Skocz do zawartości

Ślub w Polsce z obywatelem.


lu2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem sponsorowana (1 preferencja) przez ojca obywatela od 2002r -czekam juz 4,5 roku.

Czy gdybym wziela slub w polsce z obywatelem usa to mialabym szanse wyjechac(lub dostac zielona karte) szybciej? W której preferencji znajduja sie zony obywateli?

Dziekuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzeczenie to druga preferencja wiec moje oczekiwanie przedluzy sie o nastepne 6 lat i wtedy juz nie bede maila narzeczonego....

Pytalam o to czy nie lepiej by bylo wziac slubu tu w polsce czy lepiej czekac az dokona sie sponsorowanie przez mojego ojca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj po pierwsze chyba mowimy o dwoch roznych rzeczach,wiza narzeczenska jest chyba najszybsza droga,jest to wiza K1,podaje ci link,ktory moze cos rozjasni

www.uscis.gov ,www.fiance.republika.pl

Ten drugi podala mi KW z tego forum,ona wlasnie wyjechala na wizie narzeczenskiej,na pewno nie trwa to 6 lat,moze z rok.

Co do slubu w Polsce to odradzam,3 lata temu tez bylam w podobnej sytuacji i po wielu wizytach w urzedach stanu cywilnego i sadach okazalo sie ,ze slub z Amerykaninem wymaga wielu dodatkowych dokumentow.Szkoda czasu,a i tak nie wiesz kiedy bys wyjechala.

Wiec poczytaj o tej wizie K1.[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lu2000 jesli bys wziela slub z obywatelem w Polsce to wtedy czekasz pare miesiecy na wize emigracyjna ale tak jak napisala ayan musisz najpierw zdobyc kwit o zdolnosci maleznstwa z obywatelem USA a na to sie czeka kolo roku czasu czy dluzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze, ze czeka sie rok czasu na zgode sadu na zawarcie zwiazku malzenskiego. Moja klientka z Krakowa czekala 3 tygodnie, inna z Gdanska 1 miesiac. Nie wiem jak jest w innych sadach, ale nigdy nie spotkalam sie z czasem oczekiwania dluzszym niz 2 miesiace.

Jesli Amerykanin ma takze obywatelstwo polskie, wtedy taka zgoda nie jest wymagana i slub mozna brac od razu.

Po slubie praktycznie na drugi dzien mozesz zlozyc (a raczej obywatel USA moze zlozyc) dokumenty do ambasady (czyli zaczac cie sponsorowac). Czas oczekiwania na twoja wizyte w ambasadzie to okolo 8-10 tygodni. Taka droga zaoszczedzi Ci przede wszystkim i czasu i pieniedzy i nerwow w USA (w porownaniu do wizy narzeczenskiej). Od razu dostajesz wize imigracyjna, a twoj maz nie jest wymagane aby byl obecny podczas twojej wizyty w ambasadzie (w przeciwienstwie do wizy narzeczenskiej kiedy oboje musicie byc na interview w urzedzie imigracyjnym w USA).

Pamietaj tez, ze jesli maz Cie bedzie sponsorowal to dostaniesz Green Card na 2 lata (potem trzeba ja odnowic). Jesli ojciec bedzie sponsorem - wtedy dostajesz Green Card juz na 10 lat.

Patrzac na woja kategorie sponsorowania to ja mysle, ze jeszcze okolo roku bedziesz musiala poczekac (jak nie dluzej, bo nie napisalas jaka masz priority date), chyba, ze naprawde cos przyspiesza.

Zony obywateli nie sa w zadnej preferencji - ich aplikacje sa od razu rozpatrywane, i nie ma limitu wiz imigracyjnych (czyli Green Card) dla zon obywateli, dzieci do lat 21 oraz rodzicow obywateli USA. Kazda inna preferencja ma okreslona liczbe wiz na rok, dlatego wszystko stoi w miejscu badz posuwa sie minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina ma 100%$ racji.

jesli mozesz biez slub w polsce nawet jesli bedzie to wymagalo chodzenia po sadach bo i tak wyjdzie szybciej niz K1 w calosci. I od razu masz na starcie zielona karte w USA a to jednak duuuzo lepiej niz nieokreslony status przez rok, no i wychodzi duzo taniej, bo nie musisz skladac wniosku o emplayment authorisation, robic tu szczepien no i o ile mniej stersu. A poza tym wszystko sobie zalatwiasz po polsku.

no a jak juz jednak nie da rady w karaju to K1 jest lepsza niz nic.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj narzeczony ma obywatelstwo zarówno polskie jak i amerykańskie. wiec to chyba ulatwia sprawe... A gdzie mam sie udac w pierrwszej kolejnosci ? do urzedu stanu cywilnego? Czy musze miec jakies dokumenty od narzeczonego? Nie moze tu na dlugo przyjechac wiec chialabym jak najwiecej zalatwic sama.

dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...