Skocz do zawartości

Wyjazd - czy mogę to zabrać ...


LEG1ON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Tak sie sklada ze jutro ( niedziela ) lece do NY i wlasnie sie pakuje ... jako ze nie mam zbyt wiele czasu to sorry z gory jezeli takie tematy juz byly - a sie domyslam ze byly, tyle ze nigdzie nie bylo jasno powiedziane.

Moje pytanie skierowane jest odnsnie bagazu podrecznego.

Z tego co sie orientuje to dezodorant moge wziasc ... problem mam jedak z roznymi medykamentami :o ... mianowicie czy moge zapakowac do podrecznego np. Cerutin cala paczke ( 100 tabletek ) , jakiegos Strepsila, Paracetamol i Aspiryne ( na kaca :wink: ) a takze jakies wapno rozpuszczalne ... bylem niedawno przeziebiony wiec biore to tak zapobiegawczo. Tyle ze jak mi maja na lotnisku problemy robic ze mam 10 roznych tabletek i kazda na co innego to sam nie wiem czy je brac czy nie. Recepta na nic nie jest potrzebna jakby co wiec mi sie wydaje ze chyba moge spokojnie brac. Jak jest w rzeczywistosci to nie wiem.

Bede wdzieczny za szybka odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam !!

Tak sie sklada ze jutro ( niedziela ) lece do NY i wlasnie sie pakuje ... jako ze nie mam zbyt wiele czasu to sorry z gory jezeli takie tematy juz byly - a sie domyslam ze byly, tyle ze nigdzie nie bylo jasno powiedziane.

Moje pytanie skierowane jest odnsnie bagazu podrecznego.

Z tego co sie orientuje to dezodorant moge wziasc ... problem mam jedak z roznymi medykamentami :o ... mianowicie czy moge zapakowac do podrecznego np. Cerutin cala paczke ( 100 tabletek ) , jakiegos Strepsila, Paracetamol i Aspiryne ( na kaca  :wink: ) a takze jakies wapno rozpuszczalne ... bylem niedawno przeziebiony wiec biore to tak zapobiegawczo. Tyle ze jak mi maja na lotnisku problemy robic ze mam 10 roznych tabletek i kazda na co innego to sam nie wiem czy je brac czy nie. Recepta na nic nie jest potrzebna jakby co wiec mi sie wydaje ze chyba moge spokojnie brac. Jak jest w rzeczywistosci to nie wiem.  

Bede wdzieczny za szybka odp.

Czyzby w USA aptekarze strajkowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby w USA aptekarze strajkowali ?

Widzisz, w USA jak sam wiesz, są odpowiedniki leków, które wymienił (no wiem, aspiryna jest wszędzie). No ale np. z Cerutinem się nie spotkałem, z wapnem rozpuszczalnym również... Np. na moje gardło działa Cholinex, którego w USA nie ma. Amertilu na alergię również. Niektórzy po prostu chcą zabrać do USA parę leków, które są przez nich sprawdzone i dobrze są przez nich wchłaniane, więc Twój komentarz jest właściwie bezpodstawny...

PS. My do dzisiaj bratu wysyłamy Biseptol, bo to jeden z niewielu antybiotyków, na który nie jest uczulony. Widziałeś biseptol w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jeszce bedzie odpowiadal, to niech odpowie na jedno wiecej pytanie: czy do bagazu (oczywiscie nie podrecznego :o ) mozna wziac gaz (taki do obrony)? W Polsce nie trzeba na niego pozwolenia. Czy w USA moga byc problemy z nim?

Według mnie nie (i na 99% jestem tego pewien;) ), bowiem jest to materiał łatwopalny i w trakcie zmiany ciśnienia istnieje ryzyko wybuchu... Polecam serial "Katastrofy w przestworzach" na National Geographic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jeszce bedzie odpowiadal, to niech odpowie na jedno wiecej pytanie: czy do bagazu (oczywiscie nie podrecznego :o ) mozna wziac gaz (taki do obrony)? W Polsce nie trzeba na niego pozwolenia. Czy w USA moga byc problemy z nim?

A to lecisz do USA do ciupy czy do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby w USA aptekarze strajkowali ?

Widzisz, w USA jak sam wiesz, są odpowiedniki leków, które wymienił (no wiem, aspiryna jest wszędzie). No ale np. z Cerutinem się nie spotkałem, z wapnem rozpuszczalnym również... Np. na moje gardło działa Cholinex, którego w USA nie ma. Amertilu na alergię również. Niektórzy po prostu chcą zabrać do USA parę leków, które są przez nich sprawdzone i dobrze są przez nich wchłaniane, więc Twój komentarz jest właściwie bezpodstawny...

PS. My do dzisiaj bratu wysyłamy Biseptol, bo to jeden z niewielu antybiotyków, na który nie jest uczulony. Widziałeś biseptol w USA?

Widzialem Cholinex. Takz biseptol. A wiesz, ze jak jakigo leku a aptece nie ma, to sprowadzaja na zyczenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...