Skocz do zawartości

Własna działalność...


GAZDA

Rekomendowane odpowiedzi

na stronie prawoimigracyjneusa.com wyczytałem, że na wizie b1 nie wolno pracować ale można otworzyć własny biznes. ale nie wolno mi we własnej firmie pracować, czy jako właściciel firmy moge se sam załatwić wize h2b lub sponsorowanie zielonej karty????

czy wolno mi ino w mojej firmie zatrudnić amerykanów i nawet nadzorować bym ich nie mógł bo to w sumie też praca...

prosze pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś tu na forum wyczytałem, że biznes możne se otworzyć nie ważne na jakiej wizie, lub nawet bez, jedna nie możne w tej własnej firmie pracować.

co należy zrobić, gdzie i jak załatwić, żeby otrzymać ssn, pozwolenie na prace oraz prawo pobytu cobym mógł w tej swojej firmie pracować no i w końcu stać sie rezydentem?????????? od razu z góry zaznaczam, że nie posiadam miliona dolców, ani też połowy w wypadku biznesu na jakimś za[beeep]u.

z góry dziękuje za jakieś informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy byłby ktoś łaskaw mi opisać jak powinienem postępować w wypadku prowadzenia działalności w stanach.

czy wpierw musze mieć wize b1 żeby tam pojechać i wszystko pozałatwiać, lokal, założyć firme konta itd...

ale nie moge startować bo nie moge pracować.

więc wszystko zostawiam i jade do polski.

i teraz dopiero moge sie starac o wize e2 żebym mógł dopiero zacząć, czy żeby dostać e2 firma już musi działać?

gdyby sie mi już udało z ta wizą (co jak wyczytałem nie jest pewne - wtedy wtopione pieniądze w stanach przepadają...) to jedna nie mogę sie ubiegać o permanent residency, bo wtedy natychmiast wygasa moja wiza e2 (tak gdzieś czytałem)

niech mi to ktoś dokładnie wytłumaczy, bo ja już nic nie wiem, na ilu forach i stronach o tym czytałem tyle innych wersji sie dowiedziałem...

please help!!!

edit: mał ktoś doświadcenia z firmą "Centrum informacyjne MiA" z Łodzi?

jako jedyni na internecie zajmują sie emigracją biznesową, lecz ich strone nie wygląda zbyt profesjonalnie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...