Skocz do zawartości

Szkoła w Chicago - Uniwersytet


mos

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli chciałbym iść na uniwersytet nie mając jeszcze dyplomu associate lub bachelor to mogę tak?

Nie bardzo rozumiem. Jezeli chcesz zdobyc amerykanski bachelor's degree (to znaczy undergraduate degree) to uniwersytet zaliczy ci sporo ze studiow z Polski, potem dokanczasz program i dostajesz bachelor's. Na te studia dostaniesz sie bez associates, ktory wlasciwie i tak nic nie daje. Jezeli chcesz robic master's (magisterskie) to juz jest graduate school, inny system, inne wymagania. Przeczytaj najpierw link ktory ktos ci juz podal - www.pso-usa.org - tam ci dokladnie wytlumacza wszystkie te sprawy, i pomoga ci sprecyzowac czego naprawde chcesz dokonac.

Potem zacznij czytac strony internetowe szkol ktore cie interesuja. Tam bedzie 90% odpowiedzi na twoje pytania, mozliwe ze niektore odpadna. Jak juz wiesz gdzie chcesz sie starac, dzwon do admissions office (mozesz nawet poprosic o appointment) i wtedy mozecie porozmawiac bardziej konkretnie o co/jak/za ile, itp. Wytlumacza ci jak zalicza ci studia z Polski (to znaczy, ile kredytow ci zalicza) i co masz zrobic zeby sie dostac. Sadze, ze wszystkie te uczelnie beda wymagaly TOEFL (tego sie tez dowiesz na stronach internetowych) wiec ja bym radzila od razu szlifowac angielski wlasnie z mysla zdawania tego egzaminu. Mozesz sie zapisac na jakis kurs w community (albo junior) college, sam sie uczyc, czy nawet online. Ale mi sie wydaje, ze to bedzie krok #1 w drodze do jakiegokolwiek dyplomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niezupelnie, Jackie. Jezeli chcesz sie dostac na medycyne,  najwazniejsze sa undergraduate stopnie (GPA, grade point average) i  wyniki na egzaminach wstepnych (zwane MCAT) niz prestiz uniwersytetow. Nawet mowia, ze lepiej miec swietne stopnie/wyniki bedac absolwentem jakiejs sredniej szkoly, niz srednie stopnie (i wyniki) z prestizowej uczelni.

Ja mówiłam o prestiżu szkół medycznych i prawniczych, a nie o dostaniu się do szkoły prawniczej czy medycynę, trochę mało precyzyjnie się wyraziłam.

A tak nawiasem mówiąc najlepiej mieć swietne wyniki ze świetnej szkoły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki wszystkim! Teraz tylko znaleźć uniwerek na którym mógłbym kontynuować to co studiowałem w Polsce... może ktoś by znał taki (chodzi o stosunki międzynarodowe).... ?

Jutro zacznę czytać strony poszczególnych szkół...

Planuję więc najpierw iść do Wright College na kurs przygotowawczy do TOEFL'a i do stycznia wybrać konkretny uniwersytet i zacząć go od stycznia... tak chyba będzie najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki wszystkim! Teraz tylko znaleźć uniwerek na którym mógłbym kontynuować to co studiowałem w Polsce... może ktoś by znał taki (chodzi o stosunki międzynarodowe).... ?

A jak właściwie po angielsku będzie "stosunki międzynarodowe"? Bo ja przeglądałam strony kilku collegów i znajdowałam takie rzeczy jak "international studies" lub "global studies" - o to chodzi? Sorry, ale ja od lat siedzę w grafice komputerowej, architekturze i akwarystyce, więc to dla mnie czarna magia :)

do stycznia wybrać konkretny uniwersytet i zacząć go od stycznia... tak chyba będzie najlepiej?

Wybrać musisz chyba trochę wcześniej. Wejdź na strony interesujących Cię szkoł o sprawdź kiedy są application deadlines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunki międzynarodowe to chyba international relations.... nie wiem czy tu jest coś takiego..... może coś podobnego można znaleźć..... w poniedziałek pojadę do tego college'u spytać o ten kurs do TOEFL'a.....

Jezeli nie ma "international relations" to napewno jest "political science", wiec moze to bedzie Ci odpowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Northeastern Illinois University i dowiedziałem się, że muszę najpierw ewaluować dyplom w ECC (ecc.com), oni przerabiają mi polskie oceny na tutejsze kredyty i potem mogę już się zapisywać do szkoły, nie potrzebuję TOELF'a bo TOEFL jest tylko dla international students, czyli tych na wizy studenckie, a ja byłbym transfer student. Nowy semestr zaczyna się 1 listopada. Złożę pewnie podania do kilku szkół. Póki co zapisuję się do Wilbur Wright College na angielski ESL. Wie ktoś jak znaleźć ranking szkół w Chicago?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuję TOELF'a bo TOEFL jest tylko dla international students, czyli tych na wizy studenckie, a ja byłbym transfer student.

Nie każda uczelnia tak ma, niektóre wymagają zdania TOEFL'a przez każdego kto kończył secondary school w innym języku niż angielski. Wiem, bo się dowiadywałam gdy szukałam szkoły dla siebie. Popytaj w innych szkołach żeby nie było niespodzianki.

Nowy semestr zaczyna się 1 listopada. Złożę pewnie podania do kilku szkół. Póki co zapisuję się do Wilbur Wright College na angielski ESL. Wie ktoś jak znaleźć ranking szkół w Chicago?

http://www.usnews.com/usnews/rankguide/rghome.htm

Wpisz w Google "college" i "rank".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...