyczasie przygotuje papiery do podpisu.

Ponieważ przy okazji oglądałem katalogi na ladzie, to słyszałem rozmowę z "inteligencikiem".

......Panienka nie mogła mu dać odpowiedzi potwierdzającej Kredyt, ale powiedziała, że musi jeszcze raz potwierdzić informację innym kanałem co zajmie jakieś 15-20 minut.

Zaproponowała mu , aby poszedł wybrać co potrzebuje, a jak wróci to napewno wszystko będzie OK.

Nie wiem ile czasu minęło , ale po załadowaniu wózka stawiłem się do podpisania Cyrografu :)

Po chwili widzę, że za mną stoi ten sam "inteligencik" z paroma pudłami sprzętu .

Ja oczywiście podpisuje papiery i kończę zakupy.....

Do lady podchodzi"inteligencik" :!:

Panienka mówi mu, że niestety jego application zostało odrzucone i czy ma chęć zapłacić gotówką, czy rezygnuje z zakupu :?:

"Inteligencik" zzieleniał ze złości i zaczął się awanturować , że obcokrajowcom to kredyt dają , a jemu Obywatelowi Amerykańskiemu, to NIE :!: :!: :!:

"Inteligencik" okazał się wielkim palantem z zadłużeniem , co spowodowało odmowę kredytu :!:

Opowiadałem znajomym o tym incydencie i podsumowali to tak -

- Nie szata zdobi Człowieka , a Credit Record :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie sobie zaniżałeś score za cene darmowego rekordu hehehe

.

Może i tak, ale tylko w trzech pierwszych latach :PPP

Później moje karty robiły się coraz bardziej złote.......

Po kupnie domu zamieniły się w PLATYNOWE :)

Pamiętam śmieszną historie ze sklepu z Kompiuuuterami.

W ramach oferty 0% (na rok)przy zakupie powyżej $1000.oo i otworzeniu konta kredytowego........Dałem się naciągnąć i wypisałem application.

(byłem akurat w ubraniu roboczym wyglądając jak najzwyklejszy robol)

Rozmawiałem z Panienką........ Po chwili Panienka stwierdziła, że jest OK i mogę dostać kredyt do $ 5.000.oo :!:

Za mną w kolejce stał młody "inteligencik" w garniturku i krawacie. Gdy usłyszał , że ja dostałem taką sumę, to był przekonany, że on też dostanie.

Panienka powiedziała do mnie , że mogę iść i spokojnie wybrać towar jaki sobie życzę, a ona w międzyczasie przygotuje papiery do podpisu.

Ponieważ przy okazji oglądałem katalogi na ladzie, to słyszałem rozmowę z "inteligencikiem".

......Panienka nie mogła mu dać odpowiedzi potwierdzającej Kredyt, ale powiedziała, że musi jeszcze raz potwierdzić informację innym kanałem co zajmie jakieś 15-20 minut.

Zaproponowała mu , aby poszedł wybrać co potrzebuje, a jak wróci to napewno wszystko będzie OK.

Nie wiem ile czasu minęło , ale po załadowaniu wózka stawiłem się do podpisania Cyrografu :)

Po chwili widzę, że za mną stoi ten sam "inteligencik" z paroma pudłami sprzętu .

Ja oczywiście podpisuje papiery i kończę zakupy.....

Do lady podchodzi"inteligencik" :!:

Panienka mówi mu, że niestety jego application zostało odrzucone i czy ma chęć zapłacić gotówką, czy rezygnuje z zakupu :?:

"Inteligencik" zzieleniał ze złości i zaczął się awanturować , że obcokrajowcom to kredyt dają , a jemu Obywatelowi Amerykańskiemu, to NIE :!: :!: :!:

"Inteligencik" okazał się wielkim palantem z zadłużeniem , co spowodowało odmowę kredytu :!:

Opowiadałem znajomym o tym incydencie i podsumowali to tak -

- Nie szata zdobi Człowieka , a Credit Record :):lol::lol:

Moja pierwsza karta juz byla platynowa :o chociaz kiepski limit hehehe

A kupno domu pogarsza raport kredytowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...