Skocz do zawartości

sprawa sponsora :(


Rekomendowane odpowiedzi

Boze jak sobie pomysle o tym waiverze to az mi slabo. nie wiem czy uda nam sie to zalatwic. Co prawda ja dopiero ide w poniedzialek do ambasady ale juz czuje, ze 212 bedzie stalo w paszporcie jak byk.

ehhh czemu to takie trudne:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wczoraj bylam w ambasadzie. Babka, ktora sprawdzala (skanuje kod kreskowy) papiery na moim DS-2019 zaznaczyla, ze nie podlegam pod sekcje 212. Ja myslalam, ze zaznaczyla ze naleze wiec zapytalam sie co to znaczy jesli jade tylko na 6 m-cy a dostane 212. Czy bede mogla np. po powrocie kolejny raz jechac. A ona do mnie, ze nie naleze do sekcji 212 bo moj field to Business Management a poza tym 212 mozna zniesc - wystarczy do ambasady napisac - chodzilo chyba w przypadku waivera o NO OBJECTION LETTER.

Fakt, ze zaznaczyla IS NOT SUBJECT TO SECTION 212 ucieszyl mnie bardzo ale pewnie i tak poprawia to, ze naleze prawda? Pomylila sie chyba. Konsul tylko podbil swoja pieczatke - nic innego nie pisal.

Kurde :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nalezysz to nie nalezysz. I tyle.

Ze zniesieniem sekcji 212(e) to chyba jednak Pani nie za bardzo wiedziala co sie robi, bo jej odpowiedz swiadczy o tym jednoznacznie...

A tak nawiasem mowic - jesli juz mowimy o konsulatach i ambasadach - mialam teraz sytuacje kiedy dziewczyna, ktorej przygotowywalam dokumenty do H1B, pojechala po odbior wizy do Polski. Pani w okienku upierala sie, ze dziewczyna nie moze dostac wizy ("Po co Pani tu w ogole przyszla? I kto Pani te wize zatwierdzil w USA? To musi byc jakies przeoczenie!"), bo dyplom B.A. to za malo aby dostac H1B. Dopiero podszedl konsul i na oczach wszystkich powiedzial Pani, ze A.A. to za malo, ale B.A. to OK. Na co Pani z usmiechem stwierdzila, ze widocznie przeoczyla jedna literke.... I co Wy na to? Ale najlepsze, ze konsul powiedzial do dziewczyny, ze ja przeprasza, ze taka sytuacja miala miejsce i pogratulowal wizy! :lol:)

Zreszta najlepiej o pracownikach ambasady moze opowiedziec Jackie.. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie! Malo wiedza tam a przez to moga namieszac czlowiekowi nie tylko w glowie. Cale szczescie, ze konsul wszystko wyjasnil.

Co do mojej sprawy - jutro bede miala paszport wiec na 100% bede widziala na wlasne oczy czy mam sekcje 212(e) w paszporcie. Jesli nic nie zmienili to nie bedzie jej :lol:

Karina, a jesli chodzi o wize H1B z sekcja 212(e) to od czego zaczac? Czy mozesz podac namiary na siebie aby moj chlopak mogl zadzwonic do Ciebie?

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pat!

Ja nawet nie wiedzialam, ze jedziesz na buisness managment - a jaki dokladnie. Moze napiszesz dla potomnosci w jakiej dziedzinie robisz praktyki, i jak wygladala rozmowa z konsulem - starajac sie o wize j1 naintera.

Moze przyda sie tez innym.

ps. ja dalej nie rozumiem, ze staralas sie na 6 ms, a dostalas na 18??

pozdrawiam i strasznie sie ciesze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...