Skocz do zawartości

Prośba o poradę - immigration to the United States (kat.F3)


arek74

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie,

prośba o poradę:nasza sytuacja jest taka:mam żonę i 4 letnią córkę w tym miesiącu otrzymałem inf. o zakończonej procedurze petycji imigr.F3 ,która złożył mój ojciec (obywatel USA) w ramach łączenia rodzin.Ja pracuję żona poszukuje pracy.Córa od września do przedszkola,mieszkanie wynajmujemy ja mam całkiem dobrze płatną pracę .Na razie wiedzie nam się jako tako.Mam pytanie czy wiecie w jak szybkim czasie musimy wyjechać do Stanów i ile musimy tam zostac minimum czasu.Musimy odesłać teraz podanie o wizę imigracyjną do ambasady,papiery na wyznaczenie terminu rozmowy z konsulem,zaświadczenia o niekaralności,gwarancje finansowe itp,itd.

Będziemy wdzięczni za Wasze szczere opinie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Od momentu otrzymania wizy imigracyjnej macie 6 miesięcy na wjazd do USA. Wrócić możecie nawet tego samego dnia. Tylko po co? ;)

Witam,

dzięki za odpowiedź.Przyznam się,że ja osobiście waham się nad tym wyjazdem.Sądzisz,że warto? Fakt w zasadzie dom i praca "czekają " na nas.Na strt to dużo ale...no wałśnie ostatnio mam coraz więcej tych ale ! W zasadzie w Polsce nie jest łatwo a jak będzie tam ? Jakie są Twoje odczucia - taka luźna porada.

Czekam na refleksje,

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielismy juz w sierpniu tutaj taka mala dyskusje:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...6497&highlight=

A co do powrotow to majac zielona karte nie mozna wyjechac na dluzej niz pol roku (rok z upowaznieniem) nie tracac zielonej.

Po pieciu latach posiadania GC mozecie starac sie o obywatelstwo i wtedy robicie co checie.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Mielismy juz w sierpniu tutaj taka mala dyskusje:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...6497&highlight=

A co do powrotow to majac zielona karte nie mozna wyjechac na dluzej niz pol roku (rok z upowaznieniem) nie tracac zielonej.  

Po pieciu latach posiadania GC mozecie starac sie o obywatelstwo i wtedy robicie co checie.

powodzenia

Krysia

Nie wiem skąd wzięla się informacja, że mając GC można wyjechać tylko na pół roku lub rok z upoważnieniem, bo inaczej straci się zieloną kartę. Z tego co wiem, formalnie mozna wyjechać na rok minus jeden dzień, lub jeśli postaramy się o tzw. "biały paszport" (Reentry Permit) to możemy przebywać poza USA maksymalnie 2 lata. Inna kwestia, to obywatelstwo. Jesli chcemy rozpocząć starania o obywatelstow USA w możliwie krótkim czasie (tzn po 5 latach) wtedy nie możemy być dłużej poza granicami USA niż pół roku, bo inaczej czas oczekiwania na obywatelstwo będzie musiał byc liczony od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...