Skocz do zawartości

Apex? - Czy oni wogóle istnieją?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam do Was pytanie: Czy ktoś spotkał sie z organizacja Apex? Z taką właśnie wybieram się do stanów, ale mam co do niej coraz więcej wątpliwości...

- na targach pracy na których miało być 100000 ofert, było może 20 z 8 hoteli nad jednym jeziorem - wszystkie to sprzątanie,

- jedynym potwierdzeniem wpisowego (na targach pracy) był świstek papieru z napisem "potwierdzam otrzymanie pieniędzy, imię, nazwisko" - bez żadnej pieczątki, nie na firmowym papierze.

- siedziba fundacji Apex mieści się w Pradze, w Polsce nie mają biura, jedynie przedstawiciela.

- oglądałem strony www tych hoteli, w zasadzie wszystkie zostały wykonane przez tą samą osobę lub firmę (czy są na tym samym serwerze jeszcze nie sprawdziłem),

- proszą o zapłatę nie przelewem a w czekach podróżnych

- zmienili ostateczny termin wpłaty - najpierw miało to być na 6 tygodni przed wylotem, później do końca kwietnia a teraz do 15 kwietnia.

- organizacją zajmującą się nami w USA miała być Cetusa, ale zmieniono ją na InterExchange,

- choć ta fundacja istnieje od 1992 i już od dawna ma stronę w internecie, to po wpisaniu w google słowa APEX, pojawia się dopiero na trzeciej lub czwartej podstronie,

- na żadnym forum nie mogę znaleźć o nich informacji, opinii, wypowiedzi, czegokolwiek.

Co o tym myślicie?

Może jestem przesadnie podejrzliwy, ale wydaje mi się, że za dużo tych wątpliwości. Będę wdzięczny za Wasze opinie w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal Omen - sprawa smierdzi, oplaty w czekach podroznych wygladaja co najmniej dziwnie, zmiana organizacji sponsorujacej, terminow wplaty i brak siedziby tez nie nastrajaja optymizmem.

Gdzie ich w ogole znalazles i skad decyzja, aby zapisac sie wlasnie u nich?

--

Pozdrawiam.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze o tej firmie nigdy nie slyszałam, ale jesli chodzi o zmiane fundacji na InterEchange (jeśli to prawda) to mysle, ze nie powinnienes sie obawiac, bo dziala ona od dawna, wydaje mi sie solidna (mialam od nich oferte w 2003r. i bylam zadowolona) i maja dośc sporo ofert pracy. Myslalam jednak, ze jedyna firma z ktora ta fundacja wspołpracuje w Polsce to obecnie tylko Student Point...

Generalnie przed wyslaniem czekow bankierskich czy jakakolowiek wplata kolejnych pieniedzy na Twoim miejscu napisalabym wlasnie do InterExchange (www.interexchange.org) i zapytala czy oni w ogole z firma Apex maja cos wspolnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...