Skocz do zawartości

EB1 i wyjazd z małżonką i dzieckiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem szefem polskiego oddziału małej firmy komputerowej która ma siedzibę w Gainesville, FL. Chciałem zapytać o możliwość przeniesienia się do USA. W grę wchodziła by GC EB-1, dla multinational executive. Oczywiście założenie jest że pracodawca załatwi tą GC. Konkretnie chodzi mi o to ile to może potrwać ? Jakie dokumenty ? Jakieś rozmowy z konsulem ?

Druga rzecz, chciałbym zabrać żonę i małe dziecko ze sobą. Czy jest możliwość żeby oni również dostali GC ? Czy musi być jakaś inna wiza ? Czy jest szansa na przeprowadzkę razem z rodziną, czy będą musieli czekać dużo dłużej ? Czy będzie jakaś rozmowa z konsulem ? Żona nie zna za dobrze angielskiego.

Dziękuję za odpowiedź,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam konkretow Twojej sytuacji, ale wydaje mi sie z tego co piszesz, ze EB-1 to nie jest najlepsze dla Ciebie wyjscie. Gdybys byl szefem np. firmy zatrudniajacej powiedzmy 200 osob to juz by byla inna rozmowa. Wize imigracyjna EB1 jest bardzo ciezko uzyskac startujac z Polski - w wiekszosci przypadkow sa to managers juz bedacy w USA na specjalnych wizach. Na twoim miejscu pomyslalabym o wizie dla managers. Zona i dziecko takze dostana wizy (czysta formalnosc w takim przypadku). Nie ma znaczenia ze zona nie zna angielskiego. Musi byc rozmowa z konsulem. Ile to potrwa i jakie dokumenty sa wymagane to juz powinna Twoja firma skontaktowac sie z prawnikiem, ktory bedzie to prowadzil.

Natomiast po wizie dla manager'ow mozesz sie starac o EB1 (jesli bedziesz sie kwalifikowal, bo wymogi i selekcja sa tu naprawde bardzo ostre).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...