Skocz do zawartości

Szkoła językowa po raz 10000


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie pewnie to padło w innym poście więc może jak ktoś ma link to prosze o przesłanie. Więc poprawcie mnie jak się mylę.

Po 1 jest możliwość wyjechania do szkoły językowej w USA załatwiając formalności w Polsce.

Po 2 aby studiować, czy iść do szkoły językowej należy zapisać się do szkoły, a wcześniej uzbierać określoną kwotę lub znaleść sponsora i następnie ubiegać się o wizę.

Czyli co zrobić najpierw?

Iść z wyciągiem z konta do ambasady?

Czy może zapisać się do szkoły? Ale jaką mam pewność czy dostanę wize?

Proszę o jasną i klarowną odpowiedz.

Z góry dziękuje...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc. Ja mam podobny delemat i dzisiaj rozwialam wszystkie swoje wątpliwosci tzn. zadzwoniłam do ambasady i udzielono mi wszytskich ważnych informacji. Najpierw musisz zmienić wize na J1 a żeby to zrobić to musisz umowić się w ambasadzie i zawiesć im : druk I-20 który dostajesz w szkole do której chcesz się przyjąć (bo tak naprawde pierwszym krokiem jest znalezienie sobie szkoły do której bedziesz chodziła i postaranie się o przyjęcie) tak wiec z tym drukiem I-20, kopią paszportu lub paszportem, dochód posiadanych środków finansowych osoby u której tam będzisz i która będzie Cie utrzymywała lub twoich jeżeli nie masz tam nikogo i list pracodowacy (twojego lub osoby która cie będzie utrzymywała) o rocznych dochodach. I to musisz zanisć do Ambasady. Do tego musisz przekonać konsula ze jedziesz tam do szkoly i ze to ci sie przyda (ta szkoła) e przyszłości a nie jedziesz po to zeby tam byc legalnie lub pracować. Czyt. "Jeżeli celem twojej edukacji w USA jest nauka języka angielskiego nie musisz udawadniać znajomości tego języka, Jezeli jednak zamierzasz uczęszczać na program, gdzie językiem wykładowym jest język angielski, musisz udowodnić, że znasz ten język na tyle dobrze by się porozumieć, bądź ze szkoła któą wybrałeś oferuje zajecia z jęz. Angielskiego jako języka obcego. "

Wiecej sobie poczytaj na : http://www.f1studentvisa.com

lub

http://www.f1studentvisa.com/polish/obtain.../obtainvisa.htm

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...