Skocz do zawartości

Ile do diabła można czekać na plastik?


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Mojemu mężowi przyznano Green Card 13 marca, wbito mu pieczątkę do paszportu, dwa tygodnie później dostał Welcome Notice (a dwa dni potem... drugie Welcome Notice). Napisane jest na nim by skontaktować się z customer service jeśli w przeciągu 2 miesięcy nie zjawi się "plastik".

No cóż, po dwóch miesiącach plastiku ani widu ani słuchu. Zadzwoniłam pod wskazany numer, ale po zebraniu ode mnie informacji (co trwało ok. 30 min) powiedziano mi że skoro męża nie ma w domu to nie mogą mi pomóc. Mąż akurat był w pracy. Myslałam że mnie szlag trafi :evil:

Zadzwoniliśmy drugi raz, już po wysłaniu papierka o zmianie adresu. Dowiedzieliśmy się że karta powinna przyjśc pocztą na nowy adres do miesiąca. Karty jak nie było tak nie ma. Pod starym adresem mieszkają nasi znajomi, więc w razie pomyłki i wysłania karty na stary adres dowiedzielibyśmy się o tym natychmiast.

Co robić? Zrobić Infopass appointment i jechać do USCIS? Nie zdzierżę dwonienia do customer service, bardzo ciężko się dodzwonić i nic konkretnego i tak się nie dowiemy. Za pierwszym razem gadałam z facetem z tak silnym południowym akcentem że miałam problemy ze zrozumieniem go i większość rozmowy z mojej strony polegała na ciągłym wyrzucaniu z siebie "could you please repeat?" :) Druga rozmowa też pokręcona, babeczka po drugiej stronie słuchawki wciąż zagadywała "will you wait a second?" po czym gdzieś znikała. Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Akurat z tym nie ma problemu, bo pod starym adresem mieszkają nasi znajomi. Wątpię by ukradli kartę, bo mają własne :P Nazwisko męża wciąż jest na starej skrzynce.

Ale OK, wcześniej czy później i tak trzeba będzie zgłosić zmianę adresu na poczcie. Tyle tylko że to wciąż nie rozwiązuje problemu z nieotrzymaniem Zielonej Karty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie

z tego co sie orientuje,(a zadalam to samo pytanie prawnikowi-ile sie czeka na zielona carte?) to czeka sie od 3 miesiecy do nawet roku.Nie mam powodu,zeby prawnikowi nie wierzyc bo wiekszosc jego spraw to GC.Cierpliwosci,tego sie mauczylam,majac do czynienia z USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi znajomych mieli interview na początku kwietnia - kobietka już ma GC w ręku. Mieszkają tak jak my zaraz pod Chicago, petycja była rodzinna - obywatel USA poślubił babeczkę z Polski. Czyli dokładnie tak jak my, tyle że w naszym przypadku płeć sponsora była inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje InfoPas. Karta zazwyczaj przychodzi gdziez tydzien po liscie Welcome Notice.Tak wiec albo jej nie wyslali albo zgubila sie po drodze, albo co sie ludziom czasami zdaza zawrocili ja na poczcie jako niedoreczalna. Latwiej sie bedzei dowiedziec czegos osobiscie niz dzwoniac na infolinie.

powodzenia i zycze zeby jednak doszla

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba tak zrobimy :)

A teraz mała zagadka dla mądrzejszych niż ja. Na stronie https://infopass.uscis.gov/infopass.php mamy do wyboru kilka opcji:

- You have received an approval letter or Form I-797 from the Service Center or local office instructing you to come into the office for alien identification card processing / passport stamp. Odpada, mąż już jest po wszystkim.

- You have a question about your case. Może to? Chciaż z drugiej strony - wiemy na 100% że sprawa jest zamknięta i GC przyznane.

- You need to file an application for yourself or someone else. Odpada.

- You need an immigration form.

- It has been more than 90 days since you filed an I-765 and you did not receive an Employment Authorization Card. Odpada.

- You need to replace your Permanent Resident Card. Jak mamy wystapić o nową kartę skoro nie mamy jeszcze pierwszej? :P

- You wish to speak to an immigration officer. No chcemy, zaznaczyć tą odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You want to replace your card

Jesli karte na prawde nie dotarla to tzeba zlozyc wniosek I-90:Application to Replace Permanent Residence Card

"If you are filing because your card was never received, you must mail a new I-90 application using Application Reason "b" My authorized card was never received, and any supporting documentation, to the USCIS Service Center/National Benefits Center (NBC) that processed your previously filed I-90 application. "

To troche trwa i kosztuje, zajrzyj na wisajourney.com/AOS tam jest caly dlugi watek o tym

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zamiast umawiać się na spotkanie wysłalismy G-731 do Nebraski. W formularzu było napisane by załączyć zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem, liczymy więc na odpowiedź. Z tego co wyczytałam na formularzu w odpowiedzi będzie dokładnie opisane co się stało z kartą i z kim się skontaktować. Poczekamy, zobaczymy :)

Swoją drogą, burdel mają przecudowny :P

Moja bratowa również czekała w nieskończoność na kartę, okazało się że "zapomnieli" wysłać.

Mój mąż miał anulowaną petycję, bo USCIS "zapomniało" wpisać do papierów że zmieniliśmy adres. Wezwania przychodziły na stary adres i, ponieważ nikt ich nie odbierał, sprawa została zamknięta. Fakt - nie powiadomiliśmy o tym poczty, ale wysłaliśmy AR-11, zadzwoniliśmy na linię i wysłaliśmy list do lokalnego biura imigracyjnego (choć w dalszym ciągu podlegaliśmy pod to samo biuro). Odkręcanie tej historii kosztowało nas sporo miesięcy opóźnienia i wezwanie na interview dostaliśmy dwa i pół roku po złożeniu petycji.

Słyszałam też o historii w której wszystkie listy z USCIS z uporem maniaka przychodziły na adres... joint sponsora, pomimo kilkukrotnego powiadomienia tej instytucji o błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...