Skocz do zawartości

Czy moge zaszkodzić rodzinie tymczasowym nielegalnym pobytem


rafalpl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem. Postanowilem wziasc slub z dziewczyna w USA. Mam wize turystyczna. mam zamiar jechac do niej i po 2 miesiacach sie pobrac. Gdy dostane na 6 miesiecy, to przy oczekiwaniu na Green card 4 miesiace bede legalnie, a potem co? wrocic do Polski i ja zostawic ze wszystkim? Nie bardzo!!! I czy jesli w takim przypadku gdybym zostal, to czy nie zaszkodze w przyszlosci swojej najblizszej rodzinie rodzicom i rodzeństwu w dostaniu wizy, jesli kiedys beda sie chcieli starac? Jak długo trwa załatwienie SSN i green card przez prawnika? Bo niechcialbym byc nielegalnie, aby mialo to wplyw na innych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem. Postanowilem wziasc slub z dziewczyna w USA. Mam wize turystyczna. mam zamiar jechac do niej i po 2 miesiacach sie pobrac. Gdy dostane na 6 miesiecy, to przy oczekiwaniu na Green card 4 miesiace bede legalnie, a potem co?  

W MOMENCIE ZLOZENIA I-485 TWOJA WIZA JEST JUZ NIEWAZNA. ALE POBYT JEST WAZNY DO MOMENTU ROZPATZRENIA TEJZE PETYCJI. CZYLI ZAKLADAJAC, ZE ZLOZYSZ PETYCJE PO SLUBIE NAWET JEDEN DZIEN PRZED UPLYWEM I-94 TO I TAK BEDZIESZ MIAL TRAKTOWANY POBYT JAKO LEGALNY AZ DO MOMENTU INTERVIEW.  

JESLI ZLOZYSZ I-485 TO NIE POWINIENES LATAC NA TEJ PROMESIE NA JAKIEJ WLECIALES, BO TAK JAK NAPISALAM, BEDZIE ONA JUZ NIEWAZNA. ABY LATAC POTRZEBUJESZ ADVANCE PAROLE.  

wrocic do Polski i ja zostawic ze wszystkim? Nie bardzo!!! I czy jesli w takim przypadku gdybym zostal, to czy nie zaszkodze w przyszlosci swojej najblizszej rodzinie rodzicom i rodzeństwu w dostaniu wizy, jesli kiedys beda sie chcieli starac?

W TAKIM PRZYPADKU JAK TWOJ WSZYSTKO ODBEDZIE SIE TAK JAK MA BYC, NIE MASZ SIE CO MARTWIC RODZINA, NA PEWNO IM NIE ZASZKODZISZ.  

Jak długo trwa załatwienie SSN i green card przez prawnika?  

ZALEZY. PRZEDE WSZYSTKIM PRAWNIK NIE PRZYSPIESZY CI SPRAWY. ANI GREEN CARD ANI TYM BARDZIEJ SSN. PRAWNIK MOZE CI POMOC W WYPELNIENIU DOKUMENTOW (I TU TEZ ZALEZY, BO CZESTO ROBI TO PRARALEGAL I MOZE BYC TAK, ZE ZANIM CI WSZYSTKO WYPELNI TO MINA DLUUUGIE MIESIACE - BYL TU TAKI PRZYPADEK NA FORUM, POSZUKAJ GO SOBIE, GDZIE DZIEWCZYNE PRAWNIK KLAMAL ZE JUZ MA MIEC POZWOLENIE NA PRACE ITD., A TYMCZASEM WCALE NAWET NIE WYSLAL DOKUMENTOW DO USCIS). PRAWNIK MOZE BYC Z TOBA PODCZAS INTERVIEW (TEZ TU NIC CI NIE POMOZE BO NIE BEDZIE ZA CIEBIE ODPOWIADAL PRZED URZEDNIKIEM, ALE JESLI CHCESZ ABY SOBIE PRZY TOBIE KTOS POSIEDZIAL TO MASZ DO TEGO PRAWO). ABY WSZYSTKO POSZLO DOBRZE I BEZ PROBLEMOW TO NAJWAZNIEJSZE SA APLIKACJE - CZYLI CZY SA WYPELNIONE DOBRZE I CZY WSZYSTKO JEST WYSLANE TAK JAK NALEZY. JESLI DOSTANIESZ RFE TO MOZE CI TO WYDLUZYC SPRAWE NAWET O 90 DNI LUB I DLUZEJ.  

Bo niechcialbym byc nielegalnie, aby mialo to wplyw na innych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...