Skocz do zawartości

BARDZO wazne pytanie o WIZE J1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W wizie J1 mam napisane:

Expiration Date: 10 OCT 2006

, a lot powrotny mam ustalony na 15 PAŹ 2006 ..., wiec juz "niby" poza data waznosci wizy.

W biurze ColumbusClub powiedzieli mi ze wszystko jest OK, bo od tej daty 10 Pazdziernika, mam jeszcze MIESIAC na zwiedzanie USA.

Wize mam wazna od 11 APR 2006.

Czy po dacie Ekspiracji wizy moge jeszcze przebywac w stanach (tak jak mi to powiedzieli w CC) ?

Z gory wielkie dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak, możesz zostać max 30 dni po wygaśnięciu wizy, ale nie masz prawa w tym czasie pracować. Okres trwania wizy J-1 określa okres czasu, w którym możesz podjąć legalną pracę w USA, po jej wygaśnięciu możesz jeszcze przez 30 dni legalnie przebywać na terenie USA, na przykład podróżując, lub odwiedzając kuzyna ciotki od strony dziadka :)) (pierwsza opcja chyba ciekawsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Temat stary ale mnie dotyczacy ,otoz w paszporcie mam wbite ze moja wiza wygasa 18 wrzesnia(a formularz ds 2019 wygasa miesiac wczesniej) czy w takim razie mimo ze to co mam wbite w paszporcie brzmi : "visa expires 18 september",to to juz nie jest moj status wizowy-wiza tylko grace period?Jest to dla mnie o tyle wazne gdyż nie wiem czy mogę zmienic jeszcze moj status na inny a na grace period juz nie moge(moje biuro przez ktore jechalam twierdzi(chociaz nie wiem czy nie przez pomylke)ze grace period zaczynami sie po 18 wrzesnia,inaczej twierdzil dyrektor campu :/ Slowem nikt nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale nie znalazłam tam konkretnej odpowiedzi,zreszta wczesniej juz zagladalam na te strony.Przekopałam chyba wszystko,niby taka prosta rzecz a czarno na bialym nie ma jak to do konca jest z ta wiza(a przynajmniej ja nie mogę tego znaleźć) zwlaszcza jak sie czyta posty ludzi takie jak pierwszy w temacie( u tej dziewczyny to co miala w paszporcie wygasalo zanim wrocila)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretna odpowiedz byla zamieszczana na tym forum kilkukrotnie:

How Long Am I Permitted to Stay in the U.S. After My Program Has Ended?

The initial admission of an exchange visitor, spouse and children may not exceed the period specified on Form DS-2019, plus a period of 30 days only for domestic travel and/or to prepare for and depart from the U.S.

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1267.html#24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kwestia jest taka,ze w paszporcie moj termin waznosci wizy to 18 wrzesnia.A np u osoby,ktora zaczela ten temat grace period zaczynal sie po dacie wpisanej w paszporcie,wiec albo sie zmienily zasady i grace period zawiera sie w tym co mam wbite w wizie albo faktycznei moj grace period zaczyna sie po 18 wrzesnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac:

do USA na wizie J-1 mozna przyjechac do 30 dni przed data (START DATE) na dokumencie DS2019

z USA trzeba wyjechac do 30 dni po dacie (END DATE) na dokumencie DS2019

nalezy koniecznie brac pod uwage dokument DS2019, sama wiza w paszporcie nie jest rownoznaczna z wjazdem i z pozwoleniem na prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Na jak długo można wyjechać na wizie J - jak długo mogę na niej pracować, rok?

Jeśli dobrze rozumiem to ktoś z USA mając firmę chce zatrudnić kogoś z Polski i wypełnia dokument DS2019 dzięki, któremu dostanę wizę J...

Czy jak wszystko się zgadza z DS2019 to ciężko w Ambasadzie Hamerykańskiej w Warszawie ją otrzymać czy łatwo jak wizę turystyczną?

Czy mając tą wizę można kupić np samochód w Stanach, wynająć mieszkanie, mieć SSN, kartę kredytową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...