Skocz do zawartości

cała prawda o biurze BTC


Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcialem podzielic sie swoimi doswiadczeniami jakis doswiadczylem na programie WAT w 2006 roku jadac z biura BTC, praca ktora mielismy wykonywac po przybyciu do hotelu Wyndham w Colorado Springs wydawala sie calkiem fajna lecz tylko na umowie! to co zastalismy na miejscu to czysty koszmar mieszkanie zupelnie nieumeblowane bez łóżek zupelnie gołe sciany wiec musielismy sami za wlasne pieniadze kupowac materace do spania sztucce śpiwory itp ale to nic, okazalo sie ze pracujac na warunkach hotelu zarobimy jedynie na mieszkanie i ewentulanie przy dobrej passie na jedzienie nie wspominajac ze bylismy traktowani przez menadzerow jak banda zebrakow ktora przybyla z Polski zeby zarobic na jedzenie, probowali nas ponizac itp itd wniosek-szybko z grupa znajomych oraz osobami ktore trafily tam z innych miast polski(ok 10 osob) podjelismy decyzje porozumienia sie z biurem BTC i CIEE w celu polepszenia warunkow pracy lub jej niezwlocznej zmiany, i to byl nasz najwiekszy blad!! zarowno CIEE jak i biuro BTC!!!! nie chcialo sluchac o tym co dzieje sie w hotelu ,nasze tlumaczenie ze pracodawcy nie wywiazuja sie z umowy dajac nam 20h pracy tyg zamiast zagwarantowanych 40, ponizaja nas itp wogole do nich nie docieralo, sam otrzymywalem mejle od pani Sliwy z BTC ze mam obowiazek pojawiac sie w pracy bo grozi mi skreslenie z listy uczestnikow i powrot do domu, mieli nas poprostu w [beeep]e i tyle wiec nie wiem czemu placitlismy te pieniadze za program skoro o wiele taniej moglbym sobie leciec do USA i na wlasna reke wszystko oranizowac!! pozatym wygaslo nam ubezpieczenie i jakby sie cos stalo to kazdy musial by z wlasnej kieszeni placic za leczenie, po tygodniu wyjechalismy z colorado sprongs i kazdy z 10osobowej grupy na wlasna reke musial znalesc sobie mieszkanie prace i zadbac o siebie, nie wspomne juz o drozszych niz normalnie o 1000zl biletach lotniczych:) ale podobno to normalka....tak w skrocie wygladal nasz WAT rok temu, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie pracy kazdy chyba to juz wie kto byl na worku ze praca z umowy (zalatwianej przez biuro czy wybrana na targach) tzn z OFERTY pracy na ogol rozni sie od tej w rzeczywistosci i tak naprawde biura nie sa poinformowani o rzeczywistej pracy jedni wychodza na tym lepiej inni gorzej (gdzies juz bylo na forum pisane o tym) a biura wiadomo najczesciej od wszystkiego umywaja rece juz po tym jak znajdziemy sie w stanach... zreszta chyba w przypadku kazdego biura mozna znalezc chociaz jednego uczestnika ktory czuje sie oszukany wiec raczej trzeba ostroznie do wszytskiego podchodzic i liczyc na to ze nie bedziemy to my... jesli o mnie chodzi to rowniez praca roznila sie od tego co bylo w ofercie (jechalam ze slynnego YTP :shock: ) ale bylo OK jedynie bylam w szoku ze zamiast obiecanego "dormitory" mieszkalismy w domko- namiotach (kto byl w jakims parku narodowym pewno wie o czym mowie) do toalety i lazienki szlo sie 2 i pol minuty (specjalnie liczylam 8) ) do wspolnej kuchni 2 :wink: wiec warunki czysto obozowe ale mialo to swoj specyficzny klimat... czasami niedzwiedzie do nas zagladaly :) .... no ale co chce powiedziec gdyby zsumowac wszystkie negatywne opinie o wszystkich biurach to wyszloby na to ze nie ma zadnego kompetentnego biura na rynku na ktorym calkowicie mozna by polegac...

______________________

2 maj 2007 ---> California :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie BTC nie zrobiło na mnie dobrego od samego początku, babki w biurze nic nie wiedzą, odpowiedzi bardzo bardzo uogólniane, jedna odpowiedź na każde pytanie "że to zależy od indywidualnych preferencji uczestnika", biuro nieoznakowane mieszczące się w innym biurze, no i obsługa nie mówi po angielsku:/ ale to jeszcze nic. Przegięcie nastąpiło w momencie kiedy idę do banku i chcę wpłacić kasę na konto, okazuje się że takiego nr konta nie ma. No to idę z powrotem do BTC i babka mi mówi że przeprasza bo POMYLIŁA NR KONTA !! na który miałam wpłacić 2459 PLN !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale ostatecznie i tak jade z tego biura bo jak do tej pory miało dobrą opinię jako jedyne, co jak sądzę zmieni się po tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...